کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

قطع آب شرب 4 روستای دهگلان و قروه/ نگرانی شدید مردم و شوراهای اسلامی از بی توجهی مسئولین

قطعی آبشرب,آب فاغیر بهداشتی رودخانه,مجتمع یلغور آغاج,بی توجهی مسئولین,روستاهای محروم,مذیقه بی آبی

آب شرب 4 روستای شهرستانهای دهگلان وقروه از مجتمع روستای یلغوز آغاج به مدت یک هفته قطع شده است.

 به گزارش کُردتودی،آب شرب روستاهای کچی گرد و بایتمبر از توابع شهرستان دهگلان و روستاهای فرهاد آباد و  نجف آباد از توابع شهرستان قروه  که آب شربشان از مجتمع یلغوز آغاج تامین می شود به مدت یک هفته قطع شده است.


 در پی قطع شدن یک هفته ای آب شرب این روستاها و اظهارات شوراهای اسلامی روستاهای کچی گرد،فرهاد آباد  و نجف آباد که برای تامین آب شرب از آب رودخانه که فاضلاب شهر دهگلان روی آن قرار گرفته استفاده می کنند.


 اسماعیل مرتضوی عضو شورای اسلامی روستای کچی گرد گفت: آب این روستا به مدت یک هفته قطع شده و مردم برای تامین آب آشامیدنی به شهر قروه و روستاهای اطراف رفته و  کسانی که وسیله نقلیه ندارند از آب رودخانه که فاضلاب شهر دهگلان روی آن قرار گرفته استفاده می کنند.


 فرشاد معتمدی یکی دیگر از شوراهای روستای کچی گرد  گفت: قطعی آب شرب این روستا  و نبود آب باعث می شود مردم از آب رودخانه که کاملا غیر بهداشتی است استفاده کنند که این می تواند زمینه ساز بیماریها باشد.


 لطیف عباسی عضو شورای اسلامی روستا فرهاد آباد از توابع شهرستان قروه گفت: این قطعی آب در تابستان مدام ادامه ادامه دارد  که مردم روستای فرهاد آباد نیز همچون کچی گرد در حاضر  از آب همون رودخانه  غیر بهداشتی  استفاده می کنند.

 

 

 صدیق شاکری عضو شورای فرهاد آباد در ادامه گفت: مسئولین به مردم  محروم این روستاها بی توجه هستند  از مسئولین درخواست داریم هرچه سریعتر این  مشکل را حل کنند.


باخبردار شدن از قطعی آب روستای نجف آباد از توابع شهرستان  قروه محمد شریف صمدی عضو شورای اسلامی این روستا گفت: حدود 15 روزه آب شرب این روستا قطع شده و ما مجبوریم آب شرب را از روستای چمقلو شیدا تهیه کنیم.


 وی افزود: دراین روستا رودخانه هم وجود ندارد و دام و احشام ما به شدت برای آب در مضیقه هستند  که آب احشام نیز از روستای چمقلو با  زحمات فراوان  تامین می شود.


در ادامه غلامرضا امین پناه یکی دیگر از اعضای شورای روستای نجف آباد گفت: مردم روستا واقعا در مضیقه هستند و مجبورند  آب شرب مورد نیاز را از روستاهای چمقلوشیدا و یلغوز آغاج تهیه نمایند.


برای حل این مشکل  و با مراجعه به اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دهگلان  فریدون میرزایی مدیر آبفار این شهرستان گفت: قطعی آب به علت شکستگی خط انتقال اصلی آب این روستاها از مسیر یلغوز آغاج به کریم آباد بوده است.

 

 مسئولین محترم مردم این 4 روستا واقعا در مضیقه هستند  و در صورت بی توجهی به این روستاها  و استفاده از آب غیر بهداشتی رودخانه زمینه فراهم شدن بسیاری از بیماریها را فراهم می سازد.

گزارش از دهگلان شیدا

انتهای پیام/M.I

پنجشنبه 7 بهمن 1395 | 08:12

کد خبر : 22266

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید