کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گریزی بر بازدید مدیران کل استان کردستان از روستاهای منطقه ژاورود+تصاویر

روستای پایگلان، بازدید مدیران کل، منطقه ژاورود، نماینده مردم سروآباد و مریوان،اورامانات

با درخواست نماینده مردم سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی تعدادی از مدیران کل استان کردستان و مسئولین شهرستانی از نزدیک در جریان برخی خواسته ها و مشکلات اهالی دهستان پایگلان در سروآباد قرار گرفتند.

به گزارش کُردتودی، نماینده مردم مریوان و سروآباد روز دوشنبه به همراه فرماندار سروآباد، جمعی از مسئولین شهرستانی و مدیران کل امور روستایی استانداری کردستان، دامپزشکی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش، بنیاد مسکن، نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس، منابع طبیعی و معاونین سازمان جهاد کشاورزی و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان با حضور در روستای پایگلان از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد از نزدیک با مردم این روستا و روستاهای اطراف دیدار و در جریان مشکلات و کمبودهای آنها قرار گرفتند. 

 

امام جمعه سروآباد در ابتدای این جلسه با تسلیت شهادت آتش نشانان فداکار در حادثه پلاسکو، اظهار کرد: طبق گفته معظم له همه ی ما نوکر و خدمت گزار مردم هستیم و رسالت اصلی مسئولین نظام و دولت خدمتگزاری بی منت و صادقانه به مردم این مرز و بوم است.

 

ماموستا سید احمد سجادی گفت: مسئولین در امانتی که همانا بیت المال و مسئولیتی است که به آنها گماشته شده رعایت انصاف و عدل را حفظ کنند و در پیشبرد این مهم نیز ائمه اطهار و رفتار حضرت علی (ع) را الگوی واقعی خود قرار دهند.

 

وی ادامه داد: پاسخگویی مدیران و کار به دستان در مقابل خواسته های مردم باید به گونه ای باشد که خدای ناکرده نگرانی در دل آنان راه پیدا نکند چرا که همگی ما در مقابل خداوند متعال برای تمامی اعمال خود باید پاسخگو باشیم.

 

خام فروشی و نبود صنایع تبدیلی موجبات مهاجرت، بیکاری و کم درآمدی کشاورزان منطقه را فراهم آورده است.

 

در ادامه ی این جلسه رئیس شورای اسلامی شهرستان سروآباد به همراه تعدا دیگری از دهیاران و نمایندگان شوراهای منطقه ژاورود در حضور مدیران کل استانی به بیان برخی از کمبود ها و مشکلات روستاهای این منطقه پرداختند.

 

حیدر محمودی یکی از مهمترین مشکلات روستاهای شهرستان سروآباد را در حوزه آب دانست و گفت: کشاورزان منطقه و روستائیان در این حوزه نیازمند توجه ویژه مسئولین هستند.

 

وی همچنین عدم توسعه ی راه های ارتباطی، عدم پوشش شبکه های تلویزیونی، تلفن همراه و کمبود تجهیزات آموزشی را از دیگر مشکلات برخی از روستاهای این منطقه عنوان کرد.

 

شورای روستای ژنین نیز خام فروشی کشاورزان، نبود صنایع تبدیلی و سردخانه و سواستفاده دلالان، بیکاری و نبود درآمد پایدار کشاورزان منطقه را از دیگر مشکلات مردم این منطقه عنوان کرد و گفت: با وجود این موانع و مشکلات متاسفانه اهالی روستاهایمان علارغم میل باطنی به حاشیه شهر های همجوار مهاجرت کرده و به شغل های کاذب رو می آورند.

 

در ادامه ی این جلسه مقرر گردید که هرکدام از مدیران کل در صورت نیاز به پاسخگویی و رفع شبهات مردم پشت تریبون رفته و ایراد سخنرانی نمایند.

 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران به عنوان اولین داوطلب طی سخنانی حفظ نظام اسلامی را اوجب واجبات دانست و به مهمترین دستاورد های نظام از جمله برقراری و حفظ امنیت اشاره کرد.

 

محمدی سلیمانی در پاسخ به سوال برخی از اهالی درباره مشکلات تشکیل پرونده های جانبازی و پرونده های شیمیایی گفت: علارغم پیگیری های انجام شده توسط نماینده اما در صورت معرفی شوراهای تامین دو شهرستان و داشتن استشهاد محلی و اسناد و مدارک لازم پزشکی به درخواست های آنها رسیدگی خواهد شد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان به عنوان دومین سخنگو از مدیران کل درباره درخواست شوراها و اهالی این روستاها و نیاز آنان به هوشمند سازی مدارس با بیان اینکه سروآباد با رقم 60 کلاس درس هوشمند سازی شده دارای کمترین آمار هوشمندسازی کلاسهای درس در استان کردستان است افزود: در استان کردستان از 13 هزار کلاس درس تنها سه هزار و 500 کلاس درس هوشمند سازی شده که از این تعداد بیش از 2 هزار و 800 کلاس درس به همت مردم و اولیا و خیرین هوشمند سازی شده است.

 

رشید قربانی همچنین به کم تعداد بودن دانش آموزان برای تشکیل کلاس های درس برای داشتن تنوع رشته دبیرستانی در برخی از روستاهای بزرگ اشاره کرد و گفت: راه حل این مشکل مراجعه دانش آموزان به شبانه روزی های سطح شهرستان و تجمیع آنان برای تشکیل کلاس های درس با تنوع رشته هاست.

 

وی همچنین از وعده دولت در برنامه ششم توسعه و تخصیص اعتبارات برای تجهیز خوابگاه های شبانه روزی و مقاوم سازی مدارس نیز خبر داد و گفت: تجهیز خوابگاه شبانه روزی روستای پایگلان تا پایان سال انجام خواهد شد و در همین راستا هم اعتباراتی در اختیار اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کردستان قرار گرفته خواهد شد.

 

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری کردستان نیز یکی دیگر از سخنرانان این مجلس بود که به برخی از اعداد و ارقام هزینه شده در دهیاری های مناطق اشاره کرد و گفت: برای تکمیل پروژه های دهیارای ها اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال هزینه شده است.

 

کوروش مرادی با بیان اینکه روستای پایگلان 40 شهید تقدیم انقلاب نموده از جمله روستاهایی دانست که مسئولین باید به آن توجه ویژه داشته باشند اذعان کرد از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته به شهرستان 73 میلیون آن  به این روستا بوده است.

 

وی در پایان برخی از درخواست های اهالی از جمله تعمیر و مرمت مساجد و سایر درخواست های اهالی روستاهای دیگر را در صورت وجود اعتبار و با مصوبه شوری و تائید بخشداری به عهده دهیار روستاها گذاشت.

 

وی با اشاره به درخواست اهالی روستاهای پایگلان و ژنین برای تعمیر و مرمت مساجد این روستاها گفت: در صورت وجود اعتبارات کافی در حساب این 2 دهیاری و با مصوبه شورای اسلامی و همچنین تایید بخشداری سروآباد این درخواست مردم انجام خواهد شد.

 

غبار رویی و عطر افشانی مزار شهدا، سرکشی از خانواده های شهدا، بازدید و سرکشی از وضعیت مدرسه روستا و مرکز خانه بهداشت این روستا از دیگر برنامه های مسئولین استانی و شهرستانی در بازدید از روستای پایگلان بود.

 

کردتودی-مدیران کل، سروآباد

کردتودی-مدیران کل، سروآباد

کردتودی-مدیران کل، سروآباد

کردتودی-مدیران کل، سروآباد

منبع: اورامانات

انتهای خبر/M.I

چهارشنبه 6 بهمن 1395 | 08:02

کد خبر : 22230

منتشر کننده : ف و/HW

شهروند پاسخ چهارشنبه 6 بهمن 1395 | 19:33

0
1

گه گاهی شاهد این نوع حرکات نمایشی و ...توسط تعدادی ازنمایندگان استان بوده ایم که متاسفانه ، که از نمایندگان (کنار رفته ) دور گذشته اغاز شد و ظاهرا نماینده فعلی هم دنبال می کنند.
جدای از اینکه سرکشی به بخشها و روستاهها و.. از امور جاری و ساری مدیران کل دستگاههاست و بسیارکارپسندیده و ارزشمندی است ، اما نه در قالب کاروان و در خدمت نماینده و به این شکل و...
هر خواننده محترمی بحث های اشاره شده توسط منشرکننده عزیز را مطالعه نماید به درستی درک خواهد کرد نه تنها درخواست روستاییان عزیز تکراری و همیشگی بوده و حتما پیگیری تعداد زیادی ازانها ازتهران و توسط نماینده صورت پذیرد چراکه اگر قابل حل بود توسط مدیران استانی برطرف و نیازی به این مراسمات نبود ، ازنگاهی دیگر حاضر نبودن این تعداد مدیر در محل کارشان چه سرگردانی و تبعات منفی دیگری رابرای ارباب رجوع ادارات شان فراهم می سازد .
منطقی نگاه کردن به موضوع دو بحث است :
1 - هیچ مشکلی از روستاییان حل نشده و نخواهد شد مگر اینکه اگر نیت نماینده خیراست و نمایشی نیست با همفکری مدیران حاضر در جلسه موارد جمعبندی ، دسته بندی و از طریق تهران نسبت به پیگیری امور اقدام نماید .
2- تغییر نگرش از نمایشی بودن (رفع تکلیف نماینده و ..) به کار کارشناسی و با حضور نمایندگان مطلع مردم در محل فرمانداری شهرستان و یا ...و فارغ از هرگونه نگاه سودجویانه و شعاردادن و وعده و وعید و...
نهایتا امیدواریم همه این عزیزان اهتمام بیشتری به وقت محدود خدمت شان داشته باشند و در اینده نیز شاهد کمتربرگزارشدن این (دورهم نشینی )ها باشیم و باورکنیم باور کنیم وسعت دیدها بایستی گسترده تر ،اندیشمندانه تر ،و.... باشد وایجاب می کند بسیاربلندنظرانه تر به موضوعات مردم بیاندیشیم و راهکار ارایه نماییم چرا که زمان اینگونه حرکات سپری شده است .سپاس از حوصله شما

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید