کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان خبر داد:

مددجویان کردستانی بیش از یک هزار تخته فرش و گلیم تولید کردند

مددجویان کردستانی، هزار تخته فرش و گلیم، اشتغال و خودکفایی کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان به تشریح طرح اشتغال فرش بافی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد پرداخت.

به گزارش کُردتودی، فرشید جهان بین، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان عنوان کرد: این نهاد در جهت  توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت و در رأس آن زنان سرپرست خانوار ، از طریق ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل برای مددجویان، اقدامات اساسی و گسترده‎ای در زمینه آموزش و ارائه تسهیلات اشتغال زایی انجام داده است.


وی افزود: با توجه به نقش کلیدی زنان سرپرست خانوار به عنوان مرکز کانون خانواده های تحت حمایت و  لزوم حضور مستمر آنان در منزل، کمیته امداد برای این قشر جامعه و با هدف کسب درآمد اقدام به اجرا و احیای مشاغل خانگی کرده است.


 جهان بین گفت: فرش بافی یکی از این مشاغل خانگی است که به عنوان یکی از  هنرهای اصیل و بومی استان کردستان از ظرفیت های خوبی برخوردار است و یکی از قطب های اصلی این صنعت و هنر بوده که از درآمدزایی مناسبی هم برخوردار است.


معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان  اظهار کرد:  یک هزار و 60 تخته فرش و گلیم توسط زنان و دختران تحت حمایت کمیته امداد استان طی  9 ماهه اول سال 95 تولید شده است.


وی افزود: این تعداد فرش و گلیم تولید شده و با متراز  سه هزار و 900  متر مربع به مبلغ  دو میلیارد تومان به فروش رسیده است.


جهان بین گفت: مرکز بازرگانی مجتمع اقتصادی کمیته امداد،  فرش های دستباف مددجویان را به صورت تضمینی خریداری می کند لذا برخی از این محصولات در این مرکز و مابقی  هم توسط مددجویان در محل به فروش رسیده است.


وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون  تعداد 916 دار قالی برای مددجویان کردستان برپا است، افزود: برای این تعداد طرح فرش بافی چهار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شده است و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تولید آنها به اتمام برسد.


جهان بین با بیان اینکه نظارت بر طرح های اشتغال ایجاد شده یکی از شاخص های اشتغال این نهاد است، افزود: این نظارت ها با هدف پایداری، افزایش درآمد و کیفی سازی بافت فرش و سایر محصولات توسط کارشناسان و ناظران با تجربه این نهاد بصورت مستمر انجام می شود.


وی در ادامه عنوان کرد: کارشناسان فرش حوزه اشتغال کمیته امداد ضمن بازدید از فرش های در حال تولید مددجویان به  نکات فنی در هنر فرش بافی توجه کرده و از بروز هرگونه ایراد در فرش تولید شده جلوگیری می کنند.


انتهای پیام/M.I

سه شنبه 5 بهمن 1395 | 12:26

کد خبر : 22219

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید