Go Up
kurdtoday
گروه : اقتصادی

چه کسانی از خام فروشی ضایعات سنگ سود می برند؟/جریان سفرهای دسته جمعی به چین چیست؟

ضایعات ،سنگ،منافع،سفر به چین،فروش لاشه های سنگ،سفرهای دسته جمعی به چین،ضایعات سنگ

بررسی سفرهای به چین از یک سو و حضور سرمایه داران چینی در منازل مسکونی سطح شهرستان قروه از سوی دیگر بر تفکر خام فروشی ضایعات سنگ می افزاید.

به گزارش کُردتودی، متاسفانه خام فروشی معضلی است که نه تنها در شهرستان قروه و در استان کردستان که در سطح کشور خودنمایی می کند اما این روزها این معضل به مشکلی جدی برای واحدهای فرآوری ضایعات سنگ در سطح شهرستان قروه و در شهر سریش آباد تبدیل شده است.

 

حضور سرمایه داران چینی که با واسطه هایی بخصوص در سطح شهرستان قروه سکونت دارند نشان می دهد که افرادی سودجو به دنبال کسب منافع خود با خروج مواد اولیه تولید فرآورده های سنگ از کشور هستند.

 

این روزها فروش لاشه های سنگ و ضایعاتی گرانبها به چینی ها در شهر سریش آباد رونقی گرفته است که خبرهای ضد و نقیضی از سفرهای دسته جمعی برخی سرمایه داران و مسئولان به چین به گوش می رسد که ابهامات را در اذهان نیز دوچندان می نماید.

 

جای تعجب نیست که مسئولین ما برای تفریح و یا مسائلی دیگر از این قبیل به چین سفر می کنند اما جای سوال است که سرمایه داران و افراد ذی نفوذ در این سفرهای تفریحی چه نقشی دارند؟

 

بررسی سفرهای به چین از یک سو و حضور سرمایه داران چینی در منازل مسکونی سطح شهرستان قروه از سوی دیگر باعث می شود که بحران خام فروشی بیش از پیش در سطح شهر خودنمایی داشته باشد انگونه که واحدهای فراوری ضایعات سنگ در سطح شهر سریش آباد با مشکل جدی نبود ضایعات روبرو هستند اما افرادی سودجو سرمایه های کلانی را از فروش همین ضایعات دست نیافتنی به سرمایه داران چینی کسب می کنند.

 

در این میان باید به نقش سازمان صنعت معدن و تجارت اشاره نمود که آیا اقدامی درخصوص مقابله با این معضل جدی صورت خواهد گرفت یا اینکه بی تفاوت از کنار این مسئله خواهند گذشت؟

 

امروز درک حقیقت خام فروشی مواد اولیه فرآوری سنگ در شهر سریش آباد چندان دشوار نیست و اگر مسئولین ما در مقابل این معضل جدی برنامه ریزی مناسبی نداشته باشند طولی نخواهد کشید که ما برای بازگرداندن سنگ های شهر و دیار خود باید دست به دامان چینی ها شویم.

انتهای پیام/M.I

پنجشنبه 30 دی 1395 | 11:53

کد خبر : 22065

منتشر کننده : م ح/sab

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS