کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در گفت وگو با معاون فرماندارکامیاران عنوان شد:

ازدواج پایدار با افزایش آموزش ها و ایجاد مهارت های لازم برای زندگی

ستاد ساماندهی امور جوانان کامیاران، تسهیل ازدواج، ازدواج جوانان، وام ازدواج، زندگی مشترک

معاون فرماندار کامیاران گفت: با افزایش آموزش ها و ایجاد مهارت های لازم برای زندگی و بیان مسائلی که منجر به ایجاد تفاهم وافزایش توافق می شود، می توان در جریان، شکل و محتوای زندگی مشترک جوانان تغییر ایجاد کرد تا به ازدواج پایدار بیانجامد.

به گزارش کُردتودی،  معاون فرماندار کامیاران از عزم جدی دستگاه ها و نهادهای دولتی برای رسیدگی به مسائل و مشکلات پیش روی جوانان در امر ازدواج خبر داد.

 

عطاالله فرهادی صبح امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما درباره برنامه های ستاد ساماندهی امور جوانان عنوان داشت: در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان گزارش های عملکردی این ستاد بررسی شد؛ این ستاد با تشکیل کارگاه ها، نشست ها و اجرای برنامه های مختلف در زمینه امور جوانان وارد حوزه عملی شده که می تواند در بحث فرهنگسازی وشناخت مسائل و مشکلات پیش روی جوانان حائز اهمیت باشد.

 

وی در تشریح اهمیت ازدواج ابراز داشت: ازدواج مهمترین رویداد زندگی هر فردی بوده و با این واقعه تولدی دیگردر زندگی انسان رخ خواهد داد، زیرا که ازدواج  تاثیرات جسمی و روانی فراوانی به دنبال داشته ونقش بسیار مهمی در ورود به دوره میانسالی وبزرگسالی داشته و با این اتفاق خانواده شکل می گیرد ونسل ها حفظ می شوند.

 

 معاون فرماندار کامیاران در پاسخ به این پرسش که برای ساماندهی ازدواج جوانان جه کار عملی صورت پذیرفته، اعلام کرد: در بحث مربوط به کمک های مالی برای تسهیل ازدواج جوانان در شهرستان کامیاران، براساس گزارش های اعلامی بانک های عامل در طی 9 ماه اخیر سال، مبلغ 3 میلیارد و 939 میلیون تومان وام ازدواج توسط بانک های عامل به امر ازدواج  جوانان اختصاص داده شده است.

 

فرهادی درباره پیگیری  امور معنوی و آموزشی در ازدواج جوانان توسط ستاد ساماندهی امور جوانان عنوان کرد: براساس گزارش هایی که به ستاد ارسال می شود، در حال حاضر قبل از ازدواج برنامه هایی از قبیل مشاوره و برگزاری کلاس های آموزشی برای زوجین برگزار می شود.

 

وی اضافه کرد: اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان اعتقاد دارند که با افزایش آموزش ها و ایجاد مهارت های لازم برای زندگی و بیان مسائلی که منجر به ایجاد تفاهم وافزایش توافق می شود، می توان در جریان، شکل و محتوای زندگی مشترک جوانان تغییر ایجاد کرد تا به ازدواج پایدار بیانجامد.

 

معاون فرماندار کامیاران در پایان این گفت وگو درباره برنامه های ستاد ساماندهی امور جوانان برای کاستن از مشکلات پیش روی جوانان، بیان داشت: در نشست های ستاد، برنامه های مختلفی با متولیان امر به منظور کاستن از مشکلات پیش روی جوانان و به ویژه تسهیل امر ازدواج و آگاهی بخشی به افراد جامعه به منظور ازدواج در سنین و زمان مناسب در نظر گرفته شده است و در این راستا تمامی نهادهای فرهنگی، اجتماعی، دولتی ومردمی تلاش خواهند کرد که ازدواج پایدار براساس معیارهای صحیح صورت بگیرد.

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 27 دی 1395 | 09:19

کد خبر : 21970

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید