کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

کیفیت درمان در کردستان دست کمی از سایر استانها ندارد

سیامک واحد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بیمارستان های کردستان

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان در اولین مصاحبه با رسانه ها به تشریح رویکرد جدید این نهاد برای ایجاد تحول در نظام بهداشت و درمان استان پرداخت.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، دکتر سیامک واحدی با تاکید بر نقش صداقت در مدیریت و ایجاد اعتماد اجتماعی گفت: مدیریت موفق مدیریتی است که اساس آن بر صداقت استوار باشد زیرا در این صورت می توان در جذب اعتماد مردم و آوردن این سرمایه بزرگ اجتماعی به خدمت توسعه موفق بود.

 

وی افزود: هدف نهایی مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی جلوگیری از قصور در خدمات رسانی و استفاده کامل از منابع موجود و جذب منابع جدید می باشد و این هدف را بدون کمک رسانه ها به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولین نمی توان به مقصد رساند و توقع دارم در این مدت که من در خدمت مردم هستم رسانه ها در درجه اول منتقد ما باشند و هرچه در توان دارند برای پیشبرد نظام سلامت به کار برند و خود را همکار این نهاد بدانند اما این توقع را دارم تا در کنار انتقادات سازنده پیشنهادات صاحب نظران را نیز به ما منتقل نمایند تا بتوانیم امید مردم را افزایش دهیم.

 

واحدی تصریح کرد: رسانه ها و صاحب نظران نباید از مقوله هایی مثل قاچاق دارو، بهداشت محیط، روشهای خدمات رسانی و نظام اداری غافل باشند و به مسائل حاشیه ای بپردازند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مورد روند عمرانی اظهار کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی در دستور کار قرار دارد و سعی می شود تا با حمایتهای دولت و مدیریت ارشد استان این پروژه ها را تمام کنیم و اتمام اینها سبب بروز تحول در کمیت و کیفیت درمانی استان شده و کردستان به این توانایی می رسد که علاوه بر تامین نیاز داخلی نیاز سایر استانهای و حتی خارج از ایران را نیز تامین نماید.

 

وی اعلام کرد: اورژانس اصلی بیمارستان توحید سنندج تا 10 بهمن و کلینیک بیمارستان بعثت قبل از دهه فجرتحویل داده می شود و پروژه های بیمارستان قروه، دهگلان، کامیاران، دیواندره و بانه با سرعت در حال اتمام است که پایان این طرحها به منزله تدارک آینده ای درخشان برای حوزه بهداشت و درمان کردستان می باشد.

 

این مقام مسئول دوری از سیاست زدگی دانشگاه علوم پزشکی را رویکرد جدید نامید و گفت: هرکسی که نظر سیاسی خاصی دارد نباید آن را در محیط دانشگاه و عرصه درمان استان مطرح نماید چون دانشگاه یک محیط آموزشی، درمانی و پزشکی است و سیاسی کاری را برنمی تابد.

 

واحدی تصریح کرد: کمیته انتصابات دانشگاه با حضور متخصصان و برنامه ریزان تشکیل شده و تنها بر اساس توانایی افراد و دوری گزینی از سلیقه گرایی انتخاب می نماید.

 

وی افزود: کیفیت درمان و کسب رضایت مردم جزو اولویتهای کاری ماست و با هر نوع کم کاری برخورد جدی می کنیم از جمله در زمینه حضور به موقع پزشک بر بالین بیمار با هیچکس تعارف نداریم بر اساس ظوابط درمان پزشک برای موارد اورژانسی باید در مدت 30 دقیقه، در موارد نیمه اورژانسی 6 ساعت و در موارد غیر اورژانسی در مدت 24 ساعت بر بالین پزشک حاضر باشد در غیر این صورت با پزشک متخلف برخورد می شود.

 

وی افزود: دستهایی پنهان با مقاصد خاص در حال تبلیغات منفی برعلیه نظام درمانی استان هستند و با استناد به شایعه و تهمت مسائلی را مطرح می کنند که کاملا کذب محض بوده و از مردم کردستان می خواهم که به این شایعات و افتراها توجه ننموده و این را بدانند که حوزه درمان استان از نظر تکنولوژی، فضای فیزیکی، دارو، جراح، متخصص و برخورد انسانی با دیکر مناطق تفاوتی ندارد و رفتن آنها دبه سایر استانها برای درمان جدای از زیان مالی و دردسرهای مربوط به تردد هیچ فایده ای برایشان ندارد.

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 27 دی 1395 | 08:48

کد خبر : 21966

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید