Go Up
kurdtoday
گروه : فرهنگی

فقر مکان مناسب و بحران اجتماعی دامنگیر دانشگاه کامیاران

فقر مکان مناسب، بحران اجتماعی، دانشگاه کامیاران، آسیب اجتماعی، مشکلات زیرساختی شهرکامیاران

تصور از دانشگاه نه تنها تصویری از حل بحران را عینیت نمی بخشد، بلکه خود تعریفی از یک نوع بحران و آسیبی اجتماعی است که کامیارانی ها را سالهاست به خاطر مکان نامناسب آن به اعماق فکر فرو برده است.

به گزارش کُردتودی،  یک بحران اجتماعی عمومی ناشی از آن است که جامعه توانایی سازمان یابی و حفظ نظم اجتماعی را ندارد و فاقد نیرویی درونی برای حل مسائل مرتبط با تطور و توسعه است؛ گر یک نیروی اجتماعی غالب و موافق دگرگونی ها و هدایت آنان وجود داشته باشد و اصلاحات اجتماعی ضروری در مواقع لزوم صورت گیرند، چنین بحران های اجتماعی قابل کنترل و هدایت هست؛ اما ابزارهای کنترل یک جامعه چگونه تعریف خواهد شد و در میان این فاکتورها، دانشگاه چه نقشی می تواند ایفا کند.

 

دانشگاه ها نقش بسیار عمده ای در شکل گیری اخلاق اجتماعی و در کل یک جامعه دارند.با توجه به پیشرفت ها و تكاملی كه در زندگی جامعه تحصیل کرده بوجود می آید و نیازها و ضرورت هایی که در این قشر از جامعه نیاز می شود،تفکراتی پیشرفته جدید و کامل در ذهن آنان شکل می گیرد که با القا این تفکرات در جامعه، در واقع آن اجتماع رو به پیشرفت می رود. تبدیل جوامع سنتی به قالبی نو مسائل جدید را در عرصه مفاهیم صنعتی و اقتصادی و حتی اخلاقی پدید می آورد.

 

این مسائل از پدیده های پیش بینی شده است که با ظهور دانشگاه های خوب بسیار پر رنگ تر می شود. اما ضرورتا خود دانشگاه نیز می تواند خوب یا بد عنوان شود،که متاسفانه در شهرکامیاران تصور از دانشگاه -علیرغم تلاش مجموعه ای توانا- نه تنها تصویری از حل بحران را عینیت نمی بخشد، بلکه خود تعریفی از یک نوع بحران و آسیبی اجتماعی است که کامیارانی ها را سالهاست به خاطر مکان نامناسب آن به اعماق فکر فرو برده است.

 

عدم بستر آموزشی مناسب رسالت آگاهی بخشی و سازماندهی اجتماعی جامعه ما را از رسیدن به ایده ال ها ناتوان گذاشته است،که برای برون رفت از وضع اکنون بایستی این مسئله- ایجاد مکان مناسب-  مورد اولویت و توجه ویژه مسئولین قرار گرفته و اقدامی شایسته را جایگزین روابط بروراتیک چندین ساله خود نمایند.

یادداشت: حشمت قربانی

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/M.I

پنجشنبه 23 دی 1395 | 10:20

کد خبر : 21878

منتشر کننده : الف ف/sh

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS