Go Up
kurdtoday
جنایات گروهک های ضد انقلاب/گروه : اجتماعی

انفجار پل رودخانه زاب کوچک برای جلوگیری از پاکسازی شهر سردشت

انفجار پل، رودخانه زاب کوچک، پاکسازی سردشت، حاج عبدالله رستمی، نماز جمعه، مسجد جامع سردشت، حاجی پاشا خان، سازمان پیشمرگان مسلمان کرد شاخه سردشت

از روی پل گذشتیم و پس از طی مسافتی فاتحانه وارد شهرستان سردشت شدیم. روز جمعه بود و به اتفاق رزمندگان سپاه اسلام نماز جمعه را در کنار مردم مسلمان شهر سردشت به جماعت برگزار کردیم.

به گزارش کُردتودی، پیشمرگ مسلمان کرد حاج عبدالله رستمی از بازماندگان سازمان پیشمرگان مسلمان کرد شاخه بانه خاطره ای از پاکسازی محور بانه ـ سردشت و پاکسازی شهر سردشت را این گونه بازگو می کند:

 

برای پاکسازی جاده بانه ـ سردشت در کنار نیروهای سپاه و به همراه شهیدان حاج محمّد صفری وعبدالله فرجی، روی جادّه در حال حرکت بودیم .نیروهای شناسایی جلوتر از ما منطقه را وجب به وجب مورد شناسایی قرار  داده بودند. سرعت حرکت نیروها اندک بود، امّا با این حال با احتیاط کامل به طرف جلو حرکت می کردیم.

 

منطقه ای در نزدیکی شهر سردشت جنگلی بود و جادّه  بانه ـ سردشت نیز از وسط همین جنگل ها می گذشت. این جنگل هم می توانست ما را از دید مستقیم نیروهای ضدانقلاب مصون نگه دارد و هم می توانست مأمن و پناهگاه خوبی برای استتار نیروهای ضدّانقلاب باشد.

 

روستای بریسو از توابع بخش مرکزی شهرستان سردشت را که رد کردیم، به نزدیکی پل سردشت رسیدیم. از دور متوجه نیروهای ضدانقلاب شدیم که مشغول آماده کردن مهمّات برای منفجر کردن پل سردشت هستند.

 

شهر سردشت به فاصله چند کیلومتر در آن طرف رودخانه بزرگ و پر آب زاب کوچک قرار گرفته بود .اگر پل منفجر می شد، ارتباط شهر سردشت با این طرف پل به کلّی قطع می شد.

 

نیروهای ضدّانقلاب آنچنان سرگرم کار ناجوانمردانه خود بودند که اصلاً متوجّه اطراف خود نبودند .با استتار کامل و بدون این که دیده شویم قدم به قدم به آن ها نزدیک می شدیم. من اسلحه به دست از کنار جادّه به همراه نیروها به طرف پایین رودخانه حرکت می کردم. نیروهای ضد انقلاب از تجمّع رزمندگان سپاهی و بسیجی روی سرشان خبر نداشتند .

 

لحظه به لحظه به پل نزدیک و نزدیک تر شدیم و حلقه محاصره را تنگ تر کردیم و نیروهای ضد انقلاب را بدون این که فرصت هرگونه عکس العملی داشته باشند خلع سلاح شده و به اسارت رزمندگان سپاه اسلام درآمدند.

 

از روی پل گذشتیم و پس از طی مسافتی فاتحانه وارد شهرستان سردشت شدیم. روز جمعه بود و به اتفاق رزمندگان سپاه اسلام نماز جمعه را در کنار مردم مسلمان شهر سردشت به جماعت برگزار کردیم.  مردم استقبال خوبی از ما کردند؛ انگار ما ناجی آن ها بودیم و مردم ستم دیده  شهر را از دست عوامل خود فروخته  استعمار نجات داده بودیم که به حقّ هم چنین بود.

 

حاجی پاشا خان جزء اوّلین شخصیت های بزرگ شهر سردشت بود که وارد مسجد جامع شهر شد. ایشان 30 نفراز خویشاوندانش را با خود همراه کرده بود و پیشنهاد داد سازمان پیشمرگان مسلمان شاخه شهر سردشت تأسیس شود.

 

با همّت و تلاش شبانه روزی حاجی پاشا خان و اطرافیانش شاخه پیشمرگان مسلمان کرد شهر سردشت تأسیس شد و در پاکسازی روستاهای شهر سردشت تا نقطه  صفر مرزی نقش بسزایی ایفا کرد.

 

منبع: پیشمرگ روح الله

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 22 دی 1395 | 07:21

کد خبر : 21853

منتشر کننده : الف ر/p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS