Go Up
kurdtoday
شهردار کامیاران:گروه : اجتماعی

سد معبر تعرض به حقوق شهروندی وتوهین به شهروندان است/ با کسبه متصرف معابر و پیاده رو برخورد می شود

سدمعبر، تجاوزبه حقوق شهروندی، اصناف و کسبه متخلف، برخوردقانونی با سدمعبر درکامیاران،شهرداری کامیاران

شهردار کامیاران گفت: شهرداری‌ موظف است از معابر به عنوان ملک عمومی حفاظت کرده و آن را برای استفاده عموم آماده نگه داشته و از تجاوز به معابر و پیاده روها که حق طبیعی هر شهروندان است جلوگیری نماید.

به گزارش کُردتودی، شهردار کامیاران از برخورد قانونی و صنفی با انواع سدمعبر در سراسر بازار وخیابان های شهر کامیاران خبر داد.

 

عبدالله نصرتی صبح امروز شنبه ضمن اعلام این خبر افزود: با برنامه ریزی هایی صورت گرفته، طرح شناسائی  مغازه داران متخلف شروع شده  و عوامل شهرداری ضمن شناسائی مغازه داران و اصناف متخلف گزارش های خود را به این شهرداری اعلام می کنند.

 

وی درباره ای اعلام تذکر واخطاریه به مغازه داران متخلف تشریح کرد:  ابتدا به اصناف متخلف تذکر شفاهی داده می شود و درچند روز آینده نیز برگه های اخطار به آنان تحویل داده می شود تا نسبت به رفع سدمعبر اقدام نمایند.

 

شهردار کامیاران افزود: در صورتی که مغازه داران نسبت به رفع سد معبر اقدام ننمایند، این نهاد عمومی با همکاری نیروی انتظامی و ادره نظارت بر اماکن عمومی، نسبت به پلمپ واحدهای صنفی متخلف اقدام می کند.

 

نصرتی سد معبر را رفتاری غیر قابل قبول در مدیرت شهری اعلام کرد و گفت: شهرداری‌ موظف است از معابر به عنوان ملک عمومی حفاظت کرده و آن را برای استفاده عموم آماده نگه داشته و از تجاوز به میدان ها، پارک ها و باغ های عمومی که حق طبیعی هر شهروندی می باشد جلوگیری نماید.

 

وی با اشاره به مواد قانونی موجود دراین باره خاطرنشان کرد: مطابق تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری‌ها، اراضی کوچه‌های عمومی، میدان‌ها، پیاده‌روها، خیابان‌ها و به طورکلی معابر، مسیر رودخانه‌ها، نهرها، مجاری فاضلاب شهرها، باغ‌های عمومی، گورستان‌های عمومی‌ و درخت‌های معابر عمومی ‌واقع در محدوده هر شهر که مورد استفاده عموم است، ملک عمومی ‌محسوب می‌شود و در مالکیت شهرداری است.

 

شهردار کامیاران درپایان این گفت وگو ازکلیه کسبه، اصناف و شهروندان خواست که با رعایت حق و حقوق شهروندی و احترام به حقوق شناخته شده مردمان ساکن دراین شهر، شهرداری را برای تلاش در راه رسیدن به شهری زیبا و با نشاط یاری دهند.

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/M.I

شنبه 18 دی 1395 | 12:26

کد خبر : 21772

منتشر کننده : الف ف/sh

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS