Go Up
kurdtoday
مدیر مرکز مشاوره راه زندگی شهرستان بیجار خبر داد:گروه : اجتماعی

کاهش 35 درصدی آمار طلاق و 9.3 درصدی ازدواج در بیجار نسبت به سال 94

مدیر مرکز مشاوره راه زندگی،کاهش طلاق ،مشاوره ،تحت نظر بهزیستی استان کردستان، کاهش ازدواج ،بیجار بام ایران

مدیر مرکز مشاوره راه زندگی شهرستان بیجار از کاهش 35 درصدی آمار طلاق در نه ماهه سال 95 در شهرستان بیجار نسبت به مدت مشابه در سال 94 خبر داد.

به گزارش کُردتودی، محسن لطف الهی در گفت و گو با خبرنگار بیجار بام ایران با اشاره به آمار طلاق در شهرستان بیجار، اظهار داشت: در نه ماهه اول سال 95 در مقایسه با مدت مشابه در سال 94 آمار طلاق در شهرستان بیجار 35 درصد کاهش داشته است.

 

وی با بیان اینکه میزان طلاق های ثبت شده در سال 94 در شهرستان بیجار 169 مورد بوده است، افزود: میزان طلاق های ثبت شده شهرستان بیجار در نه ماهه اول سال جاری به 109 مورد کاهش یافته است.

 

مدیر مرکز مشاوره راه زندگی شهرستان بیجار با اشاره به عوامل کاهش طلاق در این شهرستان، گفت: فعال شدن مرکز مشاوره پیشگیری از طلاق در اجرای قانون حمایت از خانواده و مداخلات تخصصی و مشاوره ای و ارتقای مهارتهای حل تعارضات زناشویی و آگاهی های زوجین نقش مهمی در کاهش آمار طلاق در این مدت داشته است.

 

وی ضمن تبریک به مناسبت این رویداد ارزشمند، بیان داشت: ضرورت کسب و ارتقای مهارت های حل تعارض،مهارتهای کنترل خشم، پرهیزخانواده های اصلی از دخالت در امور زوجین جوان و استفاده از خدمات مشاورین و متخصصین امور خانواده قبل و بعد از ازدواج توصیه میگردد.

 

مدیر مرکز مشاوره راه زندگی شهرستان بیجار در ادامه با اشاره به آمار ازدواج در شهرستان بیجار اعلام کرد: در نه ماهه اول سال 94 تعداد 737 مورد ازدواج در دفاتر شهرستان بیجار ثبت شده است که این میزان در نه ماهه اول سال 95 تعداد 668 مورد است.

 

لطف الهی از کاهش 9.3 آمار ازدواج در نه ماهه اول سال 95 نسبت به مدت مشابه در سال 94 خبر داد.

 

وی خاطر نشان کرد: آمار طلاق های ثبت شده شهرستان بیجار در نه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال نود و چهار، 35.5 کاهش یافته است.

 

مدیر مرکز مشاوره راه زندگی بیجار با اشاره به مهمترین عوامل طلاق ،اظهار داشت: اعتیاد، عدم پایبندی یکی از زوجین، دخالت های والدین در روابط زوجین جوان، روابط غیرصحیح عاطفی و جنسی  زوجین، مشکلات مالی و عدم اشتغال از مهمترین عوامل طلاق در جامعه است.

 

مشاور امور خانواده خاطر نشان کرد: فقدان مهارت های کنترل هیجانات منفی ازجمله مهارت کنترل خشم، برخی مشکلات و اختلالات شخصیتی و روانی مانند، بی توجهی به بهداشت جسمی، بدبینی و شکاک بودن،شخصیت نمایشی،خودشیفتگی،نقص فرایندهای فکری و عاطفی، و نشانه هایی از شخصیت ضداجتماعی، افسردگی و وسواس از دیگر عوامل طلاق در جامعه است.

 

وی تاکید کرد: خوشبختانه شهرستان بیجار از لحاظ آمار طلاق در سال 95 در بین 10 شهرستان استان کردستان در رده هشتم است.

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 18 دی 1395 | 12:22

کد خبر : 21771

منتشر کننده : ط ج/bj

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS