Go Up
kurdtoday
صرفا جهت اطلاع ؛گروه : اجتماعی

شورای اسلامی شهر بابارشانی الگویی برای سایرشوراها

شورای اسلامی شهر بابارشانی ، همدلی اعضاء، پیشرفت کار،انجام اقدامات موثر ،جابجایی یک شهردار،بیجار بام ایران

ثبات مدیریت سر لوحه کار شورای اسلامی شهر بابارشانی و پیشرفت آن قرار دارد.

به گزارش کُردتودی، روز گذشته گزارشی بر ناکارآمدی شورای شهر بیجار و مشکلاتی که کارگران شهرداری با آن دسته و پنجه نرم می کنند با عنوان کارهای بی حساب و کتاب کشتی شهرداری بیجار را به گل نشانده /کارگران شهرداری بیجار چوپ بی تدبیری شورا را می خورنددر سایت درج شد.

 

پیرو گزارش درج شده از سوی یکی از کارشناسان شهرسازی گزارشی از عملکرد شورای شهر بابارشانی از شهرهای شهرستان بیجار به سایت بیجار بام ایران ارسال شده که بدون هیچ دخل و تصرفی در ادامه می خوانید:

 

مدیریت محترم سایت بام ایران ،بادرج مطلبی شما تحت عنوان کارهای بیحساب وکتاب شهرداری بیجار، برآن شدم تا در خصوص شهرداری و شورای شهر بابارشانی مطلبی کوتاه بیان دارم.

 

مقدمه ای کوتاه در خصوص شهرداری بابارشانی:

 

این شهرداری در سال 1379 به تصویب هیات وزیران رسید و در سال 1380 با جمعیتی قریب به 1000نفررسما"افتتاح شد بابارشانی درکیلومتر 32 جاده قدیم بیجار همدان ودر شرق شهرستان واقع گردیده است.

 

اماگزارشی اجمالی از10سال خدمت شورای اسلامی(دوره سوم وچهارم) شهربابارشانی .

 

ثبات مدیریت سر لوحه کار شورای اسلامی شهر بابارشانی قرار دارد

 

بطور کلی برای شورای اسلامی شهر بابارشانی فرقی نمیکند، رئیس شورا چه کسی باشد این شورا علی رغم اختلاف نظرهای که داردهمان رویه خود که ثبات مدیریت شهرداری است، را در راس تصمیمات خود میداند.

 

به نظرشمادر 10سال اخیرچند شهردار ورئیس شورا در این شهرجابجاشده؟؟؟

 

در طول دوره سوم شورا که 6 سال طول کشید و همچنین دوره چهارم شورا که سال آخر آنرا سپری میکنیم سه بار رئیس شورا و فقط یک شهردار و آن هم در سال 86 جابجا شده است .

 

شهردار کنونی آقای علی اکبر سالاری هستند که دو باربا رای 100 درصدی یکی در سال 86 و دیگری در سال 92 و همزمان با شروع دوره جدید شورا بر کرسی بسیار محکم شهرداری بابارشانی تکیه دادند.این رای قاطع سبب دلگرمی شهردار و پرسنل خدوم شهرداری همچنین مردم شهر گردید .

 

اکنون با کمک شورای اسلامی شهر و پشتیبانی منطقی از ایشان مدتقریب به10  سال است شهر بابارشانی یک شهردار دارد.

 

در طول این 10سال به گواه بسیاری از رهگذران و میهمانان و شهروندان چهره شهر بسیار دگرگون شده است و از حالت روستایی بطورکاملا" محسوسی خارج شده است، طرح های بسیاری در این مدت اجرایی شده است .

 

در ادامه اشاره ای کوتاه میکنم از طرحهای اجرا شده که از صفر تا صد آن در طول مدت خدمت جناب آقای علی اکبرسالاری به بهره برداری رسیده است.

 

مطالعه ،اجرا و بهره برداری از دو میدان ورودی و خروجی با المانهای بسیار شکیل

مطالعه ،اجراواحداث 350متر بلوار 45 متری در خروجی شهر و110 متر ورودی شهر

مطالعه ،اجراوبهره برداری از 99 درصد تعریض معابر وکوچه بندی براساس طرح هادی شهر

مطالعه ،اجراوبهره برداری از دوپارک در سطح شهر

اجرای صد درصد آسفالت کوچه های تعریض شده سطح شهر

اجرای بیش از 90 درصد پیاده روسازی معابر

مطالعه وتملک و اجرای دوشهرک به نامهای شهرک آفتاب در شمال شهر وشهرک قائم در جنوب شرقی شهر

اجرای ممیزی املاک سطح شهر

وبسیاری موارد دیگر

شاید برای شما هم سوال ایجادشود که یک شهر با بودجه بسیار اندک ( درسال 1386 قریب به 150 میلیون تومان و در سال 1395 مبلغ 500میلیون تومان) چگونه توانسته است این حجم کار را به سرانجام برساند ؟

جواب واضح است ،اگر انسجام ،وحدت ،همدلی بین شهردار و شورای شهر باشد، هر چیز غیر ممکنی ممکن خواهد شد.

در حال حاضر شهرداری بابارشانی صاحب بیش از یکصد قطعه زمین مسکونی با متراژهای بیش از 150 متر مربعی در جای جای شهر است که بسیار سرمایه عظیمی محسوب میشود.

و اما آخرین دستاورد شهرداری بابارشانی ؛

این شهرداری در حال حاضراقدام به اخذ وام 800 میلیون تومانی نموده است که در نوع خود بسیار کم نظیر است ،چراکه به شهرداریهای کوچک وام بیشتر از کل بودجه مصوب آن شهرداری تعلق نمیگیرد. اما با تدبیر شورای شهر ورایزنی های شهردار باتجربه وهمت مسولان این وام دریافت شد، تا شهرداری بابارشانی به شعار مقام ولایت جامه عمل بپوشاند ودر راستای شعار اقتصادمقاومتی یک گام اساسی برداردو کارگاه تولید شن وماسه راه اندازی کند .

شورای شهر مصصم است پس از راه اندازی این کارگاه در اردیبهشت ماه سال اتی که موجب ایجاد اشتغال برای جوانان سطح شهر میشود کارگاه تولید بتنهمچنین در فازهای بعدی کارگاه تولید اسفالت راهم احداث نماید .پیش بینی میشود با ایجاد این سایت به حول وقوه الهی معضل بیکاری در شهر بابارشانی بطور کلی ریشه کن گردد.

کلام آخر:اگر وحدت ،همدلی وقانون مداری در راس آنها دلسوزی برای شهردر بین اعضاء شورای اسلامی وشهرداری وجود داشته باشد با سرمایه و اعتبار محدود می توانیم شهری آباد و در مسیر توسعه داشته باشیم .

 

منبع خبر: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 18 دی 1395 | 09:20

کد خبر : 21770

منتشر کننده : ط ج/bj

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS