Go Up
kurdtoday
مدیر کل کمیته امداد کردستان:گروه : اجتماعی

تحول و تغییر در حوزه مددکاری از رویکردهای جدید کمیته امداد است/کمیته امداد یک درمانگاه موقتی برای درمان فقر است

کمیته امداد کردستان، درمان فقر، مددکاری، تغییر و تحول در کمیته امداد

یکی از کارهایی که در حوزه مددکاری کمیته امداد مورد توجه جدی است، استفاده از ظرفیت های موجود میان خانواده های مددجو با هدف رسیدن به توانمندسازی این خانواده ها است.

به گزارش کُردتودی، نشست علمی تخصصی اخلاق حرفه ای در مددکاری اجتماعی با حضور مدیر کل کمیته امداد کردستان ، اساتید دانشگاه در حوزه علوم اجتماعی و روانشناسی و مددکاران کمیته امداد کردستان در سنندج برگزار شد.


قنبر موسی نژاد مدیر کل کمیته امداد کردستان در این نشست عنوان کرد: با توجه به تغییر در مدیریت ،ساختار  و اساس نامه کمیته امداد تحول ، تغییرات و دیدگاه جدیدی در حوزه مددکاری این نهاد شکل گرفته است.


به گفته وی : بر اساس ساختار جدید، حوزه مددکاری کمیته امداد توسعه پیدا کرده است و بیش از پیش به آن توجه شده است که بر این اساس بخش بیشتری از نیروی انسانی این نهاد باید در حوزه مددکاری و اجرایی خدمت کنند.


موسی نژاد با بیان اینکه ساختار سازمانی کمیته امداد به سمت مددکاری است، افزود: بر اساس این تغییرات،  استفاده 80 درصدی از نیروها در حوزه مددکاری و  اجرایی و 20 درصد هم در حوزه پشتیبانی مد نظر است.


وی در ادامه اظهار کرد: کمیته امداد یک نهاد است که با توجه به ارتباطی که با اقشار ضعیف جامعه دارد در کنار خدمات خود مسائل ارزشی ، اخلاقی، دینی و انسانی را در اولویت کاری خود  دارد.


مدیر کل کمیته امداد کردستان، افزود: با توجه به راه اندازی مراکز نیکوکاری در استان، واگذاری بخشی از پرونده های مددجویی به این مراکز در آینده اجرا می شود و هم اکنون تعدا د600 پرونده مددجویی در شهرستان کامیاران به مرکز نیکوکاری این شهرستان واگذار شده است.


وی با اشاره به اینکه کار در حوزه مددکاری به دقت و حساسیت بالای مددکاران نیاز دارد، افزود: در کنار تخصص مورد نیاز در این حوزه به  رعایت اصول اخلاقی ، دلسوزی، احساس مسئولیت، وقت گذاری  و عشق  و علاقه به حرفه مددکاری مهم و ضروری است.


موسی نژاد افزود: یکی از کارهایی که در حوزه مددکاری کمیته امداد مورد توجه جدی است،  استفاده از ظرفیت های موجود  میان خانواده های مددجو با هدف رسیدن به توانمندسازی این خانواده ها است.


وی افزود: در جهت توانمندسازی مددجویان، استعداد سنجی و استفاده از توانایی ها، پتانسیل و ظرفیت های  بالقوه فرزندان مددجویان می تواند تاثیر گذار باشد که همراه کردن خانواده های مددجویان آنها در این جهت مورد نیاز است.


مدیر کل کمیته امداد کردستان با بیان اینکه کمیته امداد یک درمانگاه موقتی فقر است، افزود: هدف  این نهاد این است با یک کار کارشناسی شده و پروسه منطقی و با تغییر  مثبت در رفتار و نگرش خانواده ها آنها را در جهت توانمدکردن و در نهایت خروج از چرخه حمایت کمیته امداد هدایت کند.


وی در ادامه با بیان اینکه توجه به ارزش های انسانی و اخلاقی مددجویان در کنار ارائه خدمات به خانواده های نیازمند مورد توجه است، افزود: حفظ کرامت، شخصیت انسانی و عزت و شان و منزلت اجتماعی  خانواده های مددجو باید به عنوان یکی از اصول کاری مددکاران توجه جدی شود.


انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 15 دی 1395 | 13:11

کد خبر : 21721

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS