Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

دانشجویان دانشگاه کردستان در صدر ازدواج‎های دانشجویی استان

ازدواج, دانشجویی, دانشگاه کردستان, نهاد  رهبری, زوج دانشجو, ازدواچج اسان, مشهد مقدس, همسفر تا بهشت

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه کردستان گفت: امسال 208 دانشجوی کُردستانی در بیستمین دوره ازدواج دانشجویی با عنوان طرح "همسفر تا بهشت" ثبت نام کردند که دانشگاه کردستان با ثبت نام 93 زوج دانشجو بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کرددانش،حجت الاسلام علی همتی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه کردستان  در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش گفت: این آمار مربوط به زوج های دانشجویی است که تاریخ عقد آنها از ۱ مهر ۹4 الی ۳۰ مهر ۹5 سالجاری بوده است.


وی افزود: از میان دانشگاه های استان کردستان, دانشجویان دانشگاه کردستان با 93 نفر بیشترین آمار ثبت نامی در این طرح را به خود اختصاصی داده اند.

 

همتی ادامه داد: از 208 دانشجوی ثبت نامی از استان کردستان 93 نفر مربوط به دانشجویان دانشگاه کردستان, 40 نفر دانشگاه علوم پزشکی کردستان, 20 نفر دانشگاه آزاد سنندج, 13 نفر دانشگاه فرهنگیان کردستان, 8 نفر دانشگاه علمی کاربردی کردستان, 15 نفر از کل واحدهای دانشگاه پیام نور استان کردستان است.

 

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه کردستان گفت: همچنین 6 دانشجو از دانشگاه آزاد قروه, 3 نفر از دانشگاه آزاد بیجار, 5 نفر از دانشکده فنی دختران سنندج, 3 نفر از دانشگاه علوم تحقیقات کردستان و 2 نفر از دانشگاه ایرانمهر قروه در این طرح شرکت کرده اند.

 

وی با بیان اینکه البته این تعداد مربوط به دانشجویانی است که در این طرح ثبت نام کرده اند و در واقعیت این آمار بسیار بیشتر است گفت: زوج های دانشجویی که تا امروز موفق به ثبت نام نشده انده می توانند با مراجعه به سایت www.ezdevaj.nahad.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه کردستان تصریح کرد: هدیه زوج های دانشجویی که در طرح "همسفر تا بهشت" شرکت می کنند, سفر معنوی مشهد مقدس است که از طرف مقام معظم رهبری به تمامی زوج های این دوره اهداء می شود.

 

حجت الاسلام همتی گفت: کار اعزام زوج های دانشجو به مشهد مقدس طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از دی ماه سال جاری آغاز و تا اردیبهشت ماه سال 95 ادامه خواهد داشت و انتخاب تاریخ سفر نیز توسط زوج های دانشجو مشخص می شود.
 

وی یادآور شد: ازدواج های دانشجویی با سادگی و استحکامشان می توانند تابویی که در امر ازدواج به عنوان مانع در بین جوانان مطرح می شود را بشکند.

 

همتی تاکید کرد: ازدواج دانشجویی این شانس را به دانشجویان می دهد که با کسی زندگی کنند که شرایط سنی مشابهی با هم داشته باشند, در فضای اجتماعی نسبتا مشترکی بوده باشند و سطح علمی و فرهنگی مشابهی با هم داشته باشند و همین امر باعث نزدیک تر شدن زوجین به بیان مشترک می شود.

 

 

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کردستان یادآور شد:  رمز بقای زندگی, درک متقابل زوجین است که دانشجویان تحصیل کرده با توجه به داشتن سطح تحصیلات عالیه همدیگر را بیشتر درک می کنند.

  

حجت الاسلام همتی ادامه داد:  ازدواج های دانشجویی باید الگو و نمادی شود برای سایر دانشجویان که ازدواج خود را اینگونه ساده و بدون تجملات برگزار کنند و در اوایل سال آینده جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه کردستان برای دانشجویان این دانشگاه برگزار میشود تا سایر دانشجویان نیز به امر ازدواج تشویق شوند .

 

وی خاطرنشان کرد: تشویق جوانان به ازدواج، پرهیز از هزینه‌های گزاف، فرهنگ سازی ازدواج آگاهانه و آسان بین دانشجویان، گسترش فرهنگ عفاف، افزایش سطح شناخت و آگاهی در انتخاب همسر، شیوه‌های تشکیل زندگی موفق، اصلاح نگرش اشتباه نسبت به ازدواج و تلاش در راستای پایداری ازدواج از مهمترین اهداف تشکیل مراسم ازدواج دانشجویی و قدم نهادن در راه ترویج این سنت در بین دانشجویان است.

 

وی افزود: دانشجویانی که حاضر می شوند با سادگی تمام زندگی خود را آغاز کنند و خود را درگیر پیچ و خم و هزارتوی تجملات نکنند، مطمئنا با سختی ها راحت تر می توانند کنار آیند و جا نزنند, اینگونه افراد بیشتر در کنار هم بودن و برای هم بودن را می توانند در خود بارور کنند.

 

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 15 دی 1395 | 13:09

کد خبر : 21720

منتشر کننده : الف ک/kd

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS