Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

کارهای بی حساب و کتاب کشتی شهرداری بیجار را به گل نشانده /کارگران شهرداری بیجار چوپ بی تدبیری شورا را می خورند

شهرداری بیجار،بی تدبیری شورا،اقدامات فرا قانونی ،ضایع شدن حقوق کارگران ،اختلافات درونی شورا،عدم ثبات مدیریت در شهرداری،امام جمعه بیجار ،بیجار بام ایران

کارهای بی حساب و کتاب و اقدامات گاه فرا قانونی موجب شده که حق و حقوق افراد در شهرداری بیجار در بسیاری جاها ضایع شود.

به گزارش کُردتودی، یکی از معضلاتی که همواره در سطح شهر بیجار وجود داشته، عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری است.

 

سال 95 به لطف همکاری اعضای شورای شهر بیجار با شهردار سابق بدترین سال برای کارگران نگون بخت رقم خورد.

 

در شهرداری و شورای شهر بیجارآن‌ چه که به وفور یافت می‌شود توجیه است، توجیه برای عملکردهای ضعیف و در برخی امور غیر قانونی که راه را بر توسعه و فرار از کارهای قانونی بسته است.

 

کارهای بی حساب و کتاب و اقدامات گاه فرا قانونی موجب شده که حق و حقوق افراد در شهرداری بیجار در بسیاری جاها ضایع شود.

 

آقایان شورای شهر دیگر کارد به استخوان کارگران زحمت کش خورده که گاه تا یک سال از حقوق خود را طلبکارند و صدای آن‌ها هم به گوش مسئولان کمتر می‌رسد.

 

اعضای محترم شورای شهر اختلافات درونی شما در طول یکسال دامن گیر کارگران بدبختی شده است که به نان شبشان محتاج هستند.

 

تا هفته گذشته تمام بهانه شما این بود که شهردار سابق قادر به انجام کارها نیست و نمی تواند حقوق معوقه کارگران را پرداخت نماید ،وی رفت و طبق ایده خودتان سرپرست شهرداری را انتخاب کردید ،آیا وقت آن نرسیده که به فکر پرداخت معوقات کارگران زحمت کش باشید تا با لخت کردن خود در شهرداری موجب آبروریزی های بیشتر نشوند.

 

آیا بهتر نبود بجای یک میلیارد و 800 میلیون تومان چک های برگشت خورده و نخورده که هزینه دادرسی آنها بیش از 100 میلیون تومان برای شهرداری آب می خورد ،این مبالغ به صورت نقد دریافت می شد تا منبع درآمدی برای شهرداری باشد.

 

از تخفیف های نامتناسب به ارزش 900 میلیون تومان چه چیزی عاید شهرداری بیجار شده است؟

 

با تغییر کاربری های غیر مجاز چه چیزی عاید شهرداری شده است؟

 

با تحمیل 60 نفر نیروی مازاد در بدنه شهرداری چه کسی ضرر کرده است؟

 

طبق خبر شاهدان عینی ظهر روز گذشته یکی از کارگران فضای سبز شهرداری که با شروع فصل سرما دیگر قراردادش را با شهرداری تمدید نکرده بودند، برای گرفتن حق و حقوق عقب افتاده خود به شهرداری مراجعه کرده بود.

 

این کارگر مظلوم ابتدا به اتاق شهردار و به مهندس ولی پناه، سرپرست شهرداری مراجعه می کند و درخواست حقوق عقب افتاده خود را برای درمان یکی از اعضای خانواده اش می کند که با جواب قابل قبولی مواجه نمی شود.

 

کارگر مذکور بعداز شنیدن جواب سرپرست شهرداری و به خاطر شرمنده گی های زیادش در برابر خانواده و ناتوانی در درمان اعضای خانواده اش، کنترل خود را از دست داده و با ضربات پا، درب اتاق شهردار را می شکند.

 

وی با خروج از اتاق شهردار به داخل سالن شهرداری آمده و شروع به کندن لباس از تنش می کند و از شدت فشار عصبی زیاد، در برابر دیدگان کارکنان، خود را لخت می نماید که با وساطت کارکنان شهرداری، دوباره لباس هایش را می پوشد.

 

اعضای محترم شورای شهر و سرپرست شهرداری،مسئولان ارشد شهرستان ،تا دیروز حقوق های نجومی بود و این روزها شده حقوق شهروندی ،کارگران شهرداری حتی به نانوایی های شهر هم بدهکار هستند و دیگر تحمل این زندگی برایشان سخت شده است ،لطفا با تدبیری به فکر این قشر زحمت کش باشید.

 

عدم ثبات مدیریت شهرداری موجب بروز مشکلات عدیده در شهر شده است

 

حجت الاسلام علی مرادی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما در این راستا گفت: اختلافات درون شورا موجب آسیب شهر شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در طول دوران اعضای شورای شهر فعلی تا کنون چند شهردار و سرپرست جا به جا شده است ،افزود: این معضل موجب عدم ثبات مدیریت شهرداری و بروز مشکلاتی در شهر شده است .

 

امام جمعه بیجار گفت: اختلافات درونی شورای شهر و اختلافاتی که اعضا با شهردار سابق داشتند موجب شده که جمعیت عظیمی از کارگران شهرداری به حقوشان در طی چند ماه اخیر نرسند.

 

مرادی با تاکید بر اینکه این وضعیت در سطح شهر پسنیده نیست از اعضای شورای شهر خواست با کنار گذاشتن اختلافات درونی هر چه سریعتر اقدامی در راستای تامین حقوق کارگران زحمت کش شهرداری انجام دهند.

 

لازم به ذکر است مرتضی خدمتی رییس شورای شهر بیجار در جلسه فعالان فضای مجازی با فرماندار که در سالن شهدای فرمانداری بیجار برگزار شد ،اظهار داشت: حاضر است برای احداث خیابان رستگاران و تملک خانه های اطراف شهرداری را بفروشد!!!!

 

ای کاش رییس شورای شهر شهرداری را برای تامین معوقات کارگران زحمت کش شهرداری بفروشد تا بیشتر از این شرمنده خانواده هایشان نباشند.

 

گزارش از طاهره جلوخانی

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 15 دی 1395 | 12:14

کد خبر : 21711

منتشر کننده : ط ج/bj

نظرات :

محمد پاسخ جمعه 17 دی 1395 | 22:39

0
0

این عملکرد حوزه معاون عمرانی استانداری است ؟ شکر خدا جناب معاون همه چی را برای حل شدن در اینده رها کرده است

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS