Go Up
kurdtoday
گروه : اقتصادی

وقتی که دولت بعد از سه سال، اعتراف به کم کاری خود میکند!

معیشت مردم، دولت یازدهم، زنجیرهای اقتصادی، کلید روحانی، وزیر اقتصاد، اعتراف دولت به کم کاری، معیشت ضعیف مردم در دولت روحانی

بعد از گذشت بیش از 3 سال از روی کار آمدن دولت روحانی، وزیر اقتصاد دولت اعتراف به این می کند که وضعیت معیشتی مردم بهبودی پیدا نکرده است.

به گزارش کُردتودی، کلیدی که مردم به واسطه آن به روحانی ابراز اعتماد نمودند امروز در ماه های پایانی دولت یازدهم از جیب جریان موسوم به اعتدال درآمده است.

 

کلیدی که قرار بود زنجیرهای اقتصادی را از معیشت مردم باز کند؛ نه تنها گرهی از گره باز نکرد، بلکه همزمان با افزایش قیمت ها در شیب های تند افزایش قیمت، قدرت خرید مردم را کاهش داد.

 

جالب اینجاست که بعد از گذشت بیش از 3 سال از روی کار آمدن دولت روحانی، وزیر اقتصاد دولت اعتراف به این می کند که وضعیت معیشتی مردم بهبودی پیدا نکرده است.

 

علی طیب‌نیا در ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت گفت: از وضعیت اشتغال، معیشت، شرایط زندگی و رفاه مردم سوال شود که راضی هستی، پاسخ منفی است.

 

 در چنین شرایطی بازخوانی جملات روحانی در دوره تبلیغات ریاست جمهوری خواندنی است که می گفت: «دولت تدبیر و امید به دنبال این است که آن چنان مردم را از درآمد سرشار کند که اصلا به یارانه ۴۵ هزار تومانی نیازی نداشته باشند.» و امروز یکی از سوال پر تکرار مردم در اواخر هر ماه خبر گرفتن از روز و ساعت واریزی یارانه هاست.

 

درگیری دولت یازدهم با بحران رکود که بیش از هر چیز به سیاست کلی دولت مرتبط بود، تصمیم گیری ها و ارائه آمارها را نیز با قالب چند صدایی مواجه ساخت به طوری که در طول سه سال سال گذشته مواضع ضد و نقیضی از اعضای دولت در مورد خروج یا عدم خروج کشور از رکود مطرح شد.

 

بطوریکه در شهریور و دی ماه سال 93 رئیس دولت یازدهم و جمعی از اعضای اقتصادی کابینه خبر خروج کشور از رکود را اعلام نمودند؛ اما همان بخش اقتصادی دولت در طول یک بازه کوتاه زمانی نظر خود را پس گرفتند.

 

عدم شکل گیری نگاه کارشناسی در دولت که تا حدود زیادی تحت تاثیر برجام قرار داشت، موجب شد موضع دولت در سال 93 نسبت به خروج از رکود، به موضع عدم خروج از رکود در سال 94 تبدیل شود.

 

سردرگرمی دولت در موضوع رکود در کنار سخنرانی ‌های جذاب و احساسی که در آن سخن از فعال نمودن بخش تولید و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی به میان می‌ آید، با سنگ محک اوضاع این روزهای بازار قابل ارزیابی است.

 

از نگاه کارشناسان رکود تورمی در بسیاری از بخش‌ های تولیدی نشان می ‌دهد که نه تولید به شکلی که مسئولان مدعی‌ هستند در جریان است و نه سرمایه ‌گذاران رغبتی به بخش تولید دارند.

 

اجرای سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی در گزارش مسئولان دیده می ‌شود؛ اما در مقام عمل، سیاست ‌های لیبرالی صندوق بین ‌المللی پول اجرا می‌ شود.

 

کلید روحانی قرار بود زنجیرهای اقتصادی را از معیشت مردم باز کند؛ نه تنها گرهی از گره باز نکرد، بلکه همزمان با افزایش قیمت ها در شیب های تند افزایش قیمت، قدرت خرید مردم را کاهش داد و امروز یکی از سوال پر تکرار مردم در اواخر هر ماه خبر گرفتن از روز و ساعت واریزی یارانه هاست...


انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 15 دی 1395 | 10:03

کد خبر : 21697

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS