Go Up
kurdtoday
مدیر کل کمیته امداد استان کردستان مطرح کرد:گروه : اقتصادی

ایجاد مشاغل خرد و خانگی برای مددجویان کمیته امداد، مصداق و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است

مدیر کل کمیته امداد کردستان با هدف بررسی وضعیت اعتبارات و تسهیلات اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد با مدیر عامل امور شعب بانک ملی کردستان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش کُردتودی،  قنبر موسی نژاد مدیر کل کمیته امداد کردستان در این دیدار عنوان کرد: ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت این نهاد یکی از رویکردهای اصلی کمیته امداد است که از طریق اعطای تسهیلات ارزان قیمت اشتغال انجام می شود.


وی با اشاره به شعار سال و تاکید بر اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی بیان کرد : ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت این نهاد یکی از مصداق ها و نمونه های  بارز اقتصاد مقاومتی است.


موسی نژاد با بیان اینکه یکی از مشاغل درآمدزا که در حوزه زنان سرپرست خانوار از طریق این نهاد حمایت و اجرا می شود فرش بافی است، عنوان کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در استان در رابطه با هنر فرش بافی  وجود دارد، این هنر و صنعت به عنوان یک برند در کردستان باید مورد توجه قرار گیرد و  نیازمند حمایت بیشتر مسئولان و دستگاه های مربوطه است .


وی افزود: بزرگترین مشکلی که در حوزه  تولیدات مددجویان وجود دارد، عدم وجود بازار فروش محصولات مددجویان است که در این جهت خرید محصولات تولیدی مددجویان از سوی این نهاد،  یکی از کارهایی است که برای حل این مشکل انجام شده است اما رفع مشکلات و تقویت بازار فروش تولیدات کار آفرینان به حمایت، همکاری و چاره اندیشی مسئولان نیاز دارد.


مدیر کل کمیته امداد کردستان بیان کرد:  یکی از موانع و مشکلاتی که در حوزه اشتغال و رونق تولیدات کارآفرینان وجود دارد، رکود بازار اقتصادی در جامعه است که این موضوع برای اقشار ضعیف و کم درآمد تاثیر بیشتری گذاشته است و نیازمند چاره اندیشی است.


وی در ادامه با بیان اینکه ایجاد مشاغل خرد و زود بازده یکی از دلایل موفقیت طرح های اشتغال ایجاد شده از سوی این نهاد است، افزود: نظارت مستمر این نهاد  بر مشاغل ایجاد شده یکی از دلایل پایدار بودن طرح های اشتغال مددجویان کمیته امداد است.


وی در ادامه با اشاره به اینکه  اعتبارات اشتغال در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش 50 درصدی داشته است، افزود: اعتبارات اشتغال کمیته امداد کردستان از 60 میلیارد تومان به 30 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.


موسی نژاد گفت: هم اکنون دو هزار پرونده مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کردستان  جهت دریافت تسهیلات اشتغال آماده معرفی به بانک های عامل هستند.


وی با اشاره به مشکلاتی که در میان اقشار ضعیف و محروم جامعه وجود دارد،  خواستار  تسهیل و عدم سخت گیری در دریافت ضمانت نامه های تسهیلات اشتغال مددجویان از سوی بانک های عامل شد، تا با این کار در ایجاد اشتغال مددجویان شتاب  بیشتری به وجود آید.


در ادامه این دیدار، مدیر عامل امور شعب بانک ملی استان کردستان گفت: این بانک از طرح های اشتغال و کارگاه ها ی تولیدی واقعی حمایت می کند و در پرداخت تسهیلات به طرح هایی که به ایجاد و توسعه  اشتغال و تولید منجر شود همکاری می کنیم.


شاکری افزود: تولید کننده باید با تقویت بازار فروش و با داشتن قدرت بازاریابی به افزایش تولید و رونق طرح های تولید خود کمک کند.


وی با بیان اینکه سرمایه در گردش بهترین فرصت برای انحراف مصرف پول است، گفت:  اولویت کاری بانک ملی پرداخت تسهیلات اشتغال و ازدواج است .


مدیر عامل امور شعب بانک ملی کردستان افزود : بانک ملی بیشترین پرداختی را در این دو حوزه نسبت به سایر بانک ها دارد و برای پرداخت تسهیلات در این جهت آمادگی داریم.


وی با اشاره به نظارت دقیق کمیته امداد بر طرحهای اشتغال، افزود:  این بانک نسبت به پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد تمایل بیشتری دارد.


شاکری گفت:  با توجه به بازدید هایی که مدیران این بانک از طرح های ایجاد شده اشتغال کمیته امداد انجام داده اند، خوشبختانه شاهد هزینه کرد صحیح برای هدف مورد نظر که اشتغال نیازمندان است بوده اند و این کار یکی از دلایل موفقیت طرحهای اشتغال ایجاد شده توسط کمیته امداد است.


انتهای پیام/M.I

کلمات کلیدی

  سه شنبه 14 دی 1395 | 16:42

  کد خبر : 21687

  منتشر کننده : M.I

  نظرات :

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی
   
     
  گردشگری استان کردستان

  به انتخاب سردبیر

  بیشتر ...

  مقـالـه / یادداشت

  بیشتر ...

  ADS

  ADS

  ADS

  کانال رسمی کردتودی در تلگرام

  سنه بازار

  ADS

  ADS