کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

هموار کردن راه وحدت از حرف تا عمل با برگزاری همایش های وحدت/بازتاب همایش «وحدت و امنیت پایدار مردمی با حضور معتمدین در کردستان» در فضای مجازی

هیچ کس در دنیای اسلام مانند مقام معظم رهبری بدون تعارف به شیعه و سنی تأکید نکرده است که از تفرقه دست بردارید و وحدت داشته باشید...

به گزارش خبرنگار کُردتودی، مسلمانان جهان باید در عین داشتن اختلاف‌نظر یکدیگر را دوست و حافظ جان و مال همدیگر در برابر دشمنان اسلام باشند. یکی از مهم‌ترین عوامل اقتدار و عظمت امروز ایران اسلامی در جهان وجود وحدت است.

 

هیچ کس در دنیای اسلام مانند رهبر انقلاب بدون تعارف به شیعه و سنی تأکید نکرده است که از تفرقه دست بردارید و وحدت داشته باشید.

 

همایش استانی وحدت و امنیت پایدار مردمی به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه بیت المقدس کردستان که در 22 آذر ماه سال جاری و همزمان با هفته وحدت برگزار شد، گام بلندی در جهت پایدار کردن وحدت در استان بود.

 

با توجه به اینکه این همایش رویکرد بومی محلی داشت لذا ماموستایان، علما و روحانیون و معتمدین از اقشار متفاوت روحانی، فرهنگی،اساتید، خانواده شهدا، بازاری، کارمند در این همایش حضور داشتند.

 

این همایش فرصت مناسبی را فراهم آورد تا مسلمانان به ویژه شیعه و سنی در استان کردستان بیش از پیش با محوریت وحدت که قرآن کریم بر آن تاکید ویژه دارند به هم نزدیک شوند.

 

معاونت فرهنگی سپاه بر اساس رسالت سنگین آگاه سازی در برابر ترفند دشمنان اهتمام ویژه ای در برگزاری هر چه بهتر این همایش نمود تا همدلی بین شیعه و سنی را در این استان الگویی برای کل کشور و حتی جهان اسلام قرار دهد.

 

این همایش از همان روزهای اول برگزاری بازتاب فوق العاده ای در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی استان کردستان داشت.

 

چرا که حرف زدن از وحدت تا عمل به آن راهی طولانی است که برپایی چنین مراسم هایی نقش بسیار موثری می تواند در هموار کردن و کوتاه کردن این راه داشته باشد.

 

البته هر چند مدت هاست که مردم استان کردستان وحدت را عملاً با جان و دل پیاده کردند و زندگی مسالمت آمیز شیعه و سنی الگویی منحصر بفرد برای کل کشور است و امنیت و آبادانی که اکنون شاهد آن هستیم دلیلی بر این مدعاست.

 

پوشش گسترده این همایش توسط سایت های اینترنتی و دست به دست شدن تصاویر روحانیون شیعه و سنی که در این مراسم حضور داشتند و با عشق و علاقه سرچشمه گرفته از وحدت و برادری در کنار هم و دوشادوش هم قرار گرفته بودند و به سخنرانی پرداختند شور و حال خاصی را در بین کاربران فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به راه انداخته بود.

 

چرا که این همایش ها صرفا نمادین و عقیم نبوده بلکه نتایجی را فراتر از آنچه که قابل تصور است می آفریند و چهره سنی را در نزد شیعه و شیعه را در نزد سنی برادرانه تصویر می کند و این نه تنها از نظر معنوی بلکه مزایای مادی  و دنیوی فوق العاده ای نیز خواهد داشت.

 

شاید بتوان گفت امنیت و توسعه پایدار در استان کردستان تنها گوشه ای از نتایج قابل لمس و مشهود آن خواهد بود.

 

انتهای پیام/M.I

 

  سه شنبه 14 دی 1395 | 12:05

  کد خبر : 21678

  منتشر کننده : M.I

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  ADS

  ADS

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید