Go Up
kurdtoday
فرماندار دهگلان :گروه : اجتماعی

پدیده قاچاق اثرات مخربی برروی اقتصاد و فرهنگ جامعه دارد

قاچاق کالا,اثر مخرب براقتصاد وفرهنگ,ضربه به تولید داخلی,آسیب لجتماعی,مقابله با قاچاق,شناسایی نقاط آسیبل,مقابله موثر

فرماندار دهگلان در پنجمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا گفت: پدیده قاچاق اثرات مخربی برروی اقتصاد و فرهنگ جامعه دارد.

به گزارش کُردتودی، نظری فرماندار دهگلان در پنجمین جلسه کمیسون مبارزه با قاچاق کالا در سالن جلسات  فرمانداری  ضمن تشکراز تلاش و زحمات نیروی انتظامی شهرستان درکشفیات کالاهای قاچاق گفت: قاچاق پدیده شوم و مخربی است که برروی اقتصاد و فرهنگ کشور تأثیر گذار است.


وی اظهار داشت: پدیده قاچاق اثرات مخربی برروی اقتصاد و فرهنگ جامعه دا د و با اشاعه آن به تولیدات داخلی لطمه وارد خواهد شد و روحیه اعتماد به نفس و انگیزه در جوانان پویا از بین می رود.


نظری گفت: قاچاق کالاها هم تنها به خاطر ارزان شدن آن نیست بلکه بیشتر با هدف ضربه زدن و از بین بردن تولیدات داخلی انجام می گیرد.

 

وی افزود: از همه مهمتر با ورود کالاهای قاچاق که ارتباط مستقیمی با زندگی خانواده ها دارد آسیب های اجتماعی افزایش می یابد که این آسیب ها نشأت گرفته از ورود اجناس و پوشاک خارجی که هیچ سنخیتی با آداب و رسوم و فرهنگ ما نداشته و در واقع خواسته دشمنان ما را محقق وعامل تهاجم فرهنگی و ترویج فرهنگ منحط غرب هستند.


فرمانداری یاد آورشد که آموزش و اطلاع رسانی به مردم و توجیه اثرات مخرب قاچاق بر اقتصاد و فرهنگ جامعه باید دردستور کار باشد و همه دستگاه ها باید ازتمامی ظرفیت ها برای فرهنگ سازی و تبلیغات جهت پیشگیری و مقابله باقاچاق کالا وارز استفاده کنند.


نظری گفت: قاچاق کالا که با هدف سود اندازی انجام می شود، در حقیقت یک اقدام و حرکت هدف دار از سوی دشمنان برای ضربه زدن به ارزش های فرهنگی کشور و ایجاد تغییر در سبک زندگی مردم است.


 وی درادامه گفت: برخورد فیزیکی با قاچاق کالا و ارز به تنهایی برای ریشه کن کردن قاچاق کالا و ارز کافی نبوده و باید با شناسایی تمامی نقاط آسیب پذیر و برطرف شدن آن ها به مقابله مؤثرتر با قاچاق کالا و ارز پرداخت.


فرماندار دهگلان استفاده از ظرفیت های فرهنگی و تبلیغی را برای مبارزه با قاچاق کالا ضروری دانست و نقش روحانیون و ائمه محترم جماعات را مهم برشمرد و بر اجرای تمامی مصوبات در موعد مقرر تأکید کرد.


وی تشویق مشارکت عمومی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در مورد شناساندن خطرات کالای قاچاق در جامعه از سوی دستگاه های متولی را خواستار شد.

منبع:دهگلان شیدا

انتهای پیام/M.I

سه شنبه 14 دی 1395 | 08:42

کد خبر : 21669

منتشر کننده : الف ق/d

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS