Go Up
kurdtoday
گروه : پزشکی

تجلیل از یک دهه ریاست قدیمی و معرفی واحدی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان/عکس

دانشگاه علوم پزشکی کردستان, قدیمی, واحدی, تودیع معارفه, اقاجانی, کردستان

طی مراسمی با حضور جمع کثیری از مسئولین استانی از 10 سال و دو ماه و 7 روز ریاست دکتر قدیمی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان تجلیل شد و دکتر سیامک واحدی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

به گزارش کُردتودی، در این مراسم دکتر سیامک واحدی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: اصلی ترین سیاست من همانی است که وزیر بهداشت اعلام کرده اند و آن پیگری طرح تحول سلامت است که باید روی شاخه های مختلف آن کار کرد.

 

وی افزود: سیاست بعدی من توسعه و تقویت آموزش است چرا که معتقدم اگر آموزش ما در دانشگاه علوم پزشکی درست باشد در حوزه درمان به پیشرفت های بزرگی دست خواهیم یافت.

 

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: خیر و صلاح ما در این است که دانشگاه ما دانشگاه آدم ساز باشد و آدم تربیت کند چرا که هر کسی با گذراندن تعدادی واحد درسی بعد از چند سال میتواند یک پزشک, پرستان و ... شود اما مهم این است که در شاخه اخلاق پزشکی موفق باشد.

 

سیامک واحدی ادامه داد: پروژه عظیم راه اندازی بیمارستان کوثر که از مصوبات سفر بابرکت رهبری است را با قدرت تمام پیش می برم و بسیار زودتر از زمان پیش بینی شده آن را تحویل خواهیم داد.

 

 

وی یادآور شد: به تمام اعضای هیئت رییسه دانشگاه تاکید کرده ام که هرگز از روش های مالی برای برخورد با کادر پزشکی و درمانی استفاده نکنند چرا که حقوقی که فردی دریافت می کند به خانواده آن فرد تعلق دارد و ما حق چنبین برخوردی را نداریم.

 

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه نیز توصیه کرده ام که در برخورد با دانشجو شخصیتش را خرد نکنید ، نشاط و شادی را از دانشجو نگیرید دانشجویان جوان هستند پس خصیصه های جوانی را از آنها نگیرید و اجازه دهیم که جوانی کنند و بخندند.

 

وی ادامه داد: موافقت با انجام فعالیت فرهنگی, ورزشی و فوق برنامه دانشجویان در اولویت برنامه های ما است و باید فضای با نشاطی را در دانشگاه ایجاد کنیم.

 

وی رو صحبت خود را به سمت اصحاب رسانه برد و گفت: هیچ دستگاه و سازمانی خالی از مشکل نیست پس به جای بزرگنمایی و سیاه نمایی ,  صادقانه مسائل و مشکلات را به گوش مردم برسانید.

 

وی افزود: من همیشه در دسترس هستم و آماده گوش دادن به حرف های شما, حتی کار طبابت را از این بعد نیز ادامه میدهم و درب مطب من به روی همه باز است.

 

وی در پایان ضمن تقدید و تشکر از خدمات ده ساله دکتر قدیمی گفت: خط قرمز من دکتر قدیمی است و هر کس خدمات برجسته ایشان را زیر سوال ببرد برخورد می کنم.

 

در این جلسه دکتر طیب قدیمی ریاست سابق دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تمام کارهایی که در طول مدت مدیریتم در حوزه سلامت استان انجام دادم با تلاش و همراهی تمام همکاران و کادر پزشکی استان و حمایت دستگاه های اجرایی استان بوده است و اگر وظیفه ام را به درستی انجام داده ام فقط انجام وظیفه بوده است.

 

قدیمی افزود: برای خدمت در عرصه سلامت از انجام تمام کارهای شخصی و حتی خانوادگیم گذشتم از همین بابت نیز از همسر و فرزندانم تشکر میکنم که در طول این 10 سال یار و همراه من بودند.

 

 

در ادامه آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت, درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان مسیر ترقی را طی کرده است و در طرح تحول نظام سیاست خوش درخشیده اند.

 

وی افزود: یک دهه مسئولیت دکتر قدیمی همراه با وفاداری, اندیشه بلند و دلسوزی بیش از پیش ایشان برای استان نه تنها برای مردم استان بلکه برای همه همکاران در وزارت بهداشت خاطرات خوبی را تداعی می کند.

 

وی افزود: ساخت دانشکده های مختلف , ایجاد رشته های جدید, ساخت خوابگاه و استخر و زمین ورزشی و بیمارستان و... در این دانشگاه مرهون تلاش دکتر قدیمی بوده است.

 

آقاجانی ویژگی بارز دانشگاه علوم پزشکی کردستان در زمان مدیریت طیب قدیمی را انضباط مالی عنوان کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حوزه انضباط مالی سرآمد کل دانشگاه های ما بود.

 

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: دکتر سیامک واحدی در زمانی مسئولیت سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی کردستان را بر عهده گرفته اند که کار حوزه سلامت بسیار بیشتر از قبل است چرا که انتظار و خواست مردم از حوزه سلامت بالاست و پاسخگویی به آن خیلی راحت نیست.

 

 

 

کرددانش

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 14 دی 1395 | 08:17

کد خبر : 21667

منتشر کننده : الف ک/kd

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS