Go Up
kurdtoday
یادداشتی برای سرباز فداکار مریوانی:گروه : اجتماعی

فداکاری و مهربانی سرباز مریوانی بر فراز بام دنیا

سرباز فداکار، سرباز 19 ساله ،عجب شیر، سرباز،  انفجار مین، نجات جان سگ گرفتار در سیم خاردار

محققاً واژه قهرمانی را نمیتوان تنها برای یک ورزشکار تعریف کرد و در واقع کسی که کلمه قهرمانی را مختص ورزشکار انسان نما میداند خُرده ای باید به تعبیر اشتباهش گرفت.

قال رسول الله (ص): ما مِن دابَّةٍ ـ طائرٍ ولا غَيرِهِ ـ يُقتَلُ بغَيرِ الحقِّ إلّا ستُخاصِمُهُ يَومَ القِيامَةِ

 

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هر حيوانى ، پرنده يا جز آن كه به ناحقّ كشته شود در روز قيامت از قاتل خود شكايت خواهد كرد

 

به گزارش کُردتودی،  از آنجایی که ملت کُرد همیشه و در همه جا  انسانیت  را در دایره المعارف اقوام تعبیر و تفسیر نموده است و کاغذ شخصیت و اخلاق انسانی را با قلمهای رنگارنگ نقاشی، زینت بخشیده برای ما در دنیای کنونی با آنهمه خونریزی و قتل عام کودکان بیگناه  از طرف خائنان دین یاد آور رشادتهای دلیرانه قوم  کرد بوده و هردم حس پویایی، تحرک، مهربانی و عطوفت را در تاریخ برای بشریت زنده میکند.

 

 آری زمانی قتل عام کودکان مسلمانمان را در نقاطی از دنیا می بینیم که حتی بخاطر چنین جنایاتی جنب و جوش جمادات و نبادات از قطرات باران گرفته تا ابرو باد  همه از کار می ایستند از آن سو هم روح انسانی مردم کرد در سایه سارآرمانهای بلند اسلام ناب محمدی (ص) در تاریخ بشریت به اخلاق انسانی چنان سمت و سو داده که گویا بنینانگذار واژه اخلاق همین مردم کُرد بوده است.

 

محققاً واژه قهرمانی را نمیتوان تنها برای یک ورزشکار تعریف کرد و در واقع کسی که کلمه قهرمانی را مختص ورزشکار انسان نما میداند خُرده ای باید به تعبیر اشتباهش گرفت، چرا که بسیارند کسانیکه تنی ظاهرا سالم و قدرتمند دارند اما همان روح ملکوتی که مدار شخصیت و کرامت اوست مجروح و مصدومست در اینصورت نمیتوان به آن قهرمان واقعی گفت اینک در چنین مقطع حساسی از تاریخ بشریت آن قاف قداست که خود را از منیت و غرور انسانی پاک کرد این بار از درون یک جوان 19 ساله مریوانی به مشابه آتشفشانی در برابر زوزه حیوان بی زبانی فوران و پیام طبیعت دوستی و انسانیت را بعنوان دو واژه در کنارهم قرار داد تا اولا ایثار و فداکاری ملت کرد را به رخ دشمن کرد بکشاند دوما آرم صلح و دوستی را بمنظور خشونت زدایی نه تنها در جامعه انسانی بلکه در عالم حیوانات روی تابلو به تصویر کشد.

 

 اینک جنابعالی در حساسترین زمان و مکان و در شیرین ترین لحظات زندگیت روح زندگی دوباره  را با آن تفکرسالم و فطری بشر  برای نجات یک موجود بی زبان  پشت سیم های خاردار در جسم نیمه جانش دمیدی قابل تحسین بوده امید است همه ما حامیان صلح و آزادی و طرفداران طبیعت و محیط زیست با بهره گیری از چنین ظرفیتها و فرصتها گامی برای ترویج فرهنگ سبز طبیعت برداریم.

 

 سرباز وظیفه سيد محمد باختر ١٩ساله، فرزند آقای  لطيف باختر ،اهل روستاى هانه شيخان ازتوابع بخش مرکزی شهرستان مریوان ،٢٧در تاریخ  آذر 95 پس از پايان ساعت نگهبانی در پادگان عجب شیرمتوجه ناله هاى توله سگی شده و متاسفانه پس از نجات آن حیوان بی زبان  از دام سیم خاردار ، مین منفجرو پای راستش  قطع می شود.

 

منبع:  اورامانات

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 14 دی 1395 | 06:55

کد خبر : 21664

منتشر کننده : ف و/HW

نظرات :

سنندجی پاسخ چهارشنبه 15 دی 1395 | 07:05

0
1

سلام بر آن سرباز فداکار که نمادی از انسانهای پاک فطرت است. این اقدام واقعا در خور ستایش است و ارزش دارد که در کتاب های درسی درج گردد. مسئولین آموزش و پرورش کردستان می بایست این موضوع را پیگیری نموده تا در کتاب های درسی سال آینده درج گردد و کار سختی نیست.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS