Go Up
kurdtoday
گروه : سیاسی

در برجام چه گیر شما و ملت آمد!؟

برجام، نقض برجام توسط آمریکا، تعهدات جمهوری اسلامی ایران در برجام، بدعهدی های آمریکا، امپریالیسم ، زیاده خواهی های آمریکا

آمریکایی که هم از رژیم صهیونیستی تروریست و هم از آل سعود حامی تروریست دفاع و حمایت می کند چگونه می تواند در موضوع مذاکرات هسته‌ای و برجامی که دو طرف ایران و آمریکا آن را امضا کرده‌اند به تعهدات خود عمل کند!

به گزارش کُردتودی، نقض برجام توسط آمریکا باعث شد که همه گروه‌ها از جمله رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و شورای امنیت ملی به این نتیجه برسند که ایالات متحده آمریکا یک دشمن است و از دشمن جز این انتظارى نیست.

 

با گذشت چند ماه از آغاز رسمی اجرای برجام جمهوری اسلامی ایران با سرعت بسیار زیاد به گونه ای که برای غربیها نیز باور کردنی نبود، به تعهدات خود همچون برچیدن سانتریفیوژها و انبار کردن آنها، انتقال قسمت اعظم ذخیره استراتژیک اورانیوم غنی شده از ۵ درصد به ۲۰ درصد به خارج از کشور، پر کردن کالندرهای رآکتور آب سنگین اراک و غیره که مایه تاثر و تاسف است در برجام عمل کرد.

 

این درحالی است که آمریکا موارد مورد توافق خود را تنها در حد کاغذ نیز قبول ندارد و در اظهارات مسئولان ارشد و دیپلماتیک شان هر روز زوایایی از اجرای برجام را زیر سئوال می برند و با نقض های مکرر و آشکار پیمان شکنی می کنند.

 

دولت آمریکا دولتی مانع تراش برای دستیابی به اهداف بزرگ توسط کشورهای در حال توسعه است؛ ایالات متحده ذات و هدفش سلطه بر دنیاست و این امر میسر نمی شود مگر اینکه در زمینه تسلیحاتی و اقتصادی از دیگر کشورها یک سر وگردن بالاتر باشد.

 

در نتیجه توافقی مثل برجام یعنی قدرت گرفتن یک قدرت منطقه ای مثل ایران و این مغایرت صددرصدی دارد با اهداف ایالات متحده که نقص مکرر برجام زاییده ی این فرآیند است.

 

به عقیده کارشناسان سیاسی اوباما دوست ندارد در روزهای واپسین ریاست ‌جمهوریش در مقابل کنگره قرار گیرد و بعدها در تاریخ آمریکا ثبت شود که دولت آمریکا به خاطر کشوری که در لیست دشمنانش است جلو کنگره قرار گرفته است و طبیعتاً دولت ایالات متحده آمریکا تمایلی برای این امر نداشت.

 

در طول حدود سه سال مذاکره فشرده ی دولت تدبیر و امید با گروه ۱+۵ و در راس آنها آمریکا، متنی به نام برجام "برنامه جامع اقدام مشترک" به ثمر رسید که به فرموده رهبرمعظم انقلاب "دچار نقاط ابهام و ضعف های ساختاری و موارد متعددی بود که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه به لحظه ، منجر به خسارت های بزرگی برای حال و آینده ی کشور شود" که اکنون بعد از گذشت این مدت امروز این امر با تاکید زیاد مقام معظم رهبری اتفاق افتاده است.

 

آمریکایی که هم از رژیم صهیونیستی تروریست و هم از آل سعود حامی تروریست دفاع و حمایت می کند چگونه می تواند در موضوع مذاکرات هسته‌ای و برجامی که دو طرف ایران و آمریکا آن را امضا کرده‌اند به تعهدات خود عمل کند!

 

تناقض گفتاری برجام بر روی کاغذ تا اجرای آن در اصل توسط ایالات متحده امریکا به نقطه ای می رسیم که مشخص می شود مشکل اصلی با نظام جمهوری اسلامی ایران است و موضوع مهم انقلاب اسلامی که در سال ۵۷ به رهبری امام خمینی ره اتفاق افتاد باز می گردد.

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 13 دی 1395 | 09:28

کد خبر : 21645

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS