Go Up
kurdtoday
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان:گروه : فرهنگی

برگزاری «هفته فیلم» در استان کردستان/ فرهنگِ دولتی موفق نیست و فرهنگ باید به مردم واگذار شود

اداره ارشاد و فرهنگ کردستان، مصاحبه مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی مدیر ارشاد کردستان، برگزاری هفته فیلم در کردستان، جشنواره فیلم کُردی، قرهنگ دولتی و فرهنگ مردمی

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد: هفته فیلم در استان کردستان از 14 تا 17 دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد که انتظار داریم اصحاب رسانه به پوشش برنامه های این هفته به نحوی که شایسته این استان است اهتمام ورزند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در مصاحبه مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی که امروز صبح با خبرنگاران استان داشت گفت: از پیگیری و مطالبه گری خبرنگاران استان کردستان که در جهت توسعه و آبادانی این استان است کمال تشکر دارم و امیدوارم که این مطالبه گری منطقی و فرهنگی در شان مردم این استان باشد.

 

حجت‌الاسلام رحیم جعفری اظهار کرد: راهبردهایی را در سال های گذشته داشته ایم که خوشبختانه توانسته ایم آنها را به مرحله اجرا برسانیم و ثمرات آن را مشاهده کنیم.

 

وی عنوان کرد: فضای باز فرهنگی از جمله سیاست های دولت تدبیر و امید بود که باید در چارچوب قانون برای همه مردم از هر سلیقه و گرایشی که هستند این فضا ایجاد شود.

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در ادامه ی تببین راهبرد اول افزود: خوشبختانه در ایجاد فضای باز فرهنگی در کردستان موفق بوده ایم بطوریکه حجم بالای فعالیت های فرهنگی و هنری استانی، ملی و بین المللی صحتی بر این مدعاست و اکنون با افتخار می توانیم بگوییم که استان کردستان در حوزه فرهنگ و هنر بالاترین حجم فعالیت را در کشور داشته است.

 

حجت الاسلام رحیم جعفری به راهبرد دوم اشاره کرد و گفت: واگذار کردن کار و امور فرهنگی به اصحاب فرهنگ و هنر یکی دیگر از اهدافمان بوده است که خوشبختانه توانسته ایم امر را عملی کرده و از شعار بیرون آوریم.

 

وی در ادامه گفت: راهبرد سوم ما این بود که بخش غیر دولتی را وارد فرهنگ و هنر کنیم. زیرا ما معتقدیم که فرهنگِ دولتی موفق نیست و فرهنگی موفق است که مردمی باشد و وابستگی به دولت نداشته باشد.

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه در اجرای راهبرد سوم هم موفق بوده ایم اظهار کرد: سراغ اسپانسرهای خصوصی که علاقه مند به هنر هستند رفته ایم و توانسته ایم بخش قابل توجهی از غیر دولتی ها را وارد عرصه فرهنگ و هنر کردستان نماییم.

 

حجت الاسلام رحیم جعفری در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان کرد: هفته فیلم در استان کردستان از 14 تا 17 دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد که انتظار داریم اصحاب رسانه به پوشش برنامه های این هفته به نحوی که شایسته این استان است اهتمام ورزند.

 

وی با بیان اینکه استان کردستان از لحاظ فیلمسازی چه در عرصه فیلم کوتاه و چه بلند جایگاه بلندی دارد گفت: متاسفانه از لحاظ زیر ساخت ها و ساختارها ضعف های بسیاری وجود دارد که سعی کرده ایم با جلب حمایت معاونت سینمایی تا حدی این ضعف ها را جبران کنیم.

 

حجت الاسلام رحیم جعفری در ادامه افزود: توانستیم از معاونت سینمایی برای انجمن سینمای جوان کردستان کمک 150 میلیون تومانی جذب کنیم.

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: جشنواره بین المللی فیلم کُردی در سال 96 در استان کردستان برگزار خواهد شد که با توجه به اهمیت و گستردگی آن احتیاج به یک ظرفیت سازی بزرگ است.

 

حجت الاسلام رحیم جعفری در ادامه عنوان کرد: اقلیم کردستان با ارسال 84 اثر حضور فعال در این جشنواره دارد و 15 اثر دیگر نیز متعلق به هنرمندان استان کردستان است.

 

وی در ادامه به اهمیت هفته فیلم پرداخت و اظهار داشت: در هفته فیلم تعداد قابل توجهی از شخصیت های فرهنگی و هنری اقیلم کردستان مهمان ما خواهند بود و این هفته می تواند تاثیر بسزایی در فرهنگ عمومی مردم و همنیطور اقتصاد هنر داشته باشد لذا از اصحاب رسانه خواستارم که در انعکاس برنامه های این هفته ما را یاری کنند.

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در پایان گفت: در ایام دهه فجر سال جاری، 20 فیلم از فیلم های جشنواره فجر در استان کردستان اکران خواهد شد که این به نوبه خود بی سابقه است.

 

*****************************

لازم به ذکر است که شرکت "ستاک فیلم سنندج" به مدیریت سید ستار چمنی گل و ویدا صالحی برگزار کننده نخستین هفته بین المللی فیلم کُردی "سنه دژ" می باشند که تمام حمایت مالی آنرا نیز بانک صادرات کردستان، مدیریت شعب استان کردستان بر عهده گرفته است .

 

بنا به گفته چمنی گل دبیر نخستین هفته بین المللی فیلم کردی "سنه دژ"  تعداد 37 فیلم از اقلیم ارسال شده است که از بین آنها 14 فیلم برای نمایش انتخاب گردیده است.

 

انتهای پیام/M.I

یکشنبه 12 دی 1395 | 12:13

کد خبر : 21619

منتشر کننده : M.I

نظرات :

سید ستار چمنی گل پاسخ دوشنبه 13 دی 1395 | 00:56

0
0

سپاسگزارم

بنده خدا پاسخ دوشنبه 13 دی 1395 | 12:33

0
0

اقای چعفری فکر می کنند مشکل جامعه فیلم و از این دست هنرهاست که البته فیلمسازی نیز در جای خود محترم است ولی نمی دانم با وجود اینکه خودشان روحانی بوده و اداره اشان متولی ترویج قران کریم است چرا در این مصاحبه یک کلمه از خدمت به ترویج قران کریم نفرموده اند ؟کدام عملکرد و کدام موفقیت؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS