Go Up
kurdtoday
گزارش کُردتودی از برگزاری مراسم 9 دی در شهرهای کردستان/گروه : سیاسی

آبی که عاشورای حسینی روی آتش فتنه آمریکا ریخت/9 دی، بصیرتی که تا ابد باقیست

حماسه 9 دی ماه، روز آگاهی و با بصیرت، 9 دی 88، حمایت از اعتقادات و آرمان های نظام اسلامی، روز 9 دی در کردستان

9 دی ماه سال 88، روزی به یاد ماندنی از به تصویر کشیدن بصیرت، آگاهی و حمایت یک ملت از اعتقادات، باور و آرمان هایشان.

به گزارش کُردتودی،سال 88 با شکست سنگینی که یکی از نامزدهای انتخاباتی خورده بود، در نهایت مردم و طرفداران خود را به خیابان کشانده و به نشانه اعتراض آنها را تشویق به آشوب کرده و برای چند ماه فضای داخلی کشور را ناآرام کرد.


اعتراضات خیابانی کم کم به آشوب و تخریب و کشت و کشتار تبدیل شد، تا اینکه کار به جای رسید که برخی به آسانی بنای هتک حرمت به عاشورای حسینی و عزاداران آن حضرت نمودند! کاری که البته توسط حامیان شکست خورده هم تشویقی داشت.


در نهایت روز 9 دی ماه همان سال مردم در یک حرکت آگاهانه و با بصیرت مقابل فتنه و فتنه گران ایستادند و آتش آنها را خاموش کردند، روزی که نماد همبستگی نظام و مردم بود و مردم بصیر با نادیده گرفتن اختلافات و تفاوت های محدودی که در سلیقه ها وجود داشت، در نهایت فریب خوردگانی که آلت دست استکبار شده بودند را خاموش کردند.

 

و امروز در هفتمین سالروز این حماسه بزرگ باز هم مردم غیور و فهیم و با بصیرت ایران و کردستان در گرامیداشت این روز حماسه ساز پیوند و تجدید میثاق مردم با نظام اسلامی در 9 دی ماه باز هم گرد هم آمدند تا این حماسه سازی را زنده نگه دارند.

 

مراسم 9 دی در سنندج: رسالت نخبگان در جامعه، روشن سازی مردم در برابر فتنه های دشمنان است

مشاور عالی ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در سنندج گفت: دشمن در فتنه یک جنگ داخلی در کشور به راه می اندازد و هدف اصلی آن ضربه زدن به نظام و در نهایت براندازی نظام است که در فتنه 88 هدف اصلی دشمن نیز در همین راستا بود.

 
افشار عنوان کرد: بالاترین خطر برای ملت ایران این است که افرادی که انقلابی بودند و در کنار امام (ره) بودند اکنون موضع مخالف داشته باشند و این خود برای مردم ابهام ایجاد می کند و همین ها فتنه 88 را پیچیده تر کردند.

 

وی در ادامه گفت: رسالت نخبگان در جامعه این است که به روشن سازی مردم اقدام کنند و در برابر فتنه سکوت نکنند و حقیقت امر را برای مردم آشکار کنند.

 

مراسم 9 دی در بیجار: حماسه 9 دی 88 غدیر انقلاب اسلامی ایران بود

سردار محمد حسین رجبی نیز در مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی که با حضور اقشار مختلف مردم بیجار در حسینیه این شهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت این روز، اظهار داشت: مردم انقلابی و قائل به ارزش های دینی در سال 88 با حماسه خود دست رد به سینه دشمنان و ایادی استکبار زدند و فتنه گران را با بصیرت خود خاموش کردند.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان بیان کرد: در انتخابات سال 88 برخی افراد با حمایت ایادی استکبار شائبه ایجاد تقلب را با سناریوی آشوب و ناامنی به راه انداخته و عده ای هم از عوامل نظام بر موج به راه افتاده توسط دشمن سوار شده و حوادث تلخی را در این سال موجب شدند.


وی افزود: فتنه سال 88 محصول اتاق فکر دشمنان ما بود که تصمیم گرفتند فضای امن کشور را ناامن کرده و راه را برای حضور خود باز کنند، اقدامی که با بصیرت و آگاهی مردم خنثی شد و مردم با تبعیت از ولایت فقیه ظلم و زور را به زانو درآوردند.


فرمانده سپاه بیت المقدس همچنین تصریح کرد: مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی هیچوقت هتک حرمت به امام حسین(ع) را فراموش نخواهند کرد و نمی گذارند اشخاصی از خدا بی خبر به مقدسات آنها توهین کند.


 

مراسم 9 دی در دهگلان: حماسه 9 دی اوج حماسه آفرینی و بصیرت آحاد امت اسلامی ایران است

امام جمعه شهرستان دهگلان هم در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: تجلی حماسه تاریخی 9 دی نقطه عطفی درتاریخ انقلاب اسلامی و تجدید بیعت مردم غیور با ولایت فقیه و آرمان های والای انقلاب شکوهمند اسلامی بود.


ماموستا جمال محمدی بیان کرد: فصلی جدید از بصیرت، هوشیاری، دشمن‌شناسی و غیرت دینی و انقلابی در صحیفه تاریخ مبارزات مردم مسلمان ایران رقم خورد و روز نهم دی ماه 1388 را به واسطه حرکت عظیم، حیرت ‌انگیز و فوق ‌العاده مردم، در تاریخ ماندگار کرد.


مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه دهگلان هم در این مراسم اذعان داشت: ملت ایران همواره نشان داده اند که در تمامی عرصه های حساس انقلاب حاضر بوده و آماده هستند که جان خود را برای دفاع و حفظ و حراست از این نظام تقدیم کنند و روز نهم دی، روزی‌ است که مردم ما در حمایت از رهبری، ولایت فقیه و مقدسات نظام جمهوری اسلامی ایران به صحنه آمده و شکوهی را ایجاد کردند که دشمنان برای همیشه نسبت به توطئه‌هایی که داشتند، مأیوس شدند.


حجت الاسلام داوود قزلچه هم بیان کرد: این روز بیعت امتی بود که برخی در پس فتنه امید داشتند که مردم دست از بیعت گذشته خود بردارند اما این بیعت عمومی در 9 دی ماه در تاریخ ماندگار شد.

 

مراسم 9 دی در کامیاران: بصیرت داشتن و صبوری از برکات 9 دی است
معاون فرهنگی دانشگاه کردستان هم در شهر کامیاران بیان کرد: بصیرت جایگاه بزرگی در تقویم و تاریخ ایران دارد و روز بصیرت دارای جایگاهی برتر در تاریخ ایران معاصر است و بجاست که یک روز در ایران به عنوان روز بصیرت نامیده شود، زیرا داشتن بینش، روشنگری و آگاهی سیاسی از ضروریات است.

 

حجت الاسلام صفی زاده به اهمیت بصیرت در قران کریم هم اشاره کرد و اظهار داشت: داشتن بصیرت و بینش آن چنان مهم است که  قرآن کریم دراین باره به صراحت بیاناتی آورده است که می تواند راه گشا و آگاهی دهنده باشد.

 

مراسم 9 دی در سقز: ملت ایران با وحدت کلمه توطئه های دشمن را در نهم دی خنثی کردند

فرماندار سقز در مراسم بزرگ 9 دی گفت: حضور آگاهانه مردم در نهم دی ماه اوج اقتدار آنان برای تحقق وحدت کلمه را نشان داد و بار دیگر نقشه فتنه گران و دشمنان ایران اسلام نقش برآب شد.


علی اکبر ورمقانی در ابتدا ضمن تبریک فرا رسیدن این روز بزرگ و تاریخی خاطرنشان کرد: يوم الله ٩ دی ماه متعلق به همه مردم و بيعت با آرمان های نظام جمهوری اسلامی بود، که با افتخار در تقویم مناسبت های نظام مقدس جمهوری اسلامی به ثبت شد.


محمود الله مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان نیز طی سخنانی در سقز گفت: نهم دی برخاسته از دشمن شناسی و بصیرت بود، و راز ماندگاری سی و چند ساله ما حضور های متکی بر ایمان مردم و پیروی از ولایت فقیه بوده، که باعث خنثی شدن تمامی توطئه ها و فتنه های داخلی و خارجی شده است

 

مراسم 9 دی در بانه: فتنه 88، سناریوی استکبار برای براندازی نظام بود
معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان هم در بانه اذعان کرد: دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران در جریان فتنه 88 بر اساس یک سناریوی کاملا برنامه ریزی شده که از مدتها پیش آن را  طراحی کرده بودند قصد براندازی حکومت را در سرمی پروراندند.


سرهنگ حسینی افزود: فتنه 88 توطئه‌ای سنگین و پیچیده‌ای بود که دشمنان داخلی و خارجی انقلاب اسلامی به رهبری آمریکا، انگلیس و اسرائیل آن را طراحی کرده بودند و هدف آنها از این کار نیز چیزی جز نابودی انقلاب و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران نبود.


وی افزود: از ابتدای انقلاب تا به امروز دشمنان با راه اندازی  فتنه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی بودند اما فتنه 88 به علت پیچیدگی و ویژگی های خاصی که داشت به مراتب بسیار خطرناک تر از همه فتنه ها ی گذشته بود بطوریکه پیچیدگی فتنه 88 به مراتب بسیار خطرناکتر از دوران 8 سال جنگ تحمیلی بود، اما در نهایت بصیرت مردم کمر دشمنان را شکست.

 

مراسم 9 دی در سروآباد: مردم در 9 دی پاسخ دندان شکنی به فتنه گران و آشوب گران دادند

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان حماسه عظیم 9 دی  را بیانگر بصیرت و روشن دلی ملت بزرگ ایران اسلامی دانست و اظهار کرد: ملت ایران همان ملتی است که هشت سال دفاع مقدس را به خوبی اداره کردند و در راه اسلام، قرآن و نظام مقدس جمهوری اسلامی هر چه داشتند را در طبق اخلاص نهادند و تقدیم انقلاب اسلامی نمودند.

 

سلیمانی افزود: مردم با حضور حداکثری خود در گرامیداشت نهم دیماه بار دیگر نشان دادند که در دفاع از ولایت و رهبری همچنان در صحنه حضور خواهند داشت و از دست آوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی پاسداری خواهند کرد.

 

وی با اشاره به اهمیت یوم الله نه دی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران گفت: حضور مردم در گرامیداشت نهم دیماه به عنوان روز بصیرت و میثاق با ولایت باعث می شود این روز به عنوان یک روز سرنوشت ساز در تاریخ ایران اسلامی باقی بماند و بیان کننده ولایتمداری، بصیرت و آگاهی مردم ایران اسلامی باشد.

 

مراسم 9 دی در مریوان: مردم با تولی نسبت به حق و تبری از دشمنان در این عرصه حماسه برانگیز حضور یافتند

حجت‌الاسلام مهدی آصفی دادستان شهرستان مریوان در مراسم 9 دی در سخنرانی با گرامیداشت 9 دی،گفت: حماسه 9 دی خط بطلانی بر فتنه بعد از انتخابات سال 88 بود.

 

وی با بیان اینکه همه مردم به‌معنای واقعی کلمه از همه اقشار و احساس مسئولیت در حماسه 9 دی در صحنه حضور یافتند، خاطرنشان کرد: مردم با تولی نسبت به حق و تبری از دشمنان در این عرصه حماسه برانگیز حضور یافتند و از انقلاب و نظام اسلامی دفاع کردند. 

 

مراسم 9 دی در قروه: مردم ما فتنه گران را نخواهند بخشید

معاون گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در جمع مردم قروه با بیان اینکه موضوع بصیرت و معرفت به اندازه ای اهمیت دارد که اعمال انسان بستگی به ان دارد خاطر نشان کرد: ما موظف هستیم مسئله بصیرت را در وجود خود ایجاد کنیم و آن را تقویت نماییم.


تقوی ادامه داد: سران فتنه و همراهان انان دفاع از فلسطین و حمایت از مستضعفین که از سال 42 در شعارهای امام راحل قرار داشت را هدف قرار دادند و بافریادهایی چون نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران و یا استقلال آزادی جمهوری ایرانی نشان دادند که با اسلامیت نظام مشکل دارند.


وی افزود: دشمنان و فتنه گران حرمت عاشورای حسینی را شکستند و در نماز جمعه با شرایطی نامناسب و با کفش حضور یافتند.


تقوی بر بصیرت مردم ایران اسلامی آفرین گفت و ادامه داد: آفرین بر همت بلند مردم ایران زمین که در بصیرت، در آگاهی و در شناخت از خواصی که سالیان متمادی در انقلاب شاگرد امام و همراه امام بودند جلو زدند و با ایستادن در برابر دشمنان اسلام بساط فتنه را نابود نمودند و کاری کردند کارستان و حماسه نهم دی ماه را آفریدند.

 انتهای پیام/

پنجشنبه 9 دی 1395 | 11:09

کد خبر : 21533

منتشر کننده : S.A

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS