Go Up
kurdtoday
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در بازدید از سه طرح تولیدی دردهگلان:گروه : اجتماعی

دهگلان درزمینه صنایع تبدیلی وتکمیلی بخش کشاورزی توسعه چشمگیر داشته است

مدیر سازمان جهاد کشاورزی,3 طرح تولیدی,صنایع تبدیلی,بخش کشاورزی,3 سد دردهگلان,طرح کشاورزی,صرف جویی در آب

رئییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در بازدید ار سه طرح تولیدی دردهگلان گفت: دهگلان درزمینه صنایع تبدیلی وتکمیلی بخش کشاورزی توسعه چشمگیر داشته است.

به گزارش کُردتودی،ذوالفقاری  به همراه فرماندار دهگلان از 3 طرح تولیدی مرکز جوانه پدیدار زاگرس ، تولید کننده جوانه خوراکی حبوبات و غلات، مرکز فراوری ماهی قزل پروتین و تولید کننده محصولات پروتینی و آبزی بازدید کردند.


 
ذوالفقاری در خصوص رفع مشکلات طرحهای بخش کشاورزی شهرستان دهگلان گفت: خوشحالیم که دهگلان در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی توسعه چشمگیری داشته است.


وی افزود:  دهگلان می تواند یکی از قطبهای تولید ماهیان  شور با توجه به وجود منابع آبی استعداد مناسبی در این زمینه را دارا می باشد.


ذوالفقاری با اشاره به بررسی فرایند تولید و نیازمندیهای شرکت تولید کننده محصولات پروتئینی وآبزی گفت:  این واحد تولیدی و صادراتی موفق با اشتغال ۲۳ نفر و ظرفیت تولید ۱۲ تن در روز می تواند به مرکزصادرات  فرآوری ماهی قزل آلای پروتین دهگلان تبدیل شود.

 

 


وی افزود: کشاورزی پایدار بدون صرفه جویی در مصرف آب معنایی ندارد پس باید از آب به نحوی استفاده کرد که بیشتر سود و درآمد نصیب کشاورز شود و باید سیستم نوین آبیاری را توسعه دهیم که خوشبختانه قروه و دهگلان در این خصوص در سطح کشور پیشرو هستند.


ذوالفقاری گفت: اگر مردم در پایاب سد سورال مشارکت کنند جهادکشاورزی اماده است با پرداخت 85 درصد هزینه احداث شبکه های آبیاری تحت فشار  اقدام نماید.


درادامه فرماندار دهگلان در جلسه در خصوص رفع مشکلات طرحهای بخش کشاورزی شهرستان دهگلان با مدیران ارشد سازمان جهاد کشاورزی گفت:  شهرستان دهگلان از پتانسیل مناسبی در بخش کشاورزی برخوردار است  ولی متاسفانه از سه سد ساخته شده بهره ای نبرده ایم انشالله این سدها با تصمیمات کلان استانی موجب خیر و برکت برای شهرستان شود.


وی افزود:  مجوز 100 تن پرورش ماهی در قفس در سد سورال و 50 تن سد قوچم داده شده است که جمعا 150 تن میباشد امیدواریم آب منطقه ای در این خصوص همکاری نماید.

منبع:دهگلان شیدا

انتهای پیام/s.a

پنجشنبه 9 دی 1395 | 07:36

کد خبر : 21524

منتشر کننده : الف ق/d

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS