کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون فرماندار کامیاران خواستارشد:

هماهنگی شهرداری و سازمان نظام مهندسی برای نظارت بیشتر بر ساخت و سازهای شهری

ساخت وساز شهری،رعایت استاندارد شهرسازی،نظام مهندسی،حوادث غیرمترقبه،نهادهای خدمات رسان

معاون فرماندار گفت: رعایت استانداردهای لازم در ساخت وساز از راههای پیشگیری از حوادث غیرمترقبه است و نظارت دقیق بر ساخت و ساز و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد بسیار لازم است.

به گزارش کُردتودی،  معاون فرماندارکامیاران هماهنگی میان نهادها و دستگاه های مربوطه وحفظ آمادگی برای مواجهه شدن با حوادث و بلایا را یکی از راهکارهای لازم برای مدیریت بحران اعلام کرد.

 

عطاالله فرهادی درباره مصوبات نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان عنوان داشت: اهداف مورد نظر برای عملیاتی شدن در زمان بروز حوادث و بلایا در این نشست به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و در پایان با تصمیم اکثریت اعضا به صورت مصوبه اعلام گردید.

 

وی با اشاره به زلزله های روی داده درسال های اخیر ابراز داشت: از جمله حوادث طبیعی مهم که می تواند خطرآفرین باشد زلزله است؛ بدین خاطر تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران براین است که برنامه های آمادگی در برابر زلزله افزایش یابد.

 

معاون فرماندار با اشاره به گسل زلزله کامیاران عنوان داشت: باتوجه به اینکه شهر کامیاران روی گسل زلزله قرار گرفته است، لازم است اقداماتی همچون برنامه ها وکارگاه های آموزش عمومی و برگزاری رزمایش در اماکن عمومی و مراکز آموزشی و اداری گسترش یابد.

 

فرهادی افزود: همچنین امکانات امدادی شهرستان نیاز به فزونی و به روز شدن دارد و تربیت نیروی های داوطلب امداد به منظور پیشگیری از آسیب های بعد از اتفاقات وحوادث احتمالی، ضروری است.

 

وی رعایت استاندارد ساخت وساز را از اهم وظایف نهادهای مربوطه دانست و خاطرنشان کرد: رعایت استانداردهای لازم در ساخت وساز یکی از راه های پیشگیری از حوادث غیرمترقبه است و نظارت دقیق بر ساخت و سازها و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد لازم می آید.

 

معاون فرماندارکامیاران در پایان ضمن اعلام آمادگی دستگاه های خدمات رسان برای مواجهه شدن با هرگونه حوادث غیرمترقبه، خواستارهماهنگی و همکاری بیشتر شهرداری و سازمان نظام مهندسی جهت نظارت بر پروژه های عمرانی وساختمانی شهری شد.

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/s.a

سه شنبه 7 دی 1395 | 11:32

کد خبر : 21455

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید