Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

حسرت های آسفالت، وعده های خاکی / دهیار روستای دوشان: حفاری فاضلاب و شبکه های گازرسانی مانع آسفالت محله هاست

حسرت های آسفالت، وعده های خاکی،  دهیار روستای دوشان، حفاری فاضلاب ،  شبکه های گازرسانی، مانع آسفالت محله هاست

روستای دوشان در بخش مرکزی شهرستان سنندج واقع شده ، اما نبود آسفالت در این محلات باعث گلایه های شهروندان شده است...

به گزارش کُردتودی، روستای دوشان در بخش مرکزی شهرستان سنندج در استان کردستان و در فاصله 7 کیلومتری سنندج قرار گرفته و از روستاهای دهستان حومه سنندج می باشد.


این روستا از طرف شمال به روستای «غار» و از طرف شرق به روستای «گه رمی یه ر» و «کانی بوچکه له»، از طرف جنوب به روستاهای «سرنجیانه سفلی و علیا» و از طرف غرب به روستای «گریزه»، فرودگاه سنندج و جاده سنندج کرمانشاه محدود می شود. حدودا به صورت تقریبی 15کیلومتر مربع مساحت دارد و مساحت سکونت گاهی روستا براساس طرح هادی و احتساب ساخت و سازهای خارج از محدوده طرح در حدود 60 هکتارمی باشد.

 


جمعیت آن در حدود 6000 هزار نفر و 1650خانوار و با این حساب این روستا از بزرگترین و پرجمعیت ترین روستاهای استان می باشد اما متاسفانه با شروع فصل سرما، گلایه های مردم از نبود آسفالت کوچه ها و گل بودن تمام محلات باعث گلایه های مردم این روستا شده است .

 

با گذری کوتاه از این دو محله می توان به خوبی مشاهده کرد که مردم در کوچه پس کوچه های خاکی این محلات عذاب زیادی را متحمل می شوند به طوریکه عدم ایجاد زیرساخت های موجود در این محلات و عدم ایجاد امکانات رفاهی ، به شدت در این دو محله آزار دهنده است .


مشکلات خاص مردم در حوزه آب، برق، ، نبود آسفالت کوچه ها و معابر و  …. موجب شده است تا متاسفانه گرد و غبار محرومیت بر چهره این دو محله بنشیند و مردمان این منطقه از دیار سنندج در این اوضاع نابسامان زندگی کنند.

 

در همین راستا خبرنگار ما با حضور در این محلات و صحبت با چند نفر از اهالی به بیان مشکلات مردم پرداخته است که امید می رود حداقل نگاهی از سوی مسوولان در این خصوص صورت گیرد.


یکی از ساکنان با بیان اینکه اینجا به مثابه تبعیدگاه است تا روستا، گفت: آیا یک نفر از مسؤولان حاضر است در فاز یک روستای دوشان که هیچ نشانی از امکانات ندارد وفقط اسم آن را یدک می کشد و تنها چند ساختمان بدون امکانات و حتی دریغ از ملزومات زندگی مانند آسفالت زندگی کند؟

 

وی با ناراحتی ادامه داد: بیشتر خیابانها و کوچه های این روستا و حتی راه اصلی این شهرک خاکی است و با هر رفت و آمد بویژه خودروهای سنگین گرد و خاک تمام زندگی مردم را پر می کند و در روزهای بارانی مجبور هستیم که نایلون بزرگی را روی کفش و گایمان ببندیم تا بتوانیم از این مسیر عبور کنیم آیا مردم این روستا این چنین لیاقت دارند؟


آیا این وضعیت یک خیابان است، پس حقوق شهروندی چه می شود؟
یکی دیگر از شهروندان می گوید؛ بالای 50 ماشین در کوچه های دوشان به خاطر نبود آسفالت و یا شن ریزی محلات گرفتار شدند و آنقدر وضع وخیم است که آب خیابان به خاطر وضع نابسامان مسیر هدایت آب متاسفانه آب زیادی جمع شد و یکی از اهالی تمام زندگیش پر از آب شد اما کسی جوابگو نبود.

 

وی افزود: وضعیت نامناسب آسفالت و عدم روکشی خیابان، موجب هدایت آب باران به داخل خیابان می شود.

 


 این شهروند دوشانی با گلایه از دهیاری تصریح کرد: همین عدم آسفالت نامناسب و روکشی خیابان باعث دست انداز درخیابان شده و بارها وسائل نقلیه دچار خسارت و مجبور به تعمیر شده اند و اگر آیا این وضعیت یک خیابان است، پس حقوق شهروندی چه می شود؟

 

وی می گوید؛ آیا حضور در جمع این مردم معترض و شنیدن درد و دل مردم هم برای مسئولین هزینه ای در بر دارد؟ بهتر نبود مسئولین با حضور در جمع مردم علت تحقق نیافتن وعده ها و عدم رسیدگی به وضعشان را بازگو می کردند؟ بهتر نیست «مسئولین» اندکی هم «مسئولیت پذیر » باشند و با کم کاری ها و عدم پاسخگویی های خود باعث بدبینی مردم به نظام و احیاناً دلسرد شدن آن ها نشوند؟

 

حفاری فاضلاب و شبکه های گازرسانی مانع آسفالت محله هاست

فخرالدین جهانگیری دهیار روستای دوشان  اظهار کرد: شهروندانی که در این منطقه زندگی می کنند در تابستان با گرد و خاک و آلودگی و در زمستان هم با گل و لای ناشی از آب باران دست و پنجه نرم می کنند اما این خیابان برای اجرای طرح های گازرسانی، فاضلاب، آب حفاری شده و بدون این که روکش شوند؛ رها شده است و تا زمانی که کار آنها تمام نشود نمی توانیم کار شن ریزی این محلات را به سامان برسانیم .

 


وی گفت: متاسفانه به دلیل ساخت منازل غیر قانونی ، احیاء کوچه ها و محلات آنها در وضعیت سختی است و لازم است که مردم هم با مسئولین این روستا همکاری لازم را انجام دهند .

 

منبع: آفتاب دل

انتهای پیام/s.a

سه شنبه 7 دی 1395 | 10:10

کد خبر : 21450

منتشر کننده : م ر/a

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS