کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با حفظ شئونات اسلامی پای فیلم های ماهواره ای بنشینید!

سریال های آبکی تلویزیون، فیلم های ماهواره ای، شئونات اسلامی، سریال ماه و پلنگ، تبلیغ تجملات در رسانه ملی، الگوبرداری منفی در سریال های ایرانی، نقد سریال ماه و پلنگ

با این همه تاکیدی که می شود تا مردم پای سریال های ماهواره نشینند تا باعث الگو برداری منفی در بین جوانان نشود اما رسانه ملی در داخل کشور بسیار حرفه ای تر و خودمانی تر! با مجوز ساخت و پخش سریال های آبکی تر از سریال های بی سر و ته ترکیه ای به این الگوهای منفی دامن میزند!

به گزارش خبرنگار کُردتودی، کار سریالهای ایرانی به جایی رسیده که نمیتونیم اجازه بدیم بچه ها ببینند.... !!! حال و روز اکثر کارگردانها وبازیگران که معلوم است و لازم به ذکر نیست اما آیا ناظران مومن ومتعهد هم نداریم که بر کار سینما وتلویزیون نظارت کنند؟!

 

کره کمونیست سریال جواهری در قصر میسازد که پر از نکات آموزشی و اخلاقیات است. در صورتیکه در کشورمان که یک کشور اسلامی است سریال هایی همچون "ماه و پلنگ" می سازند که بی عفتی، بی حیایی و بی دینی در آن موج میزند...

 

تنها آدم با خدای سریال حاج صنعان بود که قالی شور بود او هم مُرد... و آدم منطقی واخلاقی سریال هم آقای وکیل هست که فقط از اخلاق حرف میزند... بقیه اعضای سریال یک مُشت جوان بی حیا هستند که در هم می لولند ..محسن بعداز اینکه یک دفعه ای عاشق ملکا میشود و دفتر کارش را تبدیل به گلخانه می کند! که نشان از افراط و تجمل گرایی دارد، برای ماه عسل به آفریقای جنوبی می روند! کتایون برای درمان بیماری روانی اش به اروپا می رود و جالب این است که بعد از چند سال که به ایران بر میگردد حالش بسیار خوب است!! همکار ملکا عاشقش بوده ولی ملکا با محسن ازدواج میکند! حالا هم که از محسن جدا شده دوباره روابط عادی شده! پسر عموی کتایون عاشقش است ولی کتایون به یکی دیگر فکر میکند.....!روابط دوستانه همکاران زن ومرد هم که بماند...بازیگری ضعیف، فیلمنامه، دیالوگهای بی هدف و بی معنا را هم می توان به دیگر ضعف های آن اضافه کرد.

 

متاسفانه مدت هاست که صدا وسیما گوشش به این حرفها بدهکار نیست. اجازه ساخت و پخش بسیاری از از سریال هایی را که از نظر سناریو و داستان پردازی سطح پایین هستند می دهد. بسیاری از این سریال ها همچون مورد مذکور انگار بر اساس یک ذهن مشوش ساخته شده اند که برای اتفاقات بسیار ساده برخوردهای بسیار زشت و غیر عاقلانه صورت می گیرد. سریال هایی که از نظر اخلاقی بار منفی دارد و برای جوانان نه تنها الگوی مناسبی نیست بلکه الگوهای رفتاری منفی را نیز القا می کند.

 

در سریال مذکور نمونه ای از یک زندگی اشرافی و تجملاتی افراطی به تصویر کشیده می شود که حتی در واقعیت جامعه ایران نیز به ندرت پیدا می شود مگر در طبقه بسیار مرفه جامعه. چرا که بیشتر افراد جامعه کشورمان در طبقه ضعیف و متوسط قرار گرفته اند.

 

این عملکرد تلویزیون با شعارهای سال که دولت آنها را هدف قرار داده، متناقض است. به هر حال تلویزیون با عنوان رسانه‌ ملی تاثیر زیادی بر مردم کشور دارد و تاثیر مهمی در انعکاس رویکردهای مهم و مفهومی مورد نظر حکومتی دارد.

 

در حالی که به نظر می‌رسد مدیریت‌های میانی تلویزیون چندان توجهی به این رویکردها ندارند؛ وگرنه چطور می‌شود وقتی که بیان می‌شود که کشور ما در یک بحران بین‌المللی اقتصادی قرار دارد و در معرض انواع تهاجم‌ها است و مرتباً با شعار اقتصاد مقاومتی به مردم گفته می‌شود ساده‌زیست باشید و صرفه‌جویی کنید تا بتوانیم در برابر فرهنگ بیگانگان بایستیم، در آثار نمایشی تلویزیون، به عنوان یک رسانه ملی نقض این موضوع نشان داده می‌شود.

 

با این همه تاکیدی که می شود تا مردم پای سریال های ماهواره نشینند تا باعث الگو برداری منفی در بین جوانان نشود اما رسانه ملی در داخل کشور بسیار حرفه ای تر و خودمانی تر! با مجوز ساخت و پخش سریال های آبکی تر از سریال های بی سر و ته ترکیه ای به این الگوهای منفی دامن میزند!

 

با این وضعیتی که رسانه ملی عمل می کند توصیه می شود "با عرض پوزش پای تماشای همان سریال های ماهواره ای بنشینید!"

انتهای پیام/M.I

پنجشنبه 2 دی 1395 | 11:02

کد خبر : 21310

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید