کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در نشست نهادهای دولتی با انجمن صنفی کارگران ساختمانی کامیاران عنوان شد:

لزوم تنظیم قراردادکار بین کارگر وکارفرما/ پیگیری مطالبات بیمه ای کارگران

انجمن صنفی کارگران کامیاران، مطالبات کارگران، بیمه کارگری، قرارداد فی مابین کارگر وکارفرما، وضعیت کارگران ساختمانی کامیاران

انجمن صنفی کارگران ساختمانی کامیاران خواستار وضع تصمیم های مناسب برای قشر کارگری شده و بر لزوم مساعدت های شایسته در این باره تاکید کردند.

به گزارش کُردتودی،  نشست بررسی مسائل و مشکلات صنف کارگران ساختمانی شهرستان کامیاران با حضور فرماندار، رئیس سازمان تامین اجتماعی، اعضای انجمن صنفی کارگران و دیگر نهادهای مربوطه در تالار اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست اعضای انجمن صنفی کارگران ساختمانی ضمن بیان مشکلات این صنف و ارائه گزارشی از مسائل مرتبط با خواسته های کارگران، خواستار وضع تصمیم مناسب و مساعدت های شایسته در خصوص حل آن شدند.

 

فرماندارکامیاران نیز در سخنانی ضمن تقدیر از نقش کارگران ساختمانی برای آبادانی محیط شهری وارائه خدمات عمرانی عنوان داشت: تشکیل انجمن صنفی اقشار فعال در زمینه های مختلف اجتماعی ایده ای بسیار کارا در راستای پیگیری مسائل، خواسته ها و حفظ حرمت وجایگاه آنان است.

 

مسعود روحانی با اشاره به مساعدت های بیمه ای دولت برای کارگران ابراز نمود: از اقدامات  پسندیده در طی چند سال اخیر، اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی با حمایت وپشتیبانی مالی دولت است.

 

وی تشریح کرد: تشکیل پرونده برای کلیه کارگران ساختمانی و پیگیری کارهای بیمه ای بر اساس اولویت و درجه بندی تخصص، تنظیم قراردادهای کار بین کارگر وکارفرما، ایجاد مکانی مناسب برای حضور صنفی کارگران، توجه به مسائل ایمنی و بهداشتی، برگزاری دوره های آموزشی و صدور مدرک بر اساس فعالیت های عملی از جمله مواردی است که به منظور حمایت از کارگران ساختمانی پیگیری می شود.

 

فرماندارکامیاران با اعلام حمایت دولت از فعالیت های عام المنفعه و احقاق حقوق شهروندان خاطرنشان کرد: انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان کامیاران، ضمن حفظ استقلال صنفی، با ارتباط گیری مفید با دستگاه های دولتی امکان ارائه خدمات بهتر به کارگران ساختمانی را فراهم نماید.

 

رئیس سازمان تامین اجتماعی به عنوان سخنران بعدی این نشست، با ارائه گزارشی درباره پروسه بیمه کارگران عنوان داشت: هم اکنون در حدود 2400 کارگرساختمانی در شهرستان کامیاران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

 

هوشنگ امامی درباره افزایش این تعداد با توجه به میزان کارگران ساختمانی شهرستان اعلام کرد: بر اساس سهمیه اعلامی و با توجه به همکاری انجمن صنفی کارگران ساختمانی با این سازمان، می توان تعداد افراد واجدشرایط برای بیمه شدن را افزایش داد.

 

وی با اشاره به حق بیمه پرداختی توسط کارگران افزود:  نرخ حق بیمه این افراد 27 درصد می باشد که تنها 7 درصد آن توسط کارگرانپرداخت می شود و مابقی توسط دولت  پرداخت می شود.

 

درپایان این نشست، حاضرین بر پیگیری مسائل و مشکلات بیان شده تاکید کردند و اعلام شد که ارگان ها و نهادهای دولتی و عمومی برای تغییر مساعد وضعیت کار و معاش کارگران با آنان همکاری و همیاری بنمایند.

منبع: شاهوخبر

انتهای پیام/s.a

سه شنبه 30 آذر 1395 | 13:40

کد خبر : 21270

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید