Go Up
kurdtoday
فرماندار قروه:گروه : اجتماعی

کاهش اعتیاد نیازمند اجتماعی کردن فرهنگ مبارزه با مواد مخدر است

کاهش اعتیاد نیازمند اجتماعی کردن فرهنگ مبارزه با مواد مخدر است

فرماندار قروه گفت: کاهش اعتیاد نیازمند اجتماعی ‌کردن مبارزه با مواد مخدر است و با حضور پررنگ و موثر سمن‌ها می توان انتظار اقدامات جدی و اثرگذار در کاهش اعتیاد داشت.

به گزارش کُردتودی، پرویز کولانی روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قروه افزود: یکی از مشکلات مبارزه با مواد مخدر این است که از ابتدا راهی را شروع نمی کنیم بلکه از نقطه ایی که در گذشته دارای ابهام و بدون راهکار است آغاز می کنیم.

 

به گفته وی یکی از دلایلی که صرف هزینه های زیاد در کاهش اعتیاد تاثیر بسزایی ندارد این است که خروجی کار و ارائه راهکارهایی وجود ندارد بنابراین با تغییر رویه، توجه به مردم و خلاقیت ها می توان در راستای کاهش مبارزه با مواد مخدر اقدام کرد.

 

کولانی افزود: از آن جایی که مواد مخدر پایه‌های خانواده، جامعه، شهرستان و کشور را هدف نابودی قرار می دهد درگیر کردن اجتماع در راه مبارزه با آن یک ضرورت اجتناب ناپذیر است چرا که بدون محیط و اجتماع به صورت فرد محور فقط دنبال معلول هستیم.

 

فرماندار قروه دانشگاه ها را یکی دیگر از شیوه های اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر دانست و ادامه داد: دانشگاه ها در زمینه اعتیاد و آسیب های اجتماعی می توانند نقش بسزایی داشته باشند اما دانشگاه کار کاربردی و اقدامات مفید در این زمینه انجام نداده است.

 

به گفته وی ظرفیت و توان سمن ها و فرهنگسازی کمک خیرین برای درگیر کردن خانواده ها و اجتماع به منظور پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر نباید نادیده گرفته شود.

منبع: سراب خبر

انتهای پیام/s.a

دوشنبه 29 آذر 1395 | 08:16

کد خبر : 21217

منتشر کننده : م ح/sab

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS

ADS

ADS