کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرماندار قروه:

کاهش اعتیاد نیازمند اجتماعی کردن فرهنگ مبارزه با مواد مخدر است

فرماندار قروه،پرویز کولانی،مواد مخدر،شهرستان قروه،مبارزه با مواد مخدر،کاهش اعتیاد

فرماندار قروه گفت: کاهش اعتیاد نیازمند اجتماعی ‌کردن مبارزه با مواد مخدر است و با حضور پررنگ و موثر سمن‌ها می توان انتظار اقدامات جدی و اثرگذار در کاهش اعتیاد داشت.

به گزارش کُردتودی، پرویز کولانی روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قروه افزود: یکی از مشکلات مبارزه با مواد مخدر این است که از ابتدا راهی را شروع نمی کنیم بلکه از نقطه ایی که در گذشته دارای ابهام و بدون راهکار است آغاز می کنیم.

 

به گفته وی یکی از دلایلی که صرف هزینه های زیاد در کاهش اعتیاد تاثیر بسزایی ندارد این است که خروجی کار و ارائه راهکارهایی وجود ندارد بنابراین با تغییر رویه، توجه به مردم و خلاقیت ها می توان در راستای کاهش مبارزه با مواد مخدر اقدام کرد.

 

کولانی افزود: از آن جایی که مواد مخدر پایه‌های خانواده، جامعه، شهرستان و کشور را هدف نابودی قرار می دهد درگیر کردن اجتماع در راه مبارزه با آن یک ضرورت اجتناب ناپذیر است چرا که بدون محیط و اجتماع به صورت فرد محور فقط دنبال معلول هستیم.

 

فرماندار قروه دانشگاه ها را یکی دیگر از شیوه های اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر دانست و ادامه داد: دانشگاه ها در زمینه اعتیاد و آسیب های اجتماعی می توانند نقش بسزایی داشته باشند اما دانشگاه کار کاربردی و اقدامات مفید در این زمینه انجام نداده است.

 

به گفته وی ظرفیت و توان سمن ها و فرهنگسازی کمک خیرین برای درگیر کردن خانواده ها و اجتماع به منظور پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر نباید نادیده گرفته شود.

منبع: سراب خبر

انتهای پیام/s.a

دوشنبه 29 آذر 1395 | 08:16

کد خبر : 21217

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید