کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

زنان سرپرست خانوار، سهمی در سفره دولت یازدهم ندارند!

زنان سرپرست خانوار، بودجه دولت یازدهم، سهم زنان سرپرست خانوار در بودجه دولت یازدهم

بر اساس آمارها، دست‌کم در کشورمان بيش از دو ميليون و پانصد هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد.

به گزارش کُردتودی، بر اساس آمارها، دست‌کم در کشورمان بيش از دو ميليون و پانصد هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد که کمیته امداد امام خمینی(ره) از يك سو و بهزیستی به عنوان زير مجموعه وزارت رفاه، كار و تأمين اجتماعي از سوي ديگر از جمله نهادهای اصلی برای حمایت از این قشر جامعه هستند که در کنار فعالیت های خود نقش مهمی در جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار دارند.

 

هر چند منابع مطالعاتی و اطلاعاتی درباره شمار زنان سرپرست خانوار در کشورمان بسیار محدود و ناقص است و حتی تعدادی از زنان همچون زنان بدسرپرست، از نظر برخی سازمان‌های حمایتی در تعریف زنان سرپرست خانوار نمی‌گنجند و به همین علت با وجود سرپرست خانوار بودن در آمار‌ها دیده نمی‌شوند، آنچه حائز اهمیت است توانمند سازی این تعداد از زنان در جهت کاهش نیاز حمایتی آنهاست.

 

بودجه مصوب معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سال 95، 128 هزار میلیون ریال بوده است که بودجه‌ای که برای سال آینده از سوی دولت برای این نهاد پیشنهاد شده است، با 18.31 درصد افزایش 151 هزار و 443 میلیون ریال پیشنهاد شده است

 

بودجه مصوب شورای سیاستگذاری حوزه علمی خواهران در سال 95، 2.029.500 میلیون ریال بوده است که با 12.83 درصد رشد بودجه‌ای که برای سال 96 پیشنهاد شده است 2.290.000 میلیون ریال می‌باشد.

 

بودجه مصوب شورای فرهنگی اجتماعی زنان در سال 95، 14.852 میلیون ریال بوده است که با 16.14 درصد افزایش 17.250 میلیون ریال برای سال 96 پیشنهاد شده است.

  

اعتبار موضوع حق بیمه زنان خانه‌دار متأهل با اولویت زنان سرپرست خانوار با 20 درصد کاهش نسبت به سال جاری مبلغ 240.000 میلیون ریال برای سال آینده از سوی دولت پیش‌بینی شده است. 

 

نکته قابل توجه درباره زنان سرپرست خانوار این است که درصد بالایی از این زنان تحصیلات بالا و مهارت خاصی ندارند و از طرف خانواده نیز حمایت نمی‌شوند. به همین دلیل میزان آسیب پذیری زنان سرپرست خانوار افزایش می‌یابد، بنابراین اگر زنان سرپرست خانوار که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند توانمند نشوند می توانند با مشکلات فراوانی مواجه گردند.

انتهای پیام/M.I

 

یکشنبه 28 آذر 1395 | 15:30

کد خبر : 21204

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید