کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

روستایی در دل سنندج با دردهای بی شمار/ فصل خاکی شدن مدیران در اردوهای جهادی

روستایی در دل سنندج ، روستای دولت آباد، بسیج کارمندان ، دردهای بی شمار، فصل خاکی شدن ، مدیران در اردوهای جهادی

هیچ چیز بهتر از این نیست که مسئولین خود را از جنس مردم بدانند؛ مهربان، نیکوکار، نوعدوست و دارای دغدغه‌ای مشترک. این اتفاق امروز با حضور مدیران استانی در روستای دولت آباد سنندج افتاد، که کنج عافیت را رها کرده و به دل این منطقه محروم آمدند تا با تیمار دردهای روستاییان، امنیت خاطری برای آنها ایجاد کنند.

به گزارش کُردتودی، صبح زود است و هوای سنندج رو به سردی زمستانی می رود، با اینکه عده ای از مدیران کار در ادارات و جلسات را ترجیح داده اند اما هستند که عده ای از آنها با رفتن به روستاها و دل مردم هر چند گفتگویی کوتاه داشته باشند اما می توانند مرهمی برای درد هایشان باشند تا بدانند که هستند افرادی هم که برایشان اهمیت قائلند.


اردوهای جهادی تمرینی برای جهاد در زندگی است و این توصیفی زیبا است که ما را ناخودآگاه به یاد دلاوری‌های  افرادی می‌اندازد که امروز خاطره شان برای ما الگو و نوری است در مسیری که امید است که ما ادامه دهنده آنها باشیم.

 


خودسازی و نزدیکی به خدا در اردوهای جهادی بیش از هر فضای مدیریتی دیگری قابل تحقق است و خداوند در قرآن وعده‌های الهی برای جهادگران داده جهادی که نه تنها به آبادانی، رشد فرهنگی و محرومیت زدایی از چهره نقاط محروم کشور می‌شود بلکه در آینده در امور اجرایی کشور به دست مدیرانی با روحیه جهادی و بسیجی سپرده می‌شود.


نام جهاد تداعی کننده عزمی جدی برای دفاع همه جانبه است و جهاد یعنی جنگیدن برای آزادی، تلاش کردن خواه برای آزادی وطن یک ملت خواه برای آزادی موطن آدمی، آزادی جان هر وجدان بیداری جهاد را امری اجتناب پذیر می‌داند و احساس مفید بودن و رها شدن از روزمرگی جدا شدن از غوغای شهری لذتی دارد که تنها باید در اردوهای جهادی تجربه کنی.

 


امروز در حرکتی نمادین اردوهای قشر بسیج کارمندان به روستای دولت آباد (کورکوره ) سنندج رفته و در جریان مشکلات آنها قرار گرفتند.

 


در مسیر روستا که قدم می‌گذاری انگار کمبود و مشکلات مردم سرتا سر وجودت را می گیرد، از کمبود آب گرفته تا پراکندگی زباله ها و دردهایی که اگر بخواهی به تک تک آنها گوش دهی دلی سیر و چشمی گریان می خواهد.


نبود آب از جمله کمبودهایی بود که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند و بیشترین گلایه هایشان از نبود آب است که مردم خصوصا زنان این روستا مجبور هستند که به چشمه رفته و در آنجا کارهایشان را انجام دهند.

 


مسجد این روستا مملوء از جمعیتی شده بود که آسفالت نبودن و سنگ فرش نکردن کوچه هایشان، نداشتن سرویس بهداشتی در مدارس،  مشکل در اراضی و بسیاری دیگر از مشکلات با حضور مسئولین بررسی شد.

 


رفع دغدغه‌های فکری با حضور در اردوهای جهادی
علی بختیاری مسئول بسیج کارمندان استان کردستان در جمع صمیمی مردم این روستا اظهار کرد: مردم ولی نعمت های این انقلاب هستند و اردوهای جهادی را از وظایف بسیج کارمندان دانستیم تا مدیر کل و کارشناس های ادارات در جریان دغدغه های این مردم روستا قرار گیرند.

 


وی گفت: مهم‌ترین هدف برگزاری اردوهای جهادی، سازندگی است، آغاز این سازندگی، ساختن روستایی آباد برای مردم است و هدف از برگزاری این اردوی جهادی خدمت به محرومان، سازندگی در جامعه خصوصاً مناطق محروم است.

 

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی ها بارز امام خمینی (ره) حمایت از مستضعفین بود، مطرح کرد: به بیانی دیگر یکی از شعارهای اصلی و اولیه انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفان است و بسیجیان باید این را سرلوحه برنامه زندگی خود قرار دهند.

 


بختیاری با بیان اینکه اردوهای جهادی اقدامی برای رضایت خداوند متعال است، بیان کرد: می بینیم که در اردوهای جهادی علاوه بر خودسازی و کادر سازی دلسوز برای آینده مدیریتی نظام، خدماتی هم به یک سری افراد محروم داده می شود.

 


در ادامه، امان اللهی معاون فرماندار، شفیعی معاون استاندار، مدیر کل فنی حرفه ای کردستان، مدیر کل منابع طبیعی، مدیر بنیاد مسکن سنندج و جمعی دیگر از کارشناسان و مدیران ادرات در جریان مشکلات مردم قرار گرفته و قول مساعد را تا پایان سال 95 به این مردم روستا دادند.

 

منبع: آفتاب دل

انتهای پیام/s.a
 

چهارشنبه 17 آذر 1395 | 15:53

کد خبر : 20924

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید