Go Up
kurdtoday
6 خبر ورزشی از کردستان/گروه : ورزشی

دونده سنندجی و فوتسالیست مریوانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند/ ایستک کردستان، جمعه در سنندج به مصاف نماینده گرگان می‌رود

دعوت دونده سنندجی به تیم ملی، دعوت فوتسالیست مریوانی به تیم ملی، ایستک کردستان، بسکتبال کردستان، ورزش کردستان

هفته پنجم مسابقات بسکتبال لیگ دسته یک کشور در روز جمعه 12 آذرماه پیگیری می شود و تیم ایستک نماینده استان کردستان پنجمین بازی خود را در سنندج با قطران کاوه گرگان برگزار می کند.

به گزارش کُردتودی، هفته پنجم دور رفت رقابت های لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه های کشور در روز جمعه 12 آذرماه در گروه شمال پیگیری میشود.

 

تیم ایستک کردستان در هفته پنجم که رضا نوری سرمربی باسابقه تیم ملی جوانان کشورمان را در کادر فنی خود دارد، رأس ساعت 16 در مجموعه ورزشی آزادی سنندج به مصاف نماینده گرگان می رود.

 

بر اساس این گزارش، ایستک کردستان تاکنون 3 باخت و 1 بُرد را تا هفته چهارم رقابت های لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه های کشور بدست آورده است.

 

 این رقابت ها با حضور 18 تیم برگزار می شود و با اعلام فدراسیون تیم های حاضر به صورت دو گروه 8 و 10 تیمی شمال و جنوب به رقابت می پردازند.

 

در گروه شمال مهرام تهران، هیئت بسکتبال البرز قزوین، آرارات تهران، پارسا مشهد، هیئت بسکتبال کردستان، پرواز اصفهان، هیئت بسکتبال خراسان رضوی و قطران کاوه گرگان تهران حضور دارند.

 

همچنین نفت امیدیه، آدمیس میناب، مهروبان نوین، صنعت مس کرمان، شهرداری اراک، پتروشیمی بندرامام ، پالایش نفت آبادان، ساحل نشینان بوشهر، پدافند رعد دزفول و هیئت بسکتبال اراک تیم های گروه جنوب را تشکیل می دهند.

 

کاوان قطبی، سهند خادم نامداری، متین استاد نوروزی، رضا احمدیان، حمید شریفی، هیمن احمدی، دیلان حیدری، محمد رانین درشت، سپهر عطری برزنجه، علی دستباز، هوشیار یوسفی و حمید امینی بازیکنان تیم ایستک کردستان را تشکیل می دهند.

 

گفتنی است، رضا نوری، پویا بدخشان، سیروس احمدی و حمید سهراب نژاد به عنوان کادر فنی نماینده استان کردستان را در رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور هدایت می کنند.

 

**میلاد سیار دونده سنندجی به اردوی تیم ملی بزرگسالان کشور فراخوانده شد

 

سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی با هدف آماده سازی ملی پوشان جهت حضور در رقابت های دوومیدانی قهرمانی آسیا اردوی آمادگی تیم ملی 21 روزه را در کیش برگزار می کند.

 

در این مرحله از اردو 15  دونده در ماده های مختلف زیر نظر مربیان تیم ملی به آمادگی و تمرینات تکنیکی و تاکتیکی می پردازند.

 

میلاد سیار دونده صاحب نام سنندجی در ماده 110 متر بامانع از سوی کادر فنی فدراسیون به اردوی تیم ملی بزرگسالان کشور فراخوانده شد.

 

سیار دونده کردستانی نشان طلای مسابقات بین المللی جام فجر سال 93 ، مدال نقره رقابت های غرب آسیا امارات متحده عربی در سال 91 ، مدال نقره مسابقات مسابقات دوومیدانی جایزه بزرگ کازانف قزاقستان در خرداد ماه سال 93 و همچنین نشان نقره رقابت‌های بین‌المللی ترکیه در سال جاری را در کارنامه ورزشی خود دارد.

 

اردوی تیم ملی دوومیدانی جهت آماده سازی برای حضور در رقابت های قهرمانی 2017 آسیا از روز جمعه 12 آذر ماه در کیش برگزار می شود.

 

 

**رضا نوری سرمربی باسابقه تیم ملی جوانان سکان تیم ایستک کردستان را به دست گرفت

 

تیم ایستک کردستان با اعلام آمادگی در فصل جاری با مشکلات فراوان وارد با نام ایستک کردستان پا به میدان رقابت های لیگ دسته یک باشگاه های کشور گذاشت.

 

ایستک کردستان در فصل جاری متفاوت تر از سال گذشته با چهره جوان و پر انرژی اما کم تجربه در این رقابت ها شرکت کرد.

 

در ترکیب مربیان تیم ایستک سیامک ویسی مربی جوان و نام آشنای کردستانی جای خود را به سیروس احمدی و حمید سهراب نژاد به عنوان مربی و سرمربی داد و به مصاف حریفان گروه شمال مسابقات رفتند.

 

تیم ایستک کردستان در آغاز رقابت های لیگ دسته یک باشگاه های کشور در مقابل حریفان با باخت های متوالی خود آنچنان خوب و قابل قبول ظاهر نشد و کم کم مسئولان هیأت و ایستک کردستان به فکر تقویت کادر فنی تیم شدند.

 

با اعلام سرپرست هیأت بسکتبال استان کردستان در کنار مربیان خوب استان باید فردی را با تجربه و سابقه درخشان در لیگ های مختلف کشوری چاشنی هدایت تیم ایستک کرد.

 

براساس این گزارش، رایزنی های صورت گرفته جامه عمل به خود گرفت و در گزینه های مختلف قرعه به نام رضا نوری درآمد و با انجام صحبت های اولیه سکان تیم ایستک کردستان را به دست گرفت.

 

سرمربی باسابقه کشورمان تابستان امسال تیم ملی جوانان بسکتبال ایران را با اقتدار به مقام قهرمانی آسیا رساند و افتخاری دیگر را برای بسکتبال ایران ثبت کرد.

 

مسئولان هیأت و جامعه ورزش استان حالا با در اختیار گرفتن این مربی مطرح امید خواهند داشت این تیم بتواند در ادامه راه کم و کاستی خود را جبران کند و بر شور و شوق تماشاچیان علاقمند و مردم کردستان بیافزاید.

 

ایستک کردستان تاکنون 3 باخت و 1 بُرد را تا هفته چهارم رقابت های لیگ دسته اول بسکتبال باشگاه های کشور بدست آورده است.

 

در کنار نوری نیز پویا بدخشان، سیروس احمدی و حمید سهراب نژاد نماینده استان کردستان را در رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور هدایت می کنند.

 

گفتنی است، رضا نوری سرمربی تیم ملی جوانان رسماُ از هفته پنجم رقابت های لیگ دسته یک کشور هدایت نماینده کردستان را بر عهده خواهد گرفت.

 

**فوتسالیست مریوانی به اردوی تیم ملی امید کشور دعوت شد

 

اردوی تیم ملی فوتسال امید کشور به منظور انجام دیدارهای دوستانه با تیم ملی زیر 20 سال روسیه از روز جمعه 12 آذرماه در تهران آغاز می شود.

 

بر اساس این گزارش، بازیکنان دعوت شده تمرینات خود زیر نظر سرمربی تیم ملی فوتسال امید کشور به مدت ۶ روز انجام خواهند داد.

 

سینا صمدی فوتسالیست کردستانی با دعوت کادر فنی فدراسیون با حضور در اردوی تیم ملی فوتسال امید کشور در کمپ تیم های ملی در فدراسیون فوتبال به تمرینات آمادگی می پردازند.

 

علی صانعی سرمربیگری تیم ملی فوتسال امید کشور را به عهده دارد و 20 بازیکن طی روز های ۱۲تا ۱۷ آذر ماه در این مرحله از اردوی تیم ملی حضور خواهند داشت.

 

گفتنی است، دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتسال کشورمان با تیم زیر 20 سال روسیه در روزهای ۱۵ و ۱۶ آذرماه در تهران برگزار می شود.

 

**تجلیل و تکریم از 3 خانواده شهید ورزشکار در شهرستان کامیاران انجام شد

 

مسئولان ورزشی و فرهنگی استان و شهرستان در شامگاه روز سه شنبه 9 آذرماه از خانواده 3 شهید ورزشکار کامیاران، دیدار و از آنها تجلیل کردند.

 

آئین تکریم و تجلیل در راستای برنامه‌های هفته بسیج با حضور معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان و رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان، معاون فرماندار، جانشین فرماندهی سپاه و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کامیاران صورت گرفت.

 

مسئولان با حضور در منزل خانواده های شهدای ورزشکار کامیارانی، میثم محسنی فرد، زانیار صحرایی و کورش مرادی به مقام شامخ این شهیدان، ادای احترام کردند.

 

شهید زانیار صحرایی در کوه‌ های زرنه اطراف کامیاران، میثم محسنی فرد در اردوگاه رزمی علی آباد قم در جریان مانور و کورش مرادی نیز در منطقه عملیاتی سقز به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان در این دیدار گفت: قهرمانان اصلی و پهلوانان واقعی، شهدا و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس هستند و نام‌آوران ورزشی ایران اسلامی باید، غیرت، ایستادگی و اخلاق آنان را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

 

هیرش رضایی تاکید کرد: ما آنگونه که شایسته بود، قدردان نعمت بزرگ استقلال، آزادی و اقتدار نظام اسلامی که حاصل خون شهدا و ایثارگران است، نبوده‌ایم و این حضور و دیدارها، تجدید بیعت با آرمان‌های مقدس امام شهدا و شهیدان است.

 

گفتنی است در پایان سفر به کامیاران، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان و رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان کردستان در راستای برنامه های هفته بسیج با فرماندار شهرستان دیدار کردند.

 

**کسب 4 نشان طلا و نقره بوکسورهای نوجوانان کردستانی در فستیوال کشور

 

نخستین فستیوال بوکس نوجوانان کشور در روز 7 آذرماه با شناخت نفرات مسابقات در تهران به کار خود پایان داد.

 

این مسابقات با حضور بوکسورهایی از استان های سراسر کشور برگزار شد و به مدت 2 روز در اوزان مختلف برروی رینگ رفتند و به رقابت پرداختند.

 

بر اساس این گزارش، نخستین فستیوال بوکس نوجوانان کشور با حضور 53 بوکسور طی روزهای 6 و 7 آذرماه در سالن تخصصی بوکس شهید همت برگزار شد.

 

تیم استان کردستان با 4 ورزشکار در این رقابت شرکت کرد و در با کسب 2 نشان طلا و 2 نقره در نخستین فستیوال بوکس نوجوانان کشور به کار خود پایان دادند.

 

هیمن خالدی، رضا خیاطی برای تیم استان کردستان دو نشان طلا را به ارمغان آوردند و شهریار جنتی و شاهین ارشدی دیگر بوکسورهای کردستانی نیز 2 مدال نقره را بر گردن آویختند.

 

گفتنی است، تیمور خانی و بختیار وطنی به عنوان مربی و سرپرست در نخستین فستیوال بوکس نوجوانان کشور حضور داشتند.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 11 آذر 1395 | 08:58

کد خبر : 20765

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS