کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مشاور امور بانوان فرمانداری قروه:

نقش زنان روستایی در توسعه اقتصادی روستاها مورد توجه قرار گیرد

بانوان روستایی،زنان روستایی،توجه به بانوان روستایی،اشتغال بانوان روستایی،مشاور امور بانوان فرمانداری قروه،زهرا مفاخری

مشاور امور بانوان فرمانداری قروه بر توجه به اشتغال زایی بانوان روستایی تاکید نمود.

به گزارش کُردتودی، زهرا مفاخری در جلسه کارگروه بررسی مسائل و مشکلات زنان روستایی که در فرمانداری قروه برگزار شد با بیان اینکه هموار کردن مشکلات زنان و بانوان روستایی و برقراری برابری با بانوان ساکن در شهر برای بانوان روستایی از اهداف برگزاری این کارگروه می باشد اظهار داشت: باید با نگاه ویژه به زنان روستایی زمینه اشتغال و تولید پایدار زنان و بانوان در روستا را فراهم نمود و از مهاجرت به داخل شهر ها جلوگیری کرد.

 

وی با بیان اینکه بررسی مشکلات زنان و بانوان روستایی در زمینه های بهداشتی و نیز آموزشی از دیگر برنامه هایی است که باید در کارگروه زنان و بانوان مورد بررسی قرار گیرد افزود: بسیاری از بانوان روستایی با خود اشتغالی زمینه اشتغال پایدار دیگر بانوان روستاها را نیز فراهم نموده اند.

 

مشاور امور بانوان فرمانداری قروه خاطر نشان کرد: زنان روستایی باید همراه با مردان روستایی در زمینه توسعه روستایی قدم بردارند و باید شرایط مناسب و برابر زنان و مردان در روستاها ایجاد گردد.

 

وی با تاکید بر اینکه زنان روستایی قشر پنهان جامعه ما هستند افزود: توجه به نقش زنان روستایی در توسعه روستایی، در برگیرنده تلاش برای شناسایی هر چه دقیقتر و ارزش گذاری فعالیت آنان و رفع مسایل و موانع بر سر راه گسترش فعالیت زنان روستایی در مسیر توسعه روستایی می باشد.

 

مفاخری تاکید کرد: توان‌افزایی و مهارت‌آموزی در حوزه زنان از اهمیت به‌سزایی برخوردار است که اگر این توجه ویژه صرف زنان روستایی و با هدف ایجاد اشتغال یا احیای صنایع دستی و هنری روستاییان باشد جایگاه قابل تاملی پیدا می‌کند که می‌تواند به اقتصاد روستاییان و معیشت خانواده کمک کند.
 
 
مفاخری گفت: از آنجایی که زنان روستایی در جامعه ما و بسیاری از کشورهای در حال توسعه گرفتار معضلات و کاستی‌های فراوان هستند، پرداختن به نقش و پایگاه اقتصادی ـ اجتماعی آنان در فرآیند توسعه روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که زنان روستایی در جامعه روستایی، نظام تولید و بازخورد مسائل فرهنگی و اجتماعی نقش مؤثر و تعیین‌کننده‌ای ایفا می‌کنند.
 
منبع: سراب خبر
انتهای پیام/S.A

سه شنبه 25 آبان 1395 | 09:27

کد خبر : 20398

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید