کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرماندارکامیاران

وجود مراکز فرهنگی روستائی در پیشگیری از ناهنجارهای اجتماعی موثر است

هفته کتابخوانی، کتابخانه روستای خانم آوا،دسترسی آسان به مراکز فرهنگی،فرماندارکامیاران،نهادکتابخانه عمومی کامیاران

فرماندار گفت: شهروندان درهرجا که زندگی می کنند حق دارند که به مراکز فرهنگی دسترسی داشته باشند و افتتاح کتابخانه روستائی از حسنه های نهادکتابخانه های عمومی کامیاران است وبرای ارتقا هنجارهای اجتماعی موثر است.

به گزارش کُردتودی، به مناسبت هفته کتابخوانی مسئولان و مدیران اجرایی و فرهنگی شهرستان کامیاران از کتابخانه روستای «خانم آوا» بازدید کرده و از نزدیک با کارکنان و اعضای این مرکز فرهنگی دیدارکردند.

 

مسعود روحانی فرماندارکامیاران در حاشیه این دیدار ضمن بیان لزوم توجه شهروندان به امر کتاب و کتابخوانی عنوان داشت: فرهنگ بخشی از زندگی روزمره انسان ها بوده و مصادیق فرهنگی برای ارزش دادن به هنجارهای اجتماعی باید شناخته شوند.

 

وی افزود: کتابخوانی و دسترسی به کتاب های روز از جمله مصداق های ارزشی هر جامعه است و لازم می نماید به این مورد بهای بیشتری داده شود تا همواره آرامش و آسایش روحی و روانی اجتماع تضمین شود.

 

فرماندار کامیاران در پاسخ به این پرسش که آیا سرانه کتابخانه موجود در شهرستان در حد استانداردهای تعریف شده می باشد، ابراز داشت: وضعیت  سرانه کتابخانه های شهری و روستائی دراین شهرستان نسبت به مناطق دیگر بهتر شده واگر چه به استانداردهای اعلام شده نزدیک نشده،اما در چندسال اخیر با دایر شدن کتابخانه های متعددی تا حدودی دسترسی به مراکز کتابخانه ای بهتر شده است.

 

روحانی در تشریح لزوم وجود کتابخانه و مراکز فرهنگی در روستاها خاطرنشان کرد: دسترسی آسان به کتاب شهر و روستا نمی شناسد و شهروندان درهرجا که زندگی می کنند حق دارند که به مراکز فرهنگی دسترسی داشته باشند و افتتاح کتابخانه روستائی از حسنات نهادکتابخانه های عمومی کامیاران است وبرای ارتقا هنجارهای اجتماعی موثر است.

 

گفتنی است دراین دیدار، دیگر مدیران اجرایی و فرهنگی شهرستان نیز حضور داشتند.

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/s.a

دوشنبه 24 آبان 1395 | 12:19

کد خبر : 20381

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید