Go Up
kurdtoday
دیدار نماینده مردم و مسئولین استانی و شهرستانی با مردم اورامانات و روستای بلبر/گروه : اجتماعی

آب سدهای کردستان باید در خدمت منافع مردم منطقه و ساکنان حاشیه آن باشد

آب سدهای کردستان باید در خدمت منافع مردم منطقه و ساکنان حاشیه آن باشد

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی به لزوم تخصیص آب سدهای کردستان در خدمت منافع کشاورزی مردم منطقه و ساکنان حاشیه آن تاکید کرد.

به گزارش کُردتودی، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیر کل محیط زیست استان کردستان، مدیر کل نوسازی مدارس استان، مدیر آموزش وپرورش، مدیر جهاد کشاورزی، بخشدار اورامان، معاون اداره راه و شهر سازی، سرپرست جدید مرکز بهداشت و تعداد دیگری از مدیران شهرستان سروآباد و نماینده ی شورای شهرستان در استان با سر کشی از روستاهای بخش اورامان از نزدیک مشکلات و دغدغه های مردم را گوش کردند و به سوالات مردم پاسخ دادند.

 

منصور مرادی در خطبه های نماز جمعه ی روستای بلبر طی سخنانی با ارائه ی گزارشی از عملکرد 5 ماهه ی اخیر و اشاره به جوان بودن مجلس دهم برای تسریع در حل مشکلات مردموظیفه ی یک نماینده را پیگیری مشکلات و حضور در میان انان برای لمس این مشکلات دانست و افزود: بنده در طول نمایندگی خود تا کنون 16 نماز جمعه را در حوزه ی انتخابیه خود و در جمع مردم این منطقه بوده ام و به این با مردم بودن مفتخرم.

 

وی در ادامه به تذکرات کتبی و شفاهی خود به رئیس جمهور و برخی از وزیران اشاره کرد و اذعان داشت: طی تذکر کتبی به وزیر راه درباره وضعیت نامناسب جاده های این شهرستان و منطقه ی اورامانات تذکر داده ام چرا که برای توسعه ی بخش کشاورزی و گردشگری نیازمند داشتن جاده های مناسبی هستیم.

 

وی همچنین پیگیری تکمیل جاده های کامیاران به سروآباد، جاده ی ارتباطی روستای عباس آباد و تونل هورامان را از دیگر اقدامات خود در این مدت دانست و گفت: گویا مردم منطقه دلیل ممانعت از کشیدن جاده ی عباس آباد را که پیمانکاران سد هزینه ی ساخت آن را متقبل شده اند محیط زیست میدانند و امروز با آمدن مدیر کل محیط زیست از نزدیک این موضوع را با وی در میان بگذارید و سخنان وی را نیز بشنوید.

 

نماینده ی مردم سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی عدم تخصیص بودجه را دلیل عدم تسریع در تکمیل پروژه ها دانست و گفت: تاکنون هم اگر شاهد آسفالت و تکمیل تونل باغان و جاده ی کامیاران هستیم پیمانکار با هزینه ی خود آن را انجام داده است.

 

وی در میان جمع کثیری از مردم بلبر از در مورد گلایه ی مردم روستاهای اطراف سد از عدم تخصیص منابع و منافع آب سد در این روستاها گفت: ما به دنبال راهکاری هستیم تا از آب سدهایی که از رودخانه هایی که از این شهرستان عبور می کنند آبگیری شده اند و زمین ها و مراتع این مناطق را دربر گرفته اند به نفع مردم این منطقه نیز استفاده کنیم.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در ادامه اظهار کرد: یکی از موانعی که باعث عدم توسعه ی این شهرستان و بیکاری جوانان آن در قسمت های مختلف شده بالا بودن مساحت منطقه ی حفاظت شده ی این شهرستان است که طی مکاتبات بسیاری که با معصومه ابتکار انجام شده پیگیر کاهش این مقدار و تصویب آن در شورای عالی محیط زیست هستیم.

 

وی افزود: بازگشایی مرز های کولبری، آغاز مجدد عملیات اجرایی جاده مریوان - سنندج ، سروآباد- کامیاران از جمله مهمترین فعالیت های ماه های اخیر عنوان کرد، گفت: یکی از مشکلات اصلی شهرستان های مریوان و سروآباد و استان کردستان کمبود بودجه و عدم تخصیص آن است.

 

مرادی با برشمردن مشکلات روستاهای مریوان و سروآباد  بی توجهی به جاده های مناطق مختلف شهرستان سروآباد و اورامانات اشتغال این دو شهرستان نداشته اند، وی ادامه داد: مریوان و سروآباد جزء محدود شهرستان های استان کردستان هستند که با وجود پتانسیل بسیار خوب بخش کشاورزی و فراهم شدن بالقوه اشتغال و افزایش تولیدات کشاورزی اما مسئولین کشوری و استانی به آن بی توجه بودند و نتوانستند از این پتانسیل به نحوه مناسب بهره ببرند.

 

در دیداری که مدیران کل و مسئولین شهرستان سروآباد با مردم روستا های منطقه اورامانات داشتند به سوالات و مشکلات مردم پاسخ دادند و قول پیگیری مشکلات مردم روستا ها شدند.

 

کردتودی-منصور مرادی، سروآباد کردتودی-منصور مرادی، سروآباد

کردتودی-منصور مرادی، سروآباد کردتودی-منصور مرادی، سروآباد

 

منبع: اورامانات

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 23 آبان 1395 | 13:00

کد خبر : 20312

منتشر کننده : ف و/HW

نظرات :

مردوخی پاسخ شنبه 22 آبان 1395 | 09:47

0
3

این موضوع همواره یکی از انتقادات مردم کردستان از دولت بوده است. منابع آبی استان و سدهای موجود یا در حال احداث هیچ نفعی برای خود مردم این استان نداشته اند بلکه در خدمت عمران و آبادانی استان های مجاور بوده اند که علامت سوال بسیار بزرگی را ایجاد می کند.

حامد پاسخ شنبه 22 آبان 1395 | 13:02

0
7

جناب آقای مرادی ما از تلاش شما خوشحالیم اما لطفا عملکرد مدیر کل نوساز ی مدارس را که فقط از طریق ... به مدیر کلی رسیده بررسی فرمائید سپس با ایشان بازدید فرمائید .

رضا پاسخ شنبه 22 آبان 1395 | 13:43

0
7

جناب آقای مرادی خسته نباشی لطفا به قرار دادهای ترک تشریفات ، توزیع تجهیزات ، توزیع پروژهای استانی ،توزیع اعتبارات ملی و تخریبی ، و سایر موارد نوسازی مدارس بررسی فرمائید سپس اقدام فرمائید .

بهزادی پاسخ شنبه 22 آبان 1395 | 20:48

1
3

فرمایشات این آقای نماینده در مورد سدهای کردستان متین است اما محل ایراد این سخنان مجلس است نه مسجد. باید صادق بود و اینگونه سخنان که بنظر من خیلی هم مفید است را در مجلس عنوان کرد تا بازتاب مناسبی داشته باشد و گرنه صدای او هرگز شنیده نخواهد شد و صرفا جنبه خود شیرینی خواهد داشت.

ساسان پاسخ یکشنبه 23 آبان 1395 | 07:47

0
6

جناب آقای مرادی لطفا بر اساس وظایفتان علی رغم حمایتهای که توسط مسئولین استانی از مدیر کل نوسازی بعمل میآید عملکرد این ادره کل را مورد بررسی قرار دهید تا از تخلفات بی شمار در اعتباراتی که به مدرسه سازی اختصاص یافته بود پی ببری .

بهزاد پاسخ یکشنبه 23 آبان 1395 | 08:59

0
6

آقای مرادی برادر عزیز بجای سخنرانی که جایش مجلس می باشد و همراهی تعدادی مدیر کل که گاها از اداره دستگاههای مربوطه عاجز هستند گزارشی تهیه فرمائید که اعتبارات نوسازی مدارس چقدر و توزیع آن بر چه اساس بوده ، خرید تجهیزات به چه میزان و توزیع آن بجای مدارس و فقط با یک نامه آقای علوی تحویل افراد می شود . پروژه های آموزی بدون رعایت نیاز منطقه هدف دار و به تعدادی پیمانکار واگذار می گردد .

محمود پاسخ یکشنبه 23 آبان 1395 | 11:54

1
3

آقای مردای جنابعالی فرد دقیق وکارآمد هستیدونکته اساسی را پی گیری نموده اید ولی لطفا" در بازدید ها از همراهی مدیران کارآمد استفاده نمایید نه افرادی که فقط برای جلب توجه به شما نزدیک شده اند

شهرام پاسخ دوشنبه 24 آبان 1395 | 11:00

0
1

اقای نماینده که با رای مردم به مجلس رفته اید لطفا کمی مطالعه کنید حرف بی ربط نزنید حداقل اب سد های کردستان باید برای مردم جنوب ببرند همچنانکه گاز جنوب برای این استان استفاده میشود.

بهرام دوشنبه 24 آبان 1395 | 14:10

حرف آقای نماینده کاملا صحیح است شما دچار توهم شده اید. کدام عقل سلیمی قبول می کند که آب سدهای کردستان «هیچگونه» منفعتی برای مردم این استان نداشته باشد ولی در عوض «به تمام و کمال» در خدمت سایر استان ها باشد. اگر ذره ای فکر می کردید می دانستید که مردم جنوب هرگز نمی توانند اینهمه گاز استخراج شده در آن مناطق را که بیش از 5 درصد گاز موجود در جهان می باشد به تنهایی مصرف کنند لذا آن را به سایر مناطق یا سایر کشورها می فرستند. اما در این سو دولت از آب سدهای داخل کردستان فقط برای عمران و آبادانی استان های دیگر استفاده می کند. سهم خود استان از آبها هرگز عادلانه نبوده است و این سدها هیچ کمکی به رونق کشاورزی هم نکرده است. حتی مدیریت اینگونه سدها با استانهای هدف است. خوب آیا ین عملکرد قابل توجیه است؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS

ADS

ADS