Go Up
kurdtoday

آمریکا و انتخاباتی که به شمارش افتاده است/آینده سیاسی کشورهای جهان در گرو انتخابی بین بدتر و بدترین

آمریکا و انتخاباتی که به شمارش افتاده است/آینده سیاسی کشورهای جهان در گرو انتخابی بین بدتر و بدترین

آمریکا یکی از ابرقدرت های جهان، کشوری که معیارهای مختلفی را برای تعریف خوشبختی اعلام کرده و براین اساس هم سالانه تعداد زیادی از مردم جهان را جذب خود می کند.

به گزارش کُردتودی، اما در واقع کسانی که با جامعه آمریکا آشنایی دارند و تجربه زندگی در آنجا را داشته اند، خوب می‌ دانند تصویری که این کشور از خود به جهانیان ارائه می‌کند، با واقعیت‌ های جامعه آمریکایی متفاوت است حتی گردشگرانی که برای سفرهای چند روزه کاری یا تفریحی به این کشور می ‌روند، به مرور با تصویر واقعی تر از آمریکا مواجه می‌ شوند.

 

برداشت تازه ای که از هویت آمریکایی در ذهن فرد شکل می گیرد در واقع مخالف با تمام آنچه که می پنداشته است، خواهد بود؛ تصویری که بیانگر آمریکایی مخالف با آنچه تبلیغ می شود است.

 

در واقع باید گفت، تجربه زندگی یا مسافرت به آمریکا با تصویری که رسانه‌ ها از این غول بی ‌شاخ و دم، اما مهربان و خوش ‌قلب ساخته‌ اند چنان متفاوت است که هر بیننده منصفی را به فکر وا می ‌دارد.

 

معرفی این کشور استبدادی به عنوان یک کشور منظم، با مدیریت، لبریز از آرامش، عدالت و آزادی و احترام به حقوق انسان ها و نیز وطن دوستی ساکنان در واقع پوششی است که رسانه ها و خود آمریکایی ها برای سرپوش گذاشتن بر بی عدالتی های حاکم، تبعیض های نژادی، آمار بیشمار فروپاشی خانواده، آمار بالای جرم و جنایت، تعرض به زنان، فروپاشی اخلاقی، فساد و زد و بندهای سیاسی داخل جامعه آمریکا، که به شکلی زیبا در تمام دنیا جا افتاده است.

 

تبلیغات گسترده ای که برای تفهیم آنچه آمریکا نیست، در ایالات متحده در واقع یک اتفاق است که سالیان دراز تاکنون برای آن هزینه ای بیشمار شده است.

 

گستردگی و حجم بالای اتفاقات ناگواری که در آمریکا روی می دهد در واقع تمام ظواهر و صحنه سازی های خوبی که برای آن می شود را می پوشاند.

 

در واقع پایه و اساس ارتباطات انسانی و اجتماعی در آمریکا، عمل به ارزش‌ های آمریکایی و احترام به آنهاست که در نگاه اول هر بیننده‌ ای را مبهوت و شیفته خود می‌ کند.

 

هر چند باید در نظر داشت که رسانه‌ های آمریکایی نقش اوّل را در قالب کردن این دید متفاوت به بیننده بازی می‌ کنند تا با القای بی‌ بند و باری به جای آزادی، خشونت و کشتار به جای عدالت و برتری نژادی به جای حقوق بشر، ذهن و فکر مخاطب را در تسخیر خود درآورند و توجیه ‌گر همه پدیده‌ های ضد اخلاقی آمریکا با روپوش ارزش‌ های آمریکایی باشند.

 

در ماه های اخیر آمریکا و جهان شاهد رقابت نامزدهای دموکرات و جمهوری در آمریکا برای انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور بود، جنگی که به رسوایی ختم شد!

 

حضور نامزدهای دو گروه بیشتر نمایش وقایع و رویدادهای آمریکا و جهان بود که بیشتر رقبا را با هم درگیر کرد تا چهره از نقاب دروغین هم بردارند.

 

دو نامزد اصلی این انتخابات نماینده نخبگان فکری، سیاسی و فرهنگی آمریکا هستند که در ساز و کاری پیچیده و با حذف همه رقبا به این مرحله رسیده‌ اند، یعنی هیلاری کلینتون و ترامپ!

 

در واقع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، عصاره و نماد وضعیت حاکمان آمریکا از دو حزب رقیب هستند در انتخابات امروز آمریکا نیز، این‌ چنین است.

 

نامزدهای که متهمین اصلی بی اخلاقی جنسی و فساد اقتصادی، آدمکشی، پنهانکاری و زد و بند سیاسی هستند و آینه تمام نما از واقعیت موجود دیگر سیاستمداران آمریکایی هستند، کسانی که قرار است آینده یک کشور و ملت را برعهده گیرند.

 

با این وجود تمام ذهنیتی که یک آمریکایی از انتخابات دارد و در واقع کلیدواژه های انتخاب وی شامل سکس، فساد، دروغ، پنهانکاری و تزویر است که باید بین این گزینه ها یکی را انتخاب کند تا هدایتگر وی و کشورش برای سال های متمادی باشد.

 

با این وجود باخت آمریکا نزدیک است چرا که هر کدام از این نامزدها به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوند، در واقع آمریکا را به نابودی می کشاندند و قطعا انتخابی بین بد و بدتر خواهد بود.

 

ژست مدیریت جهانی بر دهکده جهانی که آمریکا سال ها سعی در القای آن دارد، با مناظره های رکیک نامزدهای ریاست جمهوری برباد رفت و آینده یک کشور به دست افرادی خواهد افتاد که حتی توان اداره زندگی خود و مدیریت بر همسرانشان را ندارند.

 

آمریکا در واقع با مناظره های این دو رقیب کوچک، تحقیر شد و چیزی از ارزش های آن به عنوان یک ابرقدرت به جای نماند!

 

این دو نامزد حتی تاثیراتی به مراتب خطرآفرین تر و سخت تر نسبت به کشورهای منطقه و جهان خواهند داشت، چرا که هر دو نامزد مواضع سختی نسبت به قرارداد برجام هم داشته اند!

 

ترامپ که تهدید به پاره کردن آن و کلینتون سخت کردن مفاد آن را مطرح کرده است! در واقع هر دو نامزد به نوعی با مفاد این قرارداد جهانی مخالف هستند!

انتهای پیام/

سه شنبه 18 آبان 1395 | 09:49

کد خبر : 20219

منتشر کننده : S.A

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS

ADS

ADS