کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در گفت وگو با فرماندار کامیاران عنوان شد:

بهزیستی نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های جسمی و روانی شهروندان دارد/ درخواست از خانواده ها برای انجام معاینات انحراف و تنبلی چشم کودکان3 تا6 ساله

مشکلات بینائی،طرح پیشگیری از انحراف وتنبلی چشم،بهزیستی کامیاران،اقدامات اجتماعی بهزیستی،آسیب جسمی و روانی، کودکان سالم آینده،فرماندارکامیاران

فرماندار کامیاران گفت: درآینده نتایج اجرای طرح معاینه چشم کودکان در سنین پایین برای تشخیص انواع بیماری ها ومشکلات بینائی بروز پیدا می کند وجامعه سالم تری خواهیم داشت.

به گزارش کُردتودی،  فرماندار کامیاران ضمن تقدیر از سازمان بهزیستی برای انجام اقدامات پیشگیرانه اجتماعی، از شهروندان کامیارانی درخواست نمود جهت انجام معاینه انحراف و تنبلی چشم فرزندان 3تا6 ساله خود به محل های درنظر گرفته شده مراجعه نمایند.

 

مسعود روحانی صبح امروز درجریان بازدید ازمحل معاینات انحراف و تنبلی چشم کودکان اظهار داشت: سازمان بهزیستی در اجرای طرح های پیشگیرانه نقش بسزائی دارد و این قبیل اقدامات می تواند نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های جسمی و روانی داشته باشد.

 

وی اضافه کرد: اجرای طرح معاینه چشم کودکان در سنین پایین برای تشخیص انواع مشکلات بینائی که هر ساله با مدیریت بهزیستی وهمکاری انجمن های مردم نهاد صورت می گیرد، درآینده نتایج سلامتی شخصی و اجتماعی خود را بروز می دهد وجامعه سالم تری خواهیم داشت.

 

فرماندار کامیاران با اشاره به آمار طرح معاینه چشم درسال گذشته عنوان داشت: براساس اعلام سازمان بهزیستی شهرستان، در سال گذشته بالغ بر 3 هزار و470 کودک 3 تا6 ساله مورد معاینه قرار گرفته اندکه از این تعداد کودک، 228 مورد مشکوک یافت شده است.

 

روحانی تشریح کرد: با مساعدت های لازم از سوی بهزیستی، با انجام معاینات تخصصی از این تعداد مورد مشکوک، معلوم شد که50  کودک به عینک نیاز دارند و6 کودک دیگر نیز مورد عمل جراحی قرار گرفته اند.

 

وی درباره میزان افراد مراجعه کننده در سال جاری عنوان داشت:  از همه شهروندان چه در سطح شهرها و چه روستاهای شهرستان درخواست می شود که حتما برای معاینه چشم کودکان3 تا6 ساله  وپیشگیری از انحراف یا دیگر بیماری های چشمی به بهزیستی مراجعه نمایند و البته پیش بینی می شود در سال جاری درحدود 5 هزارکودک 3 تا 6 سال  مورد معاینه قرار بگیرند.

 

فرماندار کامیاران درپایان درباره زمان اجرایی این طرح ابراز داشت: بنا به اعلام سازمان بهزیستی طرح معاینه چشم کودکان و پیشگیری از انحراف وتنبلی چشم،1 ماهه بوده و تا پایان دهه اول آذرماه ادامه خواهد داشت.

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/s.a

دوشنبه 17 آبان 1395 | 12:17

کد خبر : 20193

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید