کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در گفت وگو با معاون فرماندار کامیاران عنوان شد:

برگزاری دوره های آموزش و پیشگیری رفتاری، فرهنگ سازی را به دنبال دارد

دوره آموزش و پیشگیری رفتاری، امور مربوط به جوانان،نهادهای درگیر در مسائل جوانان،توسعه برنامه های جوان پسند،آسیب اجتماعی

معاون فرماندار کامیاران گفت: جهت دهی درست به رفتار وامور جوانان و هدایت دادن انرژی ها به سمت و سوی زندگی سالم از وظایف قانونی وشرعی همه نهادهای درگیر در امور جوانان است.

به گزارش کُردتودی، معاون فرماندار کامیاران توجه به برنامه های شادی بخش در قالب موضوعات روان شناختی و روان شناسی و معرفی آسیب های اجتماعی را دارای تاثیرات خاص بر نوع رفتار جوانان دانست.

 

عطاالله فرهادی اظهار داشت: برای توسعه برنامه های مربوط به جوانان و پرداختن به ایده های نو در جهت شکوفائی خلاقیت های این افراد، نشست های ستادساماندهی امور جوانان به صورت تنظیم شده برگزار می شود.

 

وی با اشاره به مباحث این نشست ها خاطرنشان کرد: بسیاری از نهادها و ارگان های مربوط به امور جوانان قدم های خوبی در جهت توسعه برنامه های این قشر از اجتماع برداشته اند، اما باید گسترده تر کار کرد تا بتوان به پارامترهای مورد نظر دست یافت.

 

معاون فرماندار تشریح کرد: توجه به برنامه های شادی بخش در قالب موضوعات روان شناختی وروان شناسی و معرفی آسیب های اجتماعی می تواند تاثیرات خاص خود را داشته باشد؛ به عنوان  نمونه، برنامه های تفریحی در کنار دریاچه که با مدیریت اداره ورزش و جوانان اجرا شد، تجربه ای مثبت دراین زمینه می باشد.

 

فرهادی جهت دهی صحیح را از وظایف ارگان های درگیر در مسائل جوانان دانست و افزود: جهت دهی درست به رفتار و امور جوانان و هدایت دادن انرژی ها به سمت و سوی زندگی سالم از وظایف قانونی و شرعی همه نهادهای درگیر در امور جوانان است.

 

وی در پاسخ به این پرسش که دوره های آموزشی برگزار شده درباره امور جوانان تا چه اندازه مثمرثمر است، ابراز داشت: دوره های آموزش اجتماعی و روان کاوی از طریق نهادها و انجمن ها برگزار می شود که این دوره های آموزشی می تواند هم پیشگیری کننده باشد و هم فرهنگ سازی در شهر و روستا را به دنبال دارد.

 

معاون فرماندار اضافه کرد: درمورد آموزش های پیشگیری، باشناخت جوامع هدف قدم اول برداشته می شود و به دنبال آن می توان از طریق یاد دهی و آموزش مسمتر، راه های پیشگیری ومبارزه با بیماری های رفتاری، آسیب ها ی اجتماعی و بیماری های خاموش را تداوم داد.

منبع:شاهوخبر

انتهای پیام/s.a

چهارشنبه 12 آبان 1395 | 10:50

کد خبر : 20034

منتشر کننده : الف ف/sh

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید