کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آقای روحانی ساعت شنی تدبیر رو به پایان است/ رسیدگی به مشکلات مردم را به کجا رساندید!

برجام، سال آخر ریاست جمهوری روحانی، مشکلات مردم در زمان روحانی، رکود مسکن، نرخ بیکاری در دولت یازدهم، وضعیت معیشت مردم در دولت یازدهم

نرخ بیکاری، آمار رکود بازار، آمار رکود مسکن، وضعیت معیشت مردم همه و همه از جمله مشکلاتی است که مردم با آنها دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش کُردتودی، 14 مرداد سال 92 بود که حسن روحانی در مراسم تنفیذ خود از بهبود شرایط اقتصادی و وعده های بهبود شرایط و معیشت مردم رونمایی کرد.

 

اما فرمول آقای روحانی برای رونق اقتصادی یک فرمول یک خطی ساده بود که هرگز نتیجه نداد.

 

رونق اقتصادی، رفع تحریم ها و حل مشکلات اقتصادی فرمول ساده ای بود که با حل مساله هسته ای به آن نرسیدیم.

 

برداشته شدن تحریم ها، رونق بخشی به حوزه اقتصادی همه و همه در کش و قوس فرجام برجام نافرجام بی نتیجه ماند.

 

بعد از 6 ماه مذاکره برای برداشتن تحریم ها و با گذشت یکسال از اجرای رسیدن به برجام هنوز هم حقیقت رونق اقتصادی برای مردم معنی پیدا نکرده است.

 

پایین بودن حداقل دستمزدها در مقابل دریافت حقوق های نجومی برخی از مدیران، مردم را در قبول شعار مبارزه با فساد روحانی دچار تردید کرده است.

 

حقوق ها تناسبی با نرخ تورم ندارد و مردم به اجبار چند شیفته کار می کنند تا وضع زندگی را با حداقل ها تامین کنند و محتاج وعده های دروغین نباشند.

 

معضل مسکن هم بُعد وسیعی پیدا کرده است، رکود در حوزه مسکن قشر وسیعی را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ از تولید کننده مواد اولیه ساختمانی گرفته تا سازنده های که بدون مشتری خانه ساخته و امروز بلاتکلیف هستند.

 

در حوزه اجاره هم هر ساله بدون هیچ قانونی اجاره بهاها افزایش پیدا می کند و اخیرا با کاهش نرخ سود بانکی صاحب خانه ها فقط اجاره بها از مستاجرین خود طلب می کنند.

 

مسکن مهری ها هم با کارشکنی های وزیر راه و شهرسازی هنوز به خانه مقصد نرسیده اند!

 

جالب است که در سال جاری حذف بدون برنامه افراد معمولی از دریافت یارانه با نام حذف ثروتمندان در برنامه دولت قرار گرفته و تا پایان سال آن را اجرای خواهد کرد و متاسفانه افراد زیادی در دستور حذف قرار گرفته اند.

 

یارانه ای که با افزایش حامل های انرژی هیچ افزایشی را در طول این چند سال شاهد نبوده است و با حذف آن متاسفانه هیچ حامل انرژی به قیمت قبلی خود بازنمی گردد و جالب تر اینکه دولت به فکر افزایش قیمت آب و برق هم هست!

 

یارانه انگیزه و بهانه ای برای افزایش قیمت انرژی ها بود که هرگز به نفع مردم نبوده و متاسفانه کاهش تورم هم شعار خنده دار دولت در طول سه سال اخیر بود که زخم مردم را بیشتر کرد.

 

تورم تنها در کلام دولتمردان با کاهش روبه رو بود؛ شعاری که زیر پوست آن مردم صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند.

انتهای پیام/

یکشنبه 9 آبان 1395 | 13:50

کد خبر : 19950

منتشر کننده : S.A

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید