Go Up
kurdtoday
دکتر قصری در گفت‌وگو با کُردتودَی تشریح کرد:گروه : اجتماعی

آخرین وضعیت پرونده پزشکی «پرسام عزیزی»/ جذب 400 نفر نیروی کار در بیمارستان کوثر سنندج

آخرین وضعیت پرونده پزشکی «پرسام عزیزی»/ جذب 400 نفر نیروی کار در بیمارستان کوثر سنندج

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان آخرین وضعیت پرونده پزشکی «پرسام عزیزی» کودک سنندجی را تشریح کرد.

دکتر هومن قصری در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار کُردتودی، در خصوص آخرین نتایج بررسی‌های پرونده پزشکی «پرسام عزیزی» کودک سنندجی که مرداد ماه امسال در بیمارستان بعثت سنندج از دنیا رفت، اظهار داشت: پرونده پرسام عزیزی در سازمان نظام پزشکی و پزشکی قانونی در حال بررسی است و ان شاءالله طی دو روز آینده نتیجه این پرونده اعلام خواهد شد تا مشخص شود علت مرگ و همچنین علت قصور چه بوده است.

 

وی افزود: چون هیئتی قانونی بر روی این پرونده نظارات دارند نمی‌توان گفت علت مرگ این کودک چه چیزی بوده است و تا نتیجه پزشکی قانونی نیز مشخص نشود نمی‌توان در باره آن اظهارنظر کرد.

 

قصری با اشاره به راه‌اندازی کانالی در یکی از شبکه‌های اجتماعی و بیان اظهارنظرهای غیرکارشناسی و احساسی در این کانال، خاطرنشان کرد: متأسفانه شبکه‌های اجتماعی گاهی اوقات از کارکردهای واقعی خود فاصله می‌گیرند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بررسی و اظهارنظر در مورد یک موضوع تخصصی را باید به کارشناسان آن موصوع سپرد. اینکه کانالی راه‌اندازی می‌شود و در رابطه با قصورات پزشکی نظرهایی غیرکارشناسی مطرح می‌شود زیاد جالب نیست.

 

وی بیان کرد: اگر اعتراضی هم وجود دارد باید از طریق نهادهای قانونی رسیدگی شود نه اینکه در شبکه‌های اجتماعی مردم را به مسئله پزشکی بدبین کنند.

 

قصری تصریح کرد: بیان اظهارنظرهای غیرکارشناسی و غیرتخصصی ممکن است مشکلاتی به بار بیاورد که قابل جبران نباشد. قصور جزو لاینفک هر حرفه‌ای است و نباید یک اشتباه را به کل کارکنان یک مجموعه تعمیم داد.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه حتی در کشورهای پیشرفته نیز قصورات پزشکی اتفاق می‌افتد، افزود: البته باید تا حد ممکن سعی شود از درجه این قصورات کاسته شود.

 

قصری گفت: باید سعی کنیم که جامعه دچار یأس و ناامیدی نشود و مردم و جامعه پزشکی باید دست به دست هم دهند تا این قصورات به کمترین میزان ممکن برسد.

 

وی در ادامه با اشاره به روند تجهیز بیمارستان کوثر سنندج، بیان داشت: این بیمارستا با شتاب زیادی در حال تکمیل شدن است و ان‌شاءالله بتوان تا چند ماه آینده آن را افتتاح کرد.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه تجهیزات لازم برای بیمارستان کوثر سنندج روزانه وارد استان می‌شود، گفت: در مرحله اول نیز 400 نفر نیروی کار از طریق آزمون جذب این بیمارستان می‌شوند.

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 9 آبان 1395 | 10:58

کد خبر : 19935

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS

ADS

ADS