Go Up
kurdtoday
طي يكسال گذشته صورت گرفت:گروه : اجتماعی

رفع تصرف 93 مورد از تعدي به حریم و بستر رودخانه ها در مریوان

رفع تصرف از رودخانه ها، مریوان، اداره منابع آب مریوان، اراضی رفع تصرف شده در مریوان، حریم رودخانه ها در مریوان

سرپرست اداره منابع آب شهرستان مریوان گفت: از تيرماه سال گذشته تا تيرماه امسال، هجده هزار و 55 متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه ها در مریوان به ارزش كارشناسي شده 19 ميليارد و 438 میلیون ریال رفع تصرف گرديده است.

به گزارش کُردتودی، یوسف محمدی سرپرست اداره منابع آب شهرستان مریوان اظهار داشت: طي اين مدت تعداد 274 مورد تصرف حریم و بستر رودخانه ها در شهرستان مریوان شناسایی شده كه 93 مورد آن رفع تصرف گرديده و مابقي در مراحل مختلف قضايي مي باشد.

 

رئیس اداره منابع آب مریوان گفت: از مقدار اراضي رفع تصرف شده، 8 هزار و 710 متر مربع آن مربوطه به حاشيه درياچه زريوار است كه با همكاري و همراهي فرماندار شهرستان و تعامل خوب دستگاه قضايي و نيروي انتظامي رفع تصرف و به وضع سابق اعاده گرديده كه برآورد ارزش كارشناسي آن 8 ميليارد و 500 ميليون ريال مي باشد.

 

وي گفت در مدت يادشده همچنين 114 مورد موتور تلمبه غيرمجاز شناسايي و 39 مورد آن با اخذ دستور قضايي توقيف گرديده و 166 مورد كنترل پروانه بهره برداري برداشت موتور تلمبه از منابع آبي صورت گرفته است.

 

محمدي همچنين گفت با توجه به تأثيرات مخرب برداشت هاي بي رويه از معادن شن و ماسه رودخانه اي بر وقوع سيل، در اين مدت 18 مورد معادن شن و ماسه شهرستان مورد بازرسي قرار گرفته است.

انتهای پیام/M.I

یکشنبه 25 مهر 1395 | 14:40

کد خبر : 19528

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS