کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در سفر وزیر راه به کردستان

جاده بیجار همدان باز هم مغفول ماند

سفر وزیر راه و شهرسازی به استان کردستان، حضور معاون وزیر به بیجار، جاده افسانه ای، پروژه قرن، تاخیر در بهره برداری جاده بیجار زنجان، مطالبه مردم از وزیر، افکار عمومی ، رسیدگی به جاده های روستایی، بیجار

با شنیدن سفر وزیر راه به استان کردستان دلخوش بودیم سرانجام جاده افسانه بیجار همدان به بهره برداری می رسد،اما افتتاح چند کیلومتر راه سهم شهرستان بیجار در سفر وزیر راه به استان کردستان است.

به گزارش کُردتودی، طبق اعلام استاندار کردستان امروز پنجشنبه مورخه 15 مهر ماه وزیر راه و شهرسازی به همراه معاونینش به استان کردستان سفر خواهند کرد.

 

با شنیدن این خبر از زبان استاندار مطمئن بودیم یکی از برنامه های وی افتتاح جاده افسانه ای شاهراه مواصلاتی بیجار به همدان است.

 

اما با توجه به اعلام برنامه ها تنها افتتاح کنار گذر چنگیز قلعه و چند کیلومتری از جاده بیجار به زنجان در محدوده روستای سیدان با حضور حمید رضا عظیمیان معاون وزیر و رییس سازمان ملی زمین و مسکن،سهم شهرستان بیجار در سفر وزیر راه به استان کردستان است.

 

ای کاش در این سفر آقای وزیر سری به روستاهای دور افتاده بیجار می زدنند که بعد از گذشت سه دهه از عمر انقلاب هنوز از داشتن راه دسترسی مناسب محروم هستند.

 

روستاهای که سهم آنها از زندگی طعم تلخ محرومیت و فقر است ،روستاهای که در فصل سرد زمستان و بارش نعمت الهی با مشکلات عدیده ای برای دسترسی به شهر مواجه می شوند.

 

آقای وزیر مطالبه اصلی مردم از شما حل مشکلات شاهراه مواصلاتی بیجار همدان است که بعد از گذشت نیم قرن هنوز به بهره برداری نرسیده و در حال حاضر علت تاخیر افتتاح پروژه را مشکل قطعه مشترک بین بیجار و همدان اعلام شده است.

 

مجتبی خدادای مدیر کل منطقه شمالغرب وزارت راه و شهرسازی در 21 اسفند سال 93 در بازدید از این پروژه بیان داشته بود به طور قطع این طرح در هفته دولت سال 94 به بهره برداری می رسد.

 

با نگاهی به تقویم هفته دولت 95 هم گذشت ،اما گویا تقویم رسمی در شهرستان ما چیزی خلاف واقع است و هنوز هفته دولت سال 94 نرسیده یا وعده این مسئول محترم نیز مانند وعده های دیگر پوچ و توخالی از آب درآمد؟؟

 

آقای وزیر سوال مردم از شما این است چرا 95 کیلومتر از طول این مسیر در جاده همدان قرار گرفته بدون هیچگونه مشکلاتی و در اسرع وقت آماده شده است ،اما مشکلات حوزه استحفاظی استان کردستان همچنان به قوت خود باقی است.

 

"جاده بیجار همدان تا پایان سال مالی 92 به بهره برداری می رسد"،"اتمام پروژه جاده بیجار همدان نیازمند 12 میلیارد تومان اعتبار است"،"جاده بیجار همدان بیجار در پایان شهریور 94 به بهره برداری می رسد"، "جاده بیجار همدان تا پایان سال 95 به بهره برداری می رسد "جملاتی است که برای افتتاح این پروژه در طی چند سال اخیر در رسانه ها و جراید مختلف منتشر شده است.

 

بیان آمار و ارقام متناقض موجب بدبینی مردم به مسئولان شده است و این پروژه بعد از گذشت نیم قرن به صورت برگ برنده ای شده است برای کسب رای اعتماد مردم ،اما بعد از گذشت نیم قرن هنوز هم زمان بهره برداری آن نرسیده است.

 

آقای وزیر شاید از تک تک مردم بیجار در خصوص این جاده افسانه ای بپرسید عطایش را به لقایش ببخشند و دیگر برایشان اهمیتی ندارد که جاده چه زمانی به بهره برداری برسد،زیرا دیگر جایی برای وعده و وعید نمانده و افکار عمومی مردم تحمل وعده های پوچ و توخالی را ندارند.

 

منبع خبر: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 15 مهر 1395 | 13:30

کد خبر : 19325

منتشر کننده : ط ج/bj

Dr.S پاسخ جمعه 16 مهر 1395 | 19:52

0
3

مردم بیجار و البته استان کردستان به وعده های دروغین مسئولین استانی و کشوری عادت کرده اند
فکر نمیکنم به جز جاده های استان کردستان، در استانهای دیگر جاده های دو طرفه وجود داشته باشد، آنهم با آسفالتهای بی کیفیت و با چاله های بزرگ در جاده که احتمالا اگر جاده خاکی بود مناسبتر بود،چرا که حداقل یکدست خاکی بود. در استانهای همجوار ما مانند همدان، زنجان، کرمانشاه و آذربایجان غربی به راحتی و به خوبی عملیات راهسازی به سرعت انجام میپذیرد،اما به محض ورود به حوزه استحفاظی استان کردستان متاسفانه جاده ها از زمین تا آسمان متفاوت میشوند.به عبارت دیگر نصب تابلو (ابتدای حوزه استحفاظی استان کردستان) لازم نیست و وضعیت جاده ها خود مشخص مینماید که مربوط به چه استانی است. ای کاش میدانستیم مشکل استان ما کجاست؟ در تمامی موارد و نه فقط جاده؟؟؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید