Go Up
kurdtoday
در حاشیه‌های نشست وزیر ارشاد با اصحاب فرهنگ و هنر کردستانگروه : سیاسی

وقتی که تبلیغات انتخاباتی از فریضه نماز برای وزیر واجب‌تر ‌می‌شود

وقتی که تبلیغات انتخاباتی از فریضه نماز برای وزیر واجب‌تر ‌می‌شود

مناسب‌ترین انتخاب سفیر انتخاباتی دولت برای استان فرهنگی کردستان، کسی جز وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی نیست، سفر وی همانند بسیاری از وزراء کم حاشیه نبوده و تنها در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر در مجتمع فجر شهر سنندج دارای حاشیه‌هایی بود.

به گزارش کُردتودی، جناب آقای دکتر علی جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمراه معاونین این وزارت خانه در یک سفر دوروزه کردستان را برای میزبانی انتخاب کردند.این سفر استانی که در سال آخر دولت یازدهم اتفاق میافتد با هدف جبران مافات و دلجویی از حوزه های مرتیط با وزرتخانه مربوطه صورت میگیرد ولی گویا هر کدام از وزراء بتهایی جور رئیس دولت را نیز کشیده و در همه حوزه ها ورود کرده و به ترمیم گسستها و شکافها بوجود آمده در این سه سال ریاست جمهوری میپردازند. مناسبترین انتخاب سفیر انتخاباتی دولت برای استان فرهنگی کردستان کسی جز وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی نمیباشد سفر ایشان همانند بسیاری از وزراء کم حاشیه نبوده است تنها در نشست با اصاب فرهنگ وهنر در مجتمع فجر شهرسنندج دارای حاشیه هایی بود که در این مختصر بدان اشاره میگردد. ابتداء احترام به اهالی فرهنگ و هنر کردستان از طرف هر مقامی که باشد پسنیده و قابل احترام است ولی جمع بندی وزیر که مقارن با اقامه اذان ظهر بوقت سنندج بود شاه بیت اصلی این سفر تبلیغاتی بود که هرمخاطبی را متوجه این امر مینمود. این سخنرانی یک ساعته آقای وزیر با تخریب و زیر سوال بردن دولت قبل شروع شد و با تمجید ومدح دولت یازدهم به پایان رسید. ارائه آمارهای بودجه ای غیر مرتبط با وزارتخانه مربوطه نشان از برنامه ریزی مدون و کلان دولت  در این سفرهای تبلیغاتی میباشد. سیاه نمایی عملکرد دولتهای قبل و بزرگ نمایی اعمال دولت خود با استفاده از تریبون عمومی و بیت المال حرمت شرعی دارد که وزیرمتشرع میبایست رعایت کند. ایشان نماد و پیشانی فرهنگ و اخلاق فرهنگی این دولت و به نوعی کشور میباشد که حرمت امامزاده بر متولی آن واجب میباشد که حسرت رعایت آنرا بر دلهای فرهنگ پرور گذاشت.

 
ارائه آماراز تریبون رسمی توسط وزیر فرهنگ وهنر بصورت یکطرفه که هنر نمیباشد خود میدانید در این مجالس هرچه گفته شود بلحاظ جایگاه و مقام ارائه دهنده تاثیر خواهد نمود .ایکاش دراین نوع مدیریت سیاسی که با تقوا فرسنگها فاصله دارد حداقل کمی هم اخلاق را در کارهایشان شریک میکردند که خاطره ای اخلاقی از وزیرفرهنگی برجای میمانست. بهرحال افاضات وزیر محترم همزمان با اقامه نماز ظهر شروع شد نه اینکه وزیر بصورت نمادین و فرهنگ سازی لحظه ای به نماز فکر نکردند بلکه در این زمان ملکوتی با استفاده از تریبون عمومی با بزرگ نمایی ضعفهای گذشته و پروپاگنده تبلیغاتی ریاست جمهوری دچار معصیت آشکار شدند که جای نامل دارد.در این هنگامه اقامه نماز تنی چند از روحانیون شیعه و اهل سنت با ترک سالن و ادای فریضه نماز پیام دین مداری خود را به وزیر فرهنگی دولت یازدهم یادآوری نمودند. در این همایش فرهنگی استاندار نیز از خدمات خود به اصحاب فرهنگ وهنرافاضاتی داشتند که مزید تعجب بود و اعلام داشتند کسانی برای اولین بار به استانداری آمدند که از قبل راه استانداری را بلد نبودند.ضمن انتقاد به برخی از رفتارهای دولتهای قبلی در استان باید ازاستاندار محترم پرسیده میشود شما کجا بودید که ببینید آیا کسی از اصحاب فرهنگ وهنر به استانداری مراجعه میکرد یانه؟ حتما راویان شکر شکن وشیرین گفتاراشتغال جوی مداح دستگاه اجرایی استان چنین روایتی را ارائه داده اند که باید استاندار مجرب و باسابقه تشخیص درستی از این افراد ابن الوقت داشته باشد. 
 
در پایان این که دولتها میایند ومیروند وهرکدام تلاش خود را در راستای بهبود وضع موجود انجام میدهند و هرکس هم بزعم خود کار صحیحی انجام میدهد ولی پس ازاتمام کارمدیریتش ضعفها وقوتهای آن نمایان میشود چون در حال قدرت همه ثنا گویند کسی از نقص وعیب حرفی بمیان نمیآورد کما اینکه قبل از شما هم چنین بوده است واگر خواهی که نامت به نیکی برده شود ازگارگزاران قبل از خودت به بدی یاد مکن.         

 

پنجشنبه 8 مهر 1395 | 19:11

کد خبر : 19162

منتشر کننده : س.م

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS

ADS

ADS