کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در 6 ماهه نخست سال جاری؛

جمع آوری 7 بانوی معتاد متجاهردر سنندج/ اولویت دستگیری با خرده فروشان

جمع آوری 7 بانوی معتاد، بانوی متجاهردر سنندج، اولویت دستگیری با خرده فروشان، فرمانده نیروی انتظامی، کشفیات مواد مخدر

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان از جمع آوری 7 بانوی معتاد متجاهر در سطح شهر سنندج خبر داد و گفت: دستگیری و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر از اولویت های نیروی انتظامی است

به گزارش کُردتودی، مسعود خرم نیا فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان در جمع خبرنگاران و رسانه های گروهی استان که صبح امروز در سنندج برگزار شد با اشاره به برنامه ريزي هاي انجام شده در هفته ناجا گفت: شعار هفته ناجا در سال 1395 "  همه با هم برای امنیت و آرامش" است که اين همه ساله پلیس شعارهایی را برای طول سال انتخاب و اطلاع رسانی می کند و محورهای کاری خود حول شعار محور انجام شده و نقشه ی راهی برای برنامه های آینده ما خواهد بود و به عنوان رويکرد اجراي وظايف و ماموريت هاي نيروي انتظامي همواره بايد در طول سال مد نظر قرار گيرد.

 


وی به روزشمار برنامه های هفته ناجا اشاره کرد و گفت: روز اول با نام پلیس، جامعه ی ایمانی، ارزش اسلامی و عزت حسینی، روز دوم پلیس، حرفه گرایی، دانش بنیانی و کارآمدی، روز سوم با نام پلیس، قانونگرایی، مشارکت عمومی و انظباط اجتماعی، روز چهارم پلیس، آموزش همگانی، اعتماد مردمی و امنیت پایدار، روز پنجم ، پلیس، پیشگیری اجتماعی، اقتدار و توانمندی ، روز ششم پلیس ، مردم داری  و روز هفتم با نام پلیس ، فضایل اخلاقی و جهاد و شهادت نامگذاری شده است.

 


خرم نیا به فعالیت های پلیس در 6 ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: در وقوع سرقت ها شاهد کاهش 3 درصدی نسبت به مدت مشابه بوده ایم و این ماحصل تلاش شبانه روزی نیروهای انتظامی در این حوزه بوده است.

 


وی تصریح کرد: کاهش 28 درصدی قتل، کاهش 19 درصدی جرم و کاهش 18 درصدی متوفیان در تصادفات درون شهری و همچنین افزایش کشف قاچاق به ارزش 67 میلیارد تومان در سطح استان از جمله اقدامات نیروی انتظامی از ابتدای سال جاری بوده است.

 


وی خاطر نشان کرد: در بحث خدمات قضایی و در طول 6 ماهه سال جاری بالغ بر 60 هزار و 688 پرونده در کلانتری های استان تشکیل  که 20 هزار و 497 پرونده به پاسگاه ارجاع و از این مورد حدود 14 هزار پرونده از آن یعنی 71 درصد منجر به صلح گردید.

 


فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان از افزایش کشفیات 47 درصدی مواد مخدر اشاره کرد و گفت: 83 نفر از قاچاق چیان مواد مخدر و 621 نفر از خرده فروشان نیز در استان دستگیرشدند.

 


وی با بیان اینکه دستگیری و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر از اولویت های نیروی انتظامی است افزود:  دستگیری معتادین متجاهر بر عهده پلیس است  و در طول 6 ماهه نخست سال جاری 7 زن معتاد جمع آوری و در کمپ ترک اعتاد بانوان نگهدای می شوند تا مراحل پاکسازیشان صرت پذیرد .


وی بیان داشت: کاهش جرم و پیشگیری از وقوع جرایم ،  به تنهایی از عهده یک دستگاه و یا سیستم عدالت کیفری بر نمی آید، لذا برای ایجاد جامعه امن همه باید "مسئولیت پذیر" باشند.

 


وی با اشاره به میزان ایفای نقشی که مردم و دستگاه ها در راستای پیشگیری از جرم بر عهده می گیرند، افزود: در این شرایط، جامعه از امنیت پایدار تری برخوردار خواهد بود و برای این کار باید تمامی ظرفیت ها فعال، هماهنگ و همسو شوند.

 


فرمانده نیروی انتظامی استان به نقش رسانه در انعکاس همه جانبه برای این موضوع اشاره کرد و گفت: یکی از ارکانی که می تواند زبان گویای مردم و مسئولان در راستای توسعه باشد رسانه ها است که باید با دقت و نظر وافر و قلم برداشتن برای توسعه گام های موثری بردارد.

 


خرم نیا رضایت مردم از نیروی انتظامی را بهترین ثمره و هدیه به این دستگاه نظامی دانست و گفت: برای جلب رضایت مردم باید به دنبال امنیت پایدار بود که خواسته کل جامعه است.

 

منبع: آفتاب دل


انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 7 مهر 1395 | 13:15

کد خبر : 19139

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید