کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

استاد دانشگاه های کردستان:

آمریکا رژیم بعث را تامین مالی و نظامی کرد/لزوم پرداختن به نقش پشت پرده آمریکا در جنگ ایران و عراق

دفاع مقدس، جنگ ایران و عراق، تحلیلگر سیاسی، نقش آمریکا در جنگ عراق علیه ایران، توجه به دفاع مقدس و مجاهدت های آن

تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه گفت: آمریکا با بهره‌گیری از دانش آن روز، ماهواره و تامین مالی و نظامی گسترده رژیم بعثی، عملاً جنگی غیرمستقیم با نظام نوپای جمهوری اسلامی راه انداخته بود.

به گزارش کُردتودی، "علی مرادی" تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه در خصوص نقش آمریکا در حمایت‌های همه جانبه از رژیم بعثی در 8 سال دفاع مقدس گفت: آمریکا با بهره‌گیری از دانش آن روز، ماهواره و تامین مالی و نظامی گسترده رژیم بعثی، عملاً جنگی غیرمستقیم با نظام نوپای جمهوری اسلامی راه انداخته بود.


وی اظهار کرد: متاسفانه این مسئله در سال‌های اخیر و در فیلم‌ها، مستندات و کتاب‌ها بحث و بررسی نشده و یا بسیار محدود در خصوص نقش آمریکا در جنگ ایران و عراق مطالبی تولید شده است.


این تحلیلگر سیاسی افزود: آمریکا با حذف نام عراق از لیست کشورهای حامی تروریسم در سال 1360 و عدم میل به جنگ در دوران سرد موجب شد تا صدام حسین را به عنوان دست نشانده خود در جنگی نابرابر با ایران به میدان بفرستند.


مرادی با اشاره به ضعف سینمای فیلم سازی و نویسندگی در عدم پرداختن به نقش پشت پرده آمریکا در جنگ 8 ساله ایران و عراق، تاکید کرد: لازم است نویسندگان، فیلمسازان و رسانه ملی به صورت جدی به این مهم پرداخته و آن را برای مردم و به ویژه نسل جوان برجسته سازی کنند.

گفتگو از نوای آبیدر

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 5 مهر 1395 | 11:15

کد خبر : 19077

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید