کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

قائم مقام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور:

هفت درصد تخت های بخش دولتی فرسوده است/ 100 هزار تخت بیمارستانی کم داریم /ساخت 1995 خانه بهداشت در طی دو سال اخیر

بیمارستان صحرایی،قائم مقام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی،تخت فرسوده،ساخت خانه بهداشت،کمبود پزشک

قائم مقام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هفت درصد تخت های بیمارستان ما فرسوده است ،گفت: در طول دو سال اخیر یک هزار 995 خانه بهداشت در مناطق مختلف کشور ساخته شده است.

به گزارش کُردتودی،صبح امروز دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور،دکتر نوبخت نماینده مجلس و رئیس کمسیون بهداشت و درمان مجلس ،سردار عبداللهی معاون بهداشت و درمان سپاه،سردار دکتر عراقی زاده رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای سپاه،سردار معدنی معاون علمیات نیروی هوایی سپاه،سردار اخوان معاون بهداری نیروی زمینی سپاه از بیمارستان صحرایی شهر حسن آباد یاسوکند بازدید کردند.

 

دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران بیجار با اشاره توسعه قابل توجه بهداشت و درمان در طی چند دهه اخیر ،اظهار داشت: طبق آمار سازمان ملل از لحاظ شاخص های افزایش امید به زندگی و کاهش مرگ و میر مادران باردار جزء در رده دوم هستیم و این به این معنی نیست که که زیر ساخت های لازم مطابق شان و شئون و انتظارات مردم کشورمان را فراهم کرده ایم.

 

وی با بیان اینکه هفت درصد تخت های بخش دولتی که برابر با 5 هزار تخت بیمارستان است فرسوده است،افزود:در حال حاضر از لحاظ تخت بیمارستانی حدود 100 هزار کمبود تخت داریم.

 

قائم مقام وزرات بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور با توجه به آمار کمبود تخت های بیمارستان گفت: این به این به این معنی است در خیلی از نقاط کشور ما بیمارستان به اندازه کافی نداریم و علی رغم اینکه تا کنون توانستیم 1995 خانه بهداشت را در طول دو سال بسازیم اما در خیلی از روستاهای مناطق محروم از لحاظ مراکز بهداشتی و درمانی با کمبود مواجه هستیم.

 

به ازای هزار نفر جمعیت در ایران 1/5پزشک وجود دارد

حریرچی با تاکید بر اینکه میزان پزشکان متخصص در منطقه آسیای جنوبغربی 2/5 پزشک به ازای هزار نفر جمعیت است ،بیان داشت: این میزان در کشور ما 1/5 پزشک به ازای یک هزار نفر است.

 

وی با بیان اینکه برای جبران کمبودها و نواقص راه طولانی را در پیش داریم ،گفت: تا موقعی که اعتبارات لازم به تدریج از طریق دولت تدبیر امید و طرح تحول سلامت حاصل می شود با اقدامات منطقه ای و کمک از سایر نهادها نیازهای فعلی را رفع رجوع کنیم.

 

قائم مقام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به اقدامات مهم سپاه پاسداران در امر بهداشت و درمان ،بیان داشت: مشارکت در واکسناسیون فلج اطفال،نظارت بر مراکز درمانی ،ساخت و تجهیز منابع توسط قرارگاه خاتم الانبیاء از مهمترین اقدامات سپاه پاسداران در امر خطیر بهداشت و درمان در کشور است.

 

ایجاد 133 بیمارستان صحرایی در مناطق محروم توسط نیروی زمینی سپاه

حریرچی در خصوص اقدامات نیروی زمینی سپاه در برپایی بیمارستان های صحرایی گفت: تا کنون 133 بیمارستان صحرایی در مناطق محروم سیستان و بلوچستان ،کردستان،آذربایجان غربی ایجاد شده که بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر مراجعه کننده داشتند و بیش از 12 هزار عمل جراحی در این بیمارستان ها صورت گرفته است.

 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با هفت بیمارستان 32 تخته که همزمان در کردستان ،آذربایجان غربی و کرمانشاه زده شده بیش از بیش بتواند نیازهای منطقه را به مدت موقت رفع کند تا راه حل های اساسی که تقویت زیر ساخت ها و بکارگیری نیرو تخصصی بیشتر ااست  بهره مند شویم.

 

سیاست اول دولت و مجلس محرومیت زدایی است

وی تصریح کرد:دولت تقویت زیر ساخت های بهداشتی و درمانی با نظام سطح بندی را در برنامه دارد که می تواند بهترین راه برای بهبود بهداشت و درمان منطقه باشد.

 

قائم مقام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور با تاکید بر اینکه وی آی پی ما مناطق محروم هستند و باید به آنها رسیدگی شود ،گفت: سیاست اول دولت و مجلس اینکه به طرف محرومیت زدایی برود و اولویت اول تا چندم مناطق محروم است.

 

این مقام مسئول در پایان سخنان خود یادآور شد: با توجه به محدودیت منابع، کاهش قیمت نفت و طولانی شدن تحریم ها احتیاج به زمان بیشتری است .

انتهای پیام/s.a

جمعه 2 مهر 1395 | 10:26

کد خبر : 18987

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید