کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در حرکتی خودجوش و نمادین؛

همدلی مردم روستای صلوات آباد؛ بدرقه راه دانش آموزان کم بضاعت

همدلی مردم، روستای صلوات آباد، گام های بلند مردم، مهر و نوع دوستی، جشن عاطفه ها ، حمایت از دانش آموزان بی بضاعت

مردم نیکوکار و سخاوتمند روستای صلوات آباد در حرکتی انسان دوستانه با حضور خود در "جشن مهر و همدلی" حماسه عشق و محبت آفریدند و این جشن مردمی را با شور و نشاط تمام گرامی داشتند.

به گزارش کُردتودی، امروز گامهای مهربان و سرشار از مهر و نوعدوستی مردمان دیارم به سوی بخشش مهر و محبت به حرکت در آمد و بوی عشق و ایثار فضای روستا را عطرآگین کرد و زیباترین صحنه تقسیم مهربانی ها را رقم زد.

 


مردم سرافراز روستا آمده بودند تا در آستانه بهار علم و دانش و بازگشائی مدارس ، هر آنچه که یک دانش آموز در آغاز سال تحصیلی نیاز دارد را هدیه دهند.


“ جشن مهر و همدلی" که توسط دهیاری و با همکاری برخی از جوانان فعال روستا به صورت خودجوش برگزار شد، ازخودگذشتگی و ایثار مردم دیارمان رانشان داد.

 


دهیار روستای صلوات آباد در این جشن با بیان اینکه عاطفه مردم فهیم صلوات آباد در این آئین ستودنی بود، گفت: با وجود این که در آغازین روزهای بازگشایی مدارس و نیز آغاز بهار تعلیم و تربیت قرار داریم مردم روستایمان با حضور عاطفی و حماسه ی خود در پای صندوق مهربانی حاضر شدند تا دانش آموزان با آمادگی کامل تری در کلاس های درس خود حضور پیدا کنند.


سید اکبر ابراهیمی اظهار داشت: فرهنگ سازی ,حمایت از دانش آموزان بی بضاعت، تقویت روح انفاق وکمک به همنوع از مهمترین اهداف بر گزاری این جشن بود.

 


وی تصریح کرد: کمک به عزیزان نیازمند و حس همیاری و نوع دوستی علاوه بر اینکه به صورت فطری در انسان ها وجود دارد ریشه در اعتقادات معنوی جامعه نیز دارد.


ابراهیمی افزود: مهربانی و نوع دوستی فقط مختص این جشن نیست بلکه این یک تکلیف انسانی است که در تمام روزهای سال باید در زندگی فردی و اجتماعی مردم احساس شود.


دهیار روستای صلوات آباد یادآور شد: اگر چنین برنامه های نمادینی برگزار می شود، تنها فرصتی است برای حضور پربار و محبت آمیز مردم، تا این حقیقت بر قشر آسیب پذیر و محروم جامعه آشکار شود که هیچ گاه تنها نیستند.

 


گفتنی است؛ دهیاری روستای صلوات آباد کمک های نقدی و غیر نقدی مردم سخاوتمند روستا به دانش آموزان بی بضاعت را جمع آوری تا در اسرع وقت در بین آنان توزیع کند.

 

منبع: آفتاب دل


انتهای پیام/m.i

شنبه 27 شهریور 1395 | 13:04

کد خبر : 18864

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید