کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان عنوان کرد

نیاز 130 میلیارد ریالی 23 واحد صنعتی در قروه/ معرفی 16واحد به بانک جهت دریافت تسهیلات

نیاز 130 میلیارد ریالی 23 واحد صنعتی در قروه،دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان، پیمان الماسی،جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قروه،تسهیلات،جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان با بیان اینکه از 114 پرونده بررسی شده در کارگروه استانی 23 فقره به شهرستان قروه اختصاص دارد، گفت: این واحدها نیازمند دریافت 130 میلیارد ریال تسهیلات هستند که تاکنون 2 مورد توانسته‌اند تسهیلاتی به میزان 16 میلیارد و 500 میلیون ریال دریافت کنند.

به گزارش کُردتودی،  پیمان الماسی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قروه، که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: دولت برای احیای 7 هزار و 500 واحد تولیدی در کشور تسهیلات در نظر گرفته است.

 

وی با بیان اینکه در کردستان نیز 883 واحد برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند افزود: از این تعداد 189 مورد در بخش صنعت و 694 مورد در بخش کشاورزی می باشد.

 

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کردستان به بررسی 138 مورد از 189 مورد واحد صنعتی به منظور دریافت تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: از این تعداد 114 مصوبه دریافت گرفته‌اند که 33 مورد آن به موفق به دریافت مصوبه بانکی شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: از این 33 واحد، 12 واحد توانسته‌اند تسهیلات لازم به مبلغ 14.3 میلیارد ریال را دریافت و به چرخه تولید بازگردند.

 

الماسی با بیان اینکه 11 درصد واحدهای تولیدی مشکل‌دار موفق به دریافت تسهیلات مورد نیاز خود از بانک‌ها شده‌اند، گفت: مابقی پرونده‌ها در دست بررسی است و برخی نیز به دلیل عدم تکمیل پرونده از سوی متقاضی راکد است.

 

وی با بیان اینکه از 114 پرونده بررسی شده در کارگروه استانی 23 فقره به شهرستان قروه اختصاص دارد، بیان کرد: این واحدها نیازمند دریافت 130 میلیارد ریال تسهیلات هستند که تاکنون 2 مورد توانسته‌اند تسهیلاتی به میزان 16 میلیارد و 500 میلیون ریال دریافت کنند.

 

به گفته الماسی، در قروه 16 واحد به بانک معرفی شده‌اند که از این تعداد 3 مورد مصوبه بانکی مبنی بر دریافت تسهیلات را دریافت و دو مورد رد شده است.

 

وی بیشترین موانع در تولید را شامل بدهی‌های معوق بانکی، مالیاتی و تأمین اجتماعی در کنار رکود فروش بازار دانست و راهکار کارگروه را در تلاش برای بخشودگی تمام جرایم، پرداخت تسهیلات از طریق سایت بهین‌یاب با وجود بدهی و چک برگشتی اعلام کرد.

 

به گفته الماسی، صاحبان واحدهای تولیدی که با معضلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌توانند تسهیلات مورد نیاز خود را با سود 18 درصد دریافت کنند.

 

الماسی در بخش دیگری از سخنان خود هدف اصلی این کارگروه را برداشتن سنگ‌های پیش روی تولید و توسعه منطقه با  فعال کردن چرخه صنعت عنوان نمود و افزود: در بررسی 197 پرونده مربوط به واحدهای تولیدی، 223 مصوبه داشته‌ایم که از روند اجرای مصوبات راضی نیستیم.

 

به گفته الماسی، تاکنون تنها 50 درصد مصوبات اجرایی شده که پیامد آن تثبیت شغل برای 3 هزار و 722 نفر در واحدهای تولیدی استان بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در صورت تحقق 100 درصدی مصوبات، زمینه تثبیت شغل برای پنج هزار و 120 نفر فراهم می‌شود که اتفاقی مهم در عرصه تولید، اشتغال و اقتصاد خواهد بود.

منبع: سراب خبر

انتهای پیام/s.a

سه شنبه 16 شهریور 1395 | 13:00

کد خبر : 18645

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید