کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

پُز عالی، جیب خالی/

پروژه کنارگذر سقز همچنان ناتمام مانده است

کنار گذر، پروژه کنار گذر، ترافیک، سقز، تامین اعتبار، معاون وزیر، راه و شهرسازی

سال 94 بنا به گفته مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی پروژه کنار گذر سقز باید به بهره برداری می رسید اما همچنان در جای خود باقیست.

به گزارش کُردتودی، طی بازدیدی که سال گذشته مهندس نوری زاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور به همراه تعدادی از مدیران این وزارتخانه و نماینده مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و شهرستانی از پروژه کنارگذر سقز داشتند.

 

معاون وزارتخانه راه و شهرسازی قول مساعد داد تا با تخصیص بودجه مناسب این طرح حداقل تا مهر 94 یک لاین آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

بیگلری نماینده مجلس شورای اسلامی نیز همان زمان قول داد با اعتبارات لازم که از معاون وزیر گرفته اند این پروژه تا آخر مهر 94 یک لاین آن راه اندازی خواهد شد.

 

اما باید اذعان کرد چنین اتفاقی رخ نداد و این پروژه که در ادامه بزرگراه کرمانشاه _میاندوآب است هنوز به پایان نرسیده و همچنان ناتمام باقی مانده است.

 

همچنین در سفری که استاندار کردستان چند هفته قبل به سقز داشت و از این پروژه بازدید به عمل آورد قول مساعد 500 میلیون تومانی به مجری این طرح داد تا هرچه زودتر این پروژه به پایان برسد.

 

واقعیت امر این است طی قراردادی که پیمانکار پروژه در تاریخ 2\7\92 منعقد کردند این طرح را 2ساله به پایان برسانند اما بدلیل اینکه مسئولین ذیربط اول باید تملک زمین ها را انجام میداند که متاسفانه این کار را خیلی با سهولت انجام داده که خود باعث معارض اجتماعی پیمانکار با صاحبان زمین شد و روند کار اجرایی پروژه با تاخیر مواجه شده بود.

 

 در ثانی پرداخت نکردن اعتبار کافی به پیمانکار در این زمینه بی تأثیر نبوده چون از کل مبلغ 30 میلیارد تومانی تنها 10 میلیارد آن پرداخت شده بود.

 

 واقعاً برای 9/5 کیلومتر آیا نباید مسئولین در واگذاری زمین به پیمانکار تعجیل می کردند؟؟

هر چند که تأمین اعتبار سال 94 دیگر به پایان رسیده است اما امیدوارم مسئولین و نماینده مجلس شورای اسلامی که امسال عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم هستند برای ادامه دادن این پروژه ملی و دیگر طرح های شهرستان سقز اعتبار مناسبی را در سطح استان و شهرستان اختصاص دهند تا کمتر شاهد آلودگی زیست محیطی با تردد خودروهای سنگین از داخل شهر سقز باشیم و در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل با پایان بخشیدن به این پروژه خدمات شایسته ای را برای رفاه حال شهروندان سقزی انجام داده باشند.

منبع: گولان سقز

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 15 شهریور 1395 | 11:27

کد خبر : 18615

منتشر کننده : ف م/g

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید